0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« -: Юни 21, 2010, 10:05:42 am »
Днес започва лятото, да е слънчево и незабравимо за всички нас!  :)
Успешна седмица и здрави дечица!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #1 -: Юни 21, 2010, 10:12:21 am »
Успешна седмица, много рожденници изминалите дни, все така във веселие и празници да минават дните ни.
Целувки и поздрави на всички дечица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #2 -: Юни 21, 2010, 10:35:52 am »
Хубава седмица и от нас!И поне до есента всички да са здрави!

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #3 -: Юни 21, 2010, 10:53:29 am »
Желая една седмица пълна с много усмивки!
Дано няма много дъжд.

Сиянка вчера си изяде първата лъжичка картофено пюренце.Мисля днес да дам две,утре три и т.н.Взех и на Хип,но нещо не ми хареса.След колко време мога да и дам картофи с морков?

Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #4 -: Юни 21, 2010, 14:50:09 pm »
Слънчева, спокойна и прекрасна седмица. Да са здравички всички дечица и родители. Хриска, пиши в темата за захранването, ако нямаш много време да четеш. По мое мнение можеш да изчакаш още малко със захранването, поне да станете на пет месеца. Но това е само съвет, решаваш си ти и си преценяш. Успех със захранването.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #5 -: Юни 21, 2010, 23:05:26 pm »
Нещо да се посмеете или да поплачете според гледната точка: http://thebubble.msn.com/#/video/?id=332beb96-8f1d-434c-898a-dced460fc1fb
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #6 -: Юни 21, 2010, 23:15:37 pm »
важното е детето да е спокойно  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #7 -: Юни 22, 2010, 02:13:38 am »
Здраво, слънчево и изпълнено с приключения лято на всички деца и родители!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #8 -: Юни 22, 2010, 07:24:54 am »
Нещо да се посмеете или да поплачете според гледната точка: http://thebubble.msn.com/#/video/?id=332beb96-8f1d-434c-898a-dced460fc1fb
:jump12:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #9 -: Юни 22, 2010, 07:36:57 am »
Здрава и прохладна седмица:) И във Варна най после разхлади и днес вече се диша спокойно:)

Сиянка вчера си изяде първата лъжичка картофено пюренце.Мисля днес да дам две,утре три и т.н.Взех и на Хип,но нещо не ми хареса.След колко време мога да и дам картофи с морков?
:)))))))Хриси, не ти хареса на теб или на Сияна?:) На мен защото само плодовите им пюрета ми харесват и съм доволна когато не си ги изядат:)
Аз давах поне 6-7 дни едно и също пюре като вкарам нов зеленчук или плод. Всяка седмица добавях нещо различно.
И аз мисля, че малко раничко сте започнали със захранването:)
Не се обиждай от такива коментари, не са с лошо:):)
Поздрави:)
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #10 -: Юни 22, 2010, 10:03:14 am »
Лисе на мен не ми хареса :)
И изобщо не се обиждам.Аз мислех след 2 седмици поне да я захраня,но такъв интерес проявява когато ние ядем или пием нещо,че реших че ще и предложа,ако иска да хапне.На нея пък и се услади.Днес ще и сваря аз едно картофче.

Иначе с нетърпение чакам да дойде ред на кашите,че как ги обичам,особено банановата :D

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #11 -: Юни 22, 2010, 13:35:00 pm »
Аз пак тук да се оплача,че няма иначе на кой :)
Мите беше с вирус,направи ангина-оздравя.После баткото прихвана-той се тръшна.Сега тъкмо на него му помина Митака взе че го повтори.Направо ще се гръмна вече... :(

