0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тестове за алергия?
« -: Юни 24, 2010, 10:06:43 am »
Здравейте мамчета, правили ли сте тестове за алергия и достоверни ли са те при малки деца, където не може да се използва метода с надраскването на кожата?Къде ги направихте? Мога ли да ги направя по здравна каса/ Благодаря!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тестове за алергия?
« Отговор #1 -: Юни 24, 2010, 10:11:49 am »
Колко малко е малкото дете
до 5-6 годишна възраст няма никакъв смисъл от такова тестуване, защото децата тепърва се сблъскват с различните алергени и може да даде фалшив резултат, просто в момента детето да направи реакция, а по принцип да не е алергично
моята Стефания прави бронхоспазми на алергична основа, но не мисля да й правя тестове
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тестове за алергия?
« Отговор #2 -: Юни 24, 2010, 10:16:33 am »
според д-р Бърди, единствено достоверен е т.н. RAST тест, който не знам да правят някъде в България.
в чужбина го правят и на много малки деца (бебета), но тукашните алерголози май са на мнение, че не е достоверно това изследване на малка възраст.

за каква алергия се съмнявате и на колко годинки е детето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тестове за алергия?
« Отговор #3 -: Юни 25, 2010, 09:34:21 am »
Ох, и аз не знам точно каква е алергията, но разви лош атопичен дерматит. Водих я на хомеопат без успех, засега. Спрях млечните и глутена за 6 седмици, пак без никакъв ефект. даже стана по-зле. Почти на 2 годинки е.Свързах се с Д-р Мустаков и той предложи кръвен тест, но и аз четох, че е не е много надежден. Ако мога да направя по каса ще го направя, че той ме прати директно в частния си кабинет. Знаете ли дали може?
Лекарите ми предписват само кортикостероиди и разни други кремчета, но аз искам да избягна стероидите. Благодаря!!
*
Re: Тестове за алергия?
« Отговор #4 -: Юни 25, 2010, 09:45:55 am »
Ето тук има много хубав материал за АД, прочети го, и разгледай и след него http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.0;all
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тестове за алергия?
« Отговор #5 -: Юни 25, 2010, 14:11:09 pm »
атопичният дерматит, доколкото знам, не е свързан с алергии. хранителната диета няма никакво отношение към АД.

консултирай се с д-р Бърди в нашия форум, ако не си го направила вече. той ще ти препоръча добри грижи за атопичната кожа.

апропо, точно Мустаков навремето отказа да направи кръвен тест на 8-месечния ми син под предлог, че е твърде малък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!