0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #20 -: Юни 24, 2010, 10:45:12 am »
Да, може и Момчилов, в Пирогов правят всички излседвания.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #21 -: Юни 24, 2010, 15:58:18 pm »
Нуну, предполагам пускате стерилните урини в читава и проверена лаборатория?
Питам, защото ние неколкократно при Симона сме имали грешни резултати от кварталните лаборатории.
« Последна редакция: Юни 24, 2010, 16:00:09 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #22 -: Юни 24, 2010, 16:37:05 pm »
Нуну, предполагам пускате стерилните урини в читава и проверена лаборатория?
Питам, защото ние неколкократно при Симона сме имали грешни резултати от кварталните лаборатории.
Цвете, сега пуснахме точно в поликлиниката за да се възползваме от направлението, т.к. в повечето лаборатории не правят урина по ЗК. Аз също се съмнявам в резултата и затова пуснахме наново в цибалаб - да видим какво ще излезе и тогава ще му мислим :oops:
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #23 -: Юни 24, 2010, 17:48:03 pm »
Момичета, давали ли сте някакви капки на бебетата за зъбките? Моя позната зъболакарка ми каза, че се почвали още преди първите зъбчета и уж като станело по-голямо детето зъбките били по-здрави Педиатърката нищо не ми е казвала по въпроса :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #24 -: Юни 24, 2010, 21:19:48 pm »
Розовелка,може би имаш предвид флуорни капки.Много ЗА и ПРОТИВ съм чела по въпроса.Моята кума е зъболекарка и каза че ако яде достатъчно сирене и приема АМ няма нужда от повече флуор в организма.След като почне да пие впоследствие минерална вода-също.Така че моята избор е -не давам :)

Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #25 -: Юни 24, 2010, 21:31:13 pm »
Да, точно това имах предвид, тъй като и аз доста четох по въпроса! Май повечето мнения са ПРОТИВ, вече и в БГ, просто исках да си сверя часовника :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #26 -: Юни 24, 2010, 22:26:30 pm »
Буева прави микционна цистоуреография, затова се бях насочила към д-р Момчилов от Пирогов, защото и според мен причината не е в бъбреците.

Аз ти препоръчвам доктор Момчилов - фен съм му. Първият път го посетихме заради фимоза, а втория - заради възпаление на пикочния мехур /детето просто пикаеше гной/. И двата пъти адекватна реакция. Третия път му се обадихме, за да ни препоръча детски хирург от Пирогов и пак получи моите адмирации.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #27 -: Юни 24, 2010, 22:48:18 pm »
Ние от вчера сме подстригани. Бебето Калоян порасна...
ох и ние така, направо ми се реве, порасна ми детето, а как искам да е мъничък
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #28 -: Юни 25, 2010, 08:25:49 am »
Буева прави микционна цистоуреография, затова се бях насочила към д-р Момчилов от Пирогов, защото и според мен причината не е в бъбреците.

Аз ти препоръчвам доктор Момчилов - фен съм му. Първият път го посетихме заради фимоза, а втория - заради възпаление на пикочния мехур /детето просто пикаеше гной/. И двата пъти адекватна реакция. Третия път му се обадихме, за да ни препоръча детски хирург от Пирогов и пак получи моите адмирации.
На мен също много ми го препоръча една позната - сестра в Пирогов. И по принцип си бях решила да водя Дарка там за второ мнение. Лошото е, че в момента е в отпуск, а аз чакам резултати от втората стерилна урина и ако положението е същото ще трябва да действам на момента, а при Момчилов ще я заведа, когато се върне. :(
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #29 -: Юни 26, 2010, 10:36:43 am »
Аз да питам нещо във връзка с новите промени по отпуските Като сме в майчинство и не можем да си ги ползваме до края на 2011 година какво се случва, пак ли изгарят? Искам да знам, за да си направя сметката дали ще ми е по-изгодно втората година да бъда в платен отпуск, вместо в майчинство с минимална заплата? Като сума е ясно, че отпуската ще е по-добрия вариант, но аз искам да си го гледам възможно най-дълго, защото нямам баби, на които да разчитам, а точно зимата не ми се иска да го давам на ясла? И ако има вариант след майчинството да си взема отпуската ще е супер :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #30 -: Юни 26, 2010, 10:49:47 am »
Гледах репортаж, в който коментираха, че отпуските на майките няма да изгорят, а веднага след като им свърши майчинството ще имат право да си ползват всички натрупани дни.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #31 -: Юни 27, 2010, 11:03:35 am »
Гледах репортаж, в който коментираха, че отпуските на майките няма да изгорят, а веднага след като им свърши майчинството ще имат право да си ползват всички натрупани дни.
И аз така мисля - все пак няма как едновременно да си в отпуск мо майчинство и в платен отпуск едновременно. Все пак и двата вида отпуск са по КТ, независимо че са по различни членове.
На нас ни излезе резултата и от втората стерилна урина - този път без растеж :ask: Сега съм в чуденка какво да правя - дали да пусна в трета лаборатория...и ако там пък излезне нещо различно вече ще се гръмна!
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #32 -: Юни 27, 2010, 12:24:05 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина са две: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника. Мисля, че трябва да пуснеш и трета проба.


*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #33 -: Юни 27, 2010, 14:43:12 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина са две: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника. Мисля, че трябва да пуснеш и трета проба.
Виа, къде се намира този център?
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #34 -: Юни 27, 2010, 14:57:03 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника.

само там пускам - тази, която е във външния двор на голямата сграда (води се нац. референтна лаборатория за контрол на антибиочната резистентност или нещо подобно), защото имало още една микробиологична лаборатория в центъра. не съм плащала никога нищо за децата.

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #35 -: Юни 27, 2010, 22:56:42 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника.

само там пускам - тази, която е във външния двор на голямата сграда (води се нац. референтна лаборатория за контрол на антибиочната резистентност или нещо подобно), защото имало още една микробиологична лаборатория в центъра. не съм плащала никога нищо за децата.


Лошото е, че ми е много далече и там ми е физически невъзможно да занеса урина в рамките на 30-40 мин. от вземането й :?