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #12 -: Юни 22, 2010, 18:59:41 pm »
Аз пак тук да се оплача,че няма иначе на кой :)
Мите беше с вирус,направи ангина-оздравя.После баткото прихвана-той се тръшна.Сега тъкмо на него му помина Митака взе че го повтори.Направо ще се гръмна вече... :(
Парси, недей! Ние сме същата история - има няма и месец откакто направи пиелонефрит и пак сме с бактерии в урината :( Направили са и втора посявка с антибиограма та да видим до утре какво ще израсте. И това от няма и две седмици откакто сме спряли всякакви лекарства. Все още няма температура, което е добре - дано сме го хванали в началото, че да не се стига до усложнения тоя път.
Пожелавам на всички успешна и здрава седмица!
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #13 -: Юни 22, 2010, 19:15:50 pm »
Аз пак тук да се оплача,че няма иначе на кой :)
Мите беше с вирус,направи ангина-оздравя.После баткото прихвана-той се тръшна.Сега тъкмо на него му помина Митака взе че го повтори.Направо ще се гръмна вече... :(
Парси, недей! Ние сме същата история - има няма и месец откакто направи пиелонефрит и пак сме с бактерии в урината :( Направили са и втора посявка с антибиограма та да видим до утре какво ще израсте. И това от няма и две седмици откакто сме спряли всякакви лекарства. Все още няма температура, което е добре - дано сме го хванали в началото, че да не се стига до усложнения тоя път.
Пожелавам на всички успешна и здрава седмица!

:? :? :?

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #14 -: Юни 22, 2010, 20:35:10 pm »
Весела седмица и от нас и бързо оздравяване на болните дечица!

И Ели вчера ми я върнаха с хрема и Стефан да не види нещо и неговия нос днес тече... Мислех, че поне на 30 градуса няма да бърша нослета, ама не било.

Парси, като са две децата са като скачени съдове, моите поне са така и двамата едновременно боледуват или се редуват, че да няма празно ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #15 -: Юни 23, 2010, 09:59:01 am »
за майките, които кърмят - вижте тази тема с нова информация за предстоящи курсове по кърмене:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36468.0;all
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #16 -: Юни 23, 2010, 11:11:02 am »
Джам, и тук ще те допълня, защото съм наистина впечатлена от четивото:
http://www.estestveno.com/node/1250
Рядко се среща толкова синтезирана и разбираема информация по темата кърмене.
Да оздравяват болниците.
Ние от вчера сме подстригани. Бебето Калоян порасна...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #17 -: Юни 23, 2010, 22:29:31 pm »
Парси, недей! Ние сме същата история - има няма и месец откакто направи пиелонефрит и пак сме с бактерии в урината :( Направили са и втора посявка с антибиограма та да видим до утре какво ще израсте. И това от няма и две седмици откакто сме спряли всякакви лекарства. Все още няма температура, което е добре - дано сме го хванали в началото, че да не се стига до усложнения тоя път.
Пожелавам на всички успешна и здрава седмица!


нуну, извинявай че се намесвам, но моя съвет е да потърсите причината, защото повторната бактериална инфекция не е случайност. от всичко което съм прочела до тук, а то не е малко, това което ще направят лекарите е да лекуват симптомите, т.е. бактериите, но това се превръща в един безкраен, за съжаление, процес. така че щом с бъбречетата всичко е наред, търси причината в пикочния мехур и уретрата. консултирай се отново с доц. Буева да направите микционна цистоуреография. по принцип, проблемите с бъбреците, хидронефрозите и т.н. не дават бактериални инфекции, но ако има рефлукс (ВУР) т.е. когато имаме връщане на урина от пикочния мехур към бъбреците, или неврогенен пикучен мехур, или стеснение на уретрата и др., тогава се наблюдават бактериални инфекции. Това може да установи именно със микционната снимка.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #18 -: Юни 24, 2010, 10:15:06 am »
Здравейте и от нас!
Ние от една седмица ходим на ясли  :D. Всяка сутрин отиваме с мерак и не е плакал нито един път. Като се прибере го гони глад, глад, глад ...  :lol:, а казват, че всичко си изяждал.
А относно кърменето - ние сме на друга вълна. От два правим опити да се отбиваме. Стискайте палци да успеем.

