0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Понеже ми предстои втори опит ин витро, а освен това ми смениха протокола и минавам на дълъг се чудех има ли някакви особености при храненето.
Първият ми опит беше по къс протокол и тогава прекратих фитнеса пък и не помня да съм спазвала диета за моя радост не качих килограми, а напротив дори свалих две кила. Сега обаче стимулацията ще бъде по-силна и се страхувам да не се трупна с 5-10кг. Около мен някои момичета драстично промениха фигурите си нагоре!
Колкото до спорта знам, че препоръчват покой, но все пак аз да питам може ли или не.
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #1 -: Юни 23, 2010, 12:48:17 pm »
Здравей, най-вече пиша, за да следя темата. При мен действаеме хем на отслабна заради ПКЯ, хем пък минавам и през стимулации и Дуфастон след това и това много отежнява ситуацията. Не спортувам, тъй като съм с ЛУФ и постоянно някакви кисти имам,който не е хубаво да подрусвам, затова ходя много пеша. Опитвам се да спазвам 90-дневната диета и да ям разделно. За сега успехът ми се заключав в това да съм си на едни и същи килограми, защото колкото и да смъкна 3 кила след това Дуфастонът ми ги прибавя.
Бих искала да прочета вие как се справяте и дали има някаква ефективна рецепта за борба с килограмите.
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #2 -: Юни 23, 2010, 13:58:56 pm »
Здравейте, да се запиша и аз. На мен ми е още рано, но с интерес ще следя темата :)
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #3 -: Юни 28, 2010, 08:42:02 am »
Когато човек има толкова истинска цел, като това да заченеш дете, визията и сиетата отиват на второ място. Да, качественото, разумно и отговорно хранене са препоръчителни и да - спортът, ако е възможен - също, но те не би трябвало да бъдат с цел сваляне/запазване на килограми, а с цел здраве и подпомагане на цел номер едно - зачатие.

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #4 -: Юни 28, 2010, 09:40:41 am »
Когато човек има толкова истинска цел, като това да заченеш дете, визията и сиетата отиват на второ място. Да, качественото, разумно и отговорно хранене са препоръчителни и да - спортът, ако е възможен - също, но те не би трябвало да бъдат с цел сваляне/запазване на килограми, а с цел здраве и подпомагане на цел номер едно - зачатие.
Изключително точно!
Благодаря! :)

Момичета, които правите стимулация, моля ви, не мислете за килограми и подобни неща. Когато забременеете, така или иначе ще качите килограми.
Да, качват се килограми по време на стимулация от задържане на вода. Това не е проблем. Изчистват се лесно после.

Моите наблюдения са, че подкожни мазнини се качват от естрогеновите препарати + почивка и "глезене" с храна в периода след трансфер.
ПО време на самата стимулация, бих препоръчала да се избягват въглехидратите и да се обръща внимание на протеините и мазнините. Не изключвайте мазнините от менюто си. Те са необходими. Старайте се да избягвате рафинираните мазнини, маргарина и пърженото.
След пункция избягвайте целулозни храни, заради подуването, което причиняват.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #5 -: Юни 28, 2010, 10:37:30 am »
Често съм го казвала, по време на моите стимулации винаги отслабвах, като при първата бях -5 кг. В същото време момиче с наднормено тегло качи 20 до теста.
Абсолютно съм съгласна с Аля.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #6 -: Юни 28, 2010, 13:22:18 pm »
Благодаря за отговорите
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #7 -: Юни 28, 2010, 14:53:20 pm »
Благодаря за съветите. Следя си теглото не защото ми пука дали ще нося къса пола, а защото колкото повече надебелявам, толкова повече се отдалечавам от бебето и се приближавам към диабета.
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #8 -: Юни 28, 2010, 15:38:36 pm »
Не спортувам, тъй като съм с ЛУФ и постоянно някакви кисти имам,който не е хубаво да подрусвам, затова ходя много пеша.
Лекар ли ти препоръча да не спортуваш заради наличието на ЛУФ синдром?

Не е ли разрешено да плуваш или да вдигаш тежести, ако не е препоръчително да бягаш или да играеш аеробика?

А, щом се опасяваш от диабет, минимизирай въглехидратите.
Метформинов препарат предписан ли ти е?

Колкото до спорта знам, че препоръчват покой, но все пак аз да питам може ли или не.
Конкретно по време на стимулация за ин витро,особено към края, не мисля, че е удачно да се спортува усилено. Яйчниците са доста увеличени и не е приятно.
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #9 -: Юни 28, 2010, 16:15:02 pm »
ЛУФ е съпроводен с кисти 3-4 см всеки месец, понякога болят повече, понякога по-малко. Ако скачам, тичам, или правя аеробика ме болят. Миналата година бях успяла да усуча една киста с тае бо, някакси не се спука,а се притисна и започна да пуска по-малко течност. Беше някакъв ад, защото получих и възпаление от цялото това нещо. Не ми е казал лекар да не спортувам,ама тялото ми категорично ми го подсказа. Мога само да вървя пеш и това правя, минумум по 3 км на ден, че когато мога и повече.
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #10 -: Юни 28, 2010, 16:31:04 pm »
Разбирам!
Плуването също е вариант в такъв случай.

Каква ти е терапията за тези кисти?

Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #11 -: Юни 28, 2010, 16:42:48 pm »
Терапията ми за сега е само Дуфастон, тъй като правя опити къде да естествен ,къде на стимулиран цикъл да пукам с Прегнил фоликула.
И за да не се счита, че спамя темата с моите кисти искам да попитам смятате ли ходенето пеш за ефективен начин поне за запазване на килограми и колко километра да се извървяват за някакъв резултат. Моят опит и по 3 км на ден, а два три пъти в седмицата по 7 км. Когато го съчетая с подходяща храна нещатата влизат в релси.
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #12 -: Юли 02, 2010, 15:45:45 pm »
Терапията ми за сега е само Дуфастон, тъй като правя опити къде да естествен ,къде на стимулиран цикъл да пукам с Прегнил фоликула.
И за да не се счита, че спамя темата с моите кисти искам да попитам смятате ли ходенето пеш за ефективен начин поне за запазване на килограми и колко километра да се извървяват за някакъв резултат. Моят опит и по 3 км на ден, а два три пъти в седмицата по 7 км. Когато го съчетая с подходяща храна нещатата влизат в релси.
Да мисля, че ходенето пеш е удачен вариант. Пробвай и плуване, макар че басейните и хигиената там са малко под съмнение. Вкарай и някаква диета....ееехх аз съм добър теоритик  :D
Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #13 -: Юли 07, 2010, 15:22:23 pm »
Терапията ми за сега е само Дуфастон, тъй като правя опити къде да естествен ,къде на стимулиран цикъл да пукам с Прегнил фоликула.
И за да не се счита, че спамя темата с моите кисти искам да попитам смятате ли ходенето пеш за ефективен начин поне за запазване на килограми и колко километра да се извървяват за някакъв резултат. Моят опит и по 3 км на ден, а два три пъти в седмицата по 7 км. Когато го съчетая с подходяща храна нещатата влизат в релси.

А при какви движения те боли ?
Ходенето супер, стига да е в парк или на зелено, не по улиците :))

Re: Хранене и спорт по време на стимулация
« Отговор #14 -: Юли 09, 2010, 14:57:26 pm »
Когато имам кисти боли при сгъване на крака, при скачане, дори и при каране на велоергометъра. Само при ходене се наместват някакси:}