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #19 -: Юни 24, 2010, 10:23:19 am »
Парси, недей! Ние сме същата история - има няма и месец откакто направи пиелонефрит и пак сме с бактерии в урината :( Направили са и втора посявка с антибиограма та да видим до утре какво ще израсте. И това от няма и две седмици откакто сме спряли всякакви лекарства. Все още няма температура, което е добре - дано сме го хванали в началото, че да не се стига до усложнения тоя път.
Пожелавам на всички успешна и здрава седмица!


нуну, извинявай че се намесвам, но моя съвет е да потърсите причината, защото повторната бактериална инфекция не е случайност. от всичко което съм прочела до тук, а то не е малко, това което ще направят лекарите е да лекуват симптомите, т.е. бактериите, но това се превръща в един безкраен, за съжаление, процес. така че щом с бъбречетата всичко е наред, търси причината в пикочния мехур и уретрата. консултирай се отново с доц. Буева да направите микционна цистоуреография. по принцип, проблемите с бъбреците, хидронефрозите и т.н. не дават бактериални инфекции, но ако има рефлукс (ВУР) т.е. когато имаме връщане на урина от пикочния мехур към бъбреците, или неврогенен пикучен мехур, или стеснение на уретрата и др., тогава се наблюдават бактериални инфекции. Това може да установи именно със микционната снимка.
Не се тревожи, радвам се че се намесваш! :D В момента излезе ешерихия коли 10 на четвърта, което нито е за лечение, нито не...Това което направихме е да повторим изследването за да се види да не е била замърсена нещо пробата...Аз не знаех, че доц. Буева прави микционна цистоуреография, затова се бях насочила към д-р Момчилов от Пирогов, защото и според мен причината не е в бъбреците. Прави ми впечатление, че пишка на пресекулки и няма да се учудя ако задържа урина. Та това е следващото нещо, което ще направим. Благодаря ти че се включи! :D
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #20 -: Юни 24, 2010, 10:45:12 am »
Да, може и Момчилов, в Пирогов правят всички излседвания.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #21 -: Юни 24, 2010, 15:58:18 pm »
Нуну, предполагам пускате стерилните урини в читава и проверена лаборатория?
Питам, защото ние неколкократно при Симона сме имали грешни резултати от кварталните лаборатории.
« Последна редакция: Юни 24, 2010, 16:00:09 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #22 -: Юни 24, 2010, 16:37:05 pm »
Нуну, предполагам пускате стерилните урини в читава и проверена лаборатория?
Питам, защото ние неколкократно при Симона сме имали грешни резултати от кварталните лаборатории.
Цвете, сега пуснахме точно в поликлиниката за да се възползваме от направлението, т.к. в повечето лаборатории не правят урина по ЗК. Аз също се съмнявам в резултата и затова пуснахме наново в цибалаб - да видим какво ще излезе и тогава ще му мислим :oops:
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #23 -: Юни 24, 2010, 17:48:03 pm »
Момичета, давали ли сте някакви капки на бебетата за зъбките? Моя позната зъболакарка ми каза, че се почвали още преди първите зъбчета и уж като станело по-голямо детето зъбките били по-здрави Педиатърката нищо не ми е казвала по въпроса :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #24 -: Юни 24, 2010, 21:19:48 pm »
Розовелка,може би имаш предвид флуорни капки.Много ЗА и ПРОТИВ съм чела по въпроса.Моята кума е зъболекарка и каза че ако яде достатъчно сирене и приема АМ няма нужда от повече флуор в организма.След като почне да пие впоследствие минерална вода-също.Така че моята избор е -не давам :)

Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #25 -: Юни 24, 2010, 21:31:13 pm »
Да, точно това имах предвид, тъй като и аз доста четох по въпроса! Май повечето мнения са ПРОТИВ, вече и в БГ, просто исках да си сверя часовника :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #26 -: Юни 24, 2010, 22:26:30 pm »
Буева прави микционна цистоуреография, затова се бях насочила към д-р Момчилов от Пирогов, защото и според мен причината не е в бъбреците.

Аз ти препоръчвам доктор Момчилов - фен съм му. Първият път го посетихме заради фимоза, а втория - заради възпаление на пикочния мехур /детето просто пикаеше гной/. И двата пъти адекватна реакция. Третия път му се обадихме, за да ни препоръча детски хирург от Пирогов и пак получи моите адмирации.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #27 -: Юни 24, 2010, 22:48:18 pm »
Ние от вчера сме подстригани. Бебето Калоян порасна...
ох и ние така, направо ми се реве, порасна ми детето, а как искам да е мъничък
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #28 -: Юни 25, 2010, 08:25:49 am »
Буева прави микционна цистоуреография, затова се бях насочила към д-р Момчилов от Пирогов, защото и според мен причината не е в бъбреците.

Аз ти препоръчвам доктор Момчилов - фен съм му. Първият път го посетихме заради фимоза, а втория - заради възпаление на пикочния мехур /детето просто пикаеше гной/. И двата пъти адекватна реакция. Третия път му се обадихме, за да ни препоръча детски хирург от Пирогов и пак получи моите адмирации.
На мен също много ми го препоръча една позната - сестра в Пирогов. И по принцип си бях решила да водя Дарка там за второ мнение. Лошото е, че в момента е в отпуск, а аз чакам резултати от втората стерилна урина и ако положението е същото ще трябва да действам на момента, а при Момчилов ще я заведа, когато се върне. :(
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #29 -: Юни 26, 2010, 10:36:43 am »
Аз да питам нещо във връзка с новите промени по отпуските Като сме в майчинство и не можем да си ги ползваме до края на 2011 година какво се случва, пак ли изгарят? Искам да знам, за да си направя сметката дали ще ми е по-изгодно втората година да бъда в платен отпуск, вместо в майчинство с минимална заплата? Като сума е ясно, че отпуската ще е по-добрия вариант, но аз искам да си го гледам възможно най-дълго, защото нямам баби, на които да разчитам, а точно зимата не ми се иска да го давам на ясла? И ако има вариант след майчинството да си взема отпуската ще е супер :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #30 -: Юни 26, 2010, 10:49:47 am »
Гледах репортаж, в който коментираха, че отпуските на майките няма да изгорят, а веднага след като им свърши майчинството ще имат право да си ползват всички натрупани дни.
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #31 -: Юни 27, 2010, 11:03:35 am »
Гледах репортаж, в който коментираха, че отпуските на майките няма да изгорят, а веднага след като им свърши майчинството ще имат право да си ползват всички натрупани дни.
И аз така мисля - все пак няма как едновременно да си в отпуск мо майчинство и в платен отпуск едновременно. Все пак и двата вида отпуск са по КТ, независимо че са по различни членове.
На нас ни излезе резултата и от втората стерилна урина - този път без растеж :ask: Сега съм в чуденка какво да правя - дали да пусна в трета лаборатория...и ако там пък излезне нещо различно вече ще се гръмна!
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #32 -: Юни 27, 2010, 12:24:05 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина са две: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника. Мисля, че трябва да пуснеш и трета проба.


*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #33 -: Юни 27, 2010, 14:43:12 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина са две: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника. Мисля, че трябва да пуснеш и трета проба.
Виа, къде се намира този център?
*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #34 -: Юни 27, 2010, 14:57:03 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника.

само там пускам - тази, която е във външния двор на голямата сграда (води се нац. референтна лаборатория за контрол на антибиочната резистентност или нещо подобно), защото имало още една микробиологична лаборатория в центъра. не съм плащала никога нищо за децата.

*
Re: Първа лятна седмица 21-27.06.2010г.
« Отговор #35 -: Юни 27, 2010, 22:56:42 pm »
Nunu, от моя опит читавите лаборатории за микробиология/стерилна урина: в центъра по заразни и паразитни болести и в 13-та поликлиника.

само там пускам - тази, която е във външния двор на голямата сграда (води се нац. референтна лаборатория за контрол на антибиочната резистентност или нещо подобно), защото имало още една микробиологична лаборатория в центъра. не съм плащала никога нищо за децата.


Лошото е, че ми е много далече и там ми е физически невъзможно да занеса урина в рамките на 30-40 мин. от вземането й :?