0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мнения за бънджи
« -: Юни 20, 2010, 09:24:00 am »
Здравейте!!! Събирам мнения за бебешкото бънджи от майки използвали вече такова. Харесва ли им на децата? колко време сте го ползвали? Заслужава ли си покупката?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: мнения за бънджи
« Отговор #1 -: Юни 20, 2010, 10:52:01 am »
    :D :D :D Охоооооооо,аз ще пиша първа!Ние имаме бънджи и го ползваме от 6 месеца и 20 дни до сега.Голямо забавление е за детето,а и му развива мускулите на крачетата.Нашето е музикално,което е още един плюс.Детето се занимава допълнително,като натиска копчетата,върти кормилото и удря топките,голямо скачане пада...и пищене от радост,разбира се.Само не купувайте обикновено бънджи-гащи,не е добре защитено.И още нещо,което е много-важно...монтирали сме бънджито на тавана(вътре в стаята) ,с помощта на малка кука,да не е на прага на вратата,защото там става течение.За мен си заслужава покупката.
*
Re: мнения за бънджи
« Отговор #2 -: Юни 20, 2010, 11:35:14 am »

 На нас това ни беше може би най-сполучливата покупка. Започнах да го слагам някъде на вашата възраст и до годинката го използвахме редовно. Голямо забавление, голяма радост. Пък и това беше съвета от педиатърката - препоръча ни го... Нашето беше точно такова - гащи и не мисля, че не беше добре защитено. Точно на вратата съм го слагала, не забелязах да има проблем с течението.
Това беше едно от най-големите забавления, които успях да предложа на детето си на тази възраст. На една приятелка обаче детето катеригорично отказа да стои в него, така, че... Както знаем - децата са различни. Ако имаш възможност да вземеш за малко от някой, за да пробваш първо детето как ще го приеме и след това да купуваш -  това е моят съвет.



Re: мнения за бънджи
« Отговор #3 -: Юни 20, 2010, 21:23:16 pm »
Ето ме пак!!! Днес благодарение на една много любезна мама в продавалника си купихме бънджи на чиполино. На първо здрасти за малкото време изкарано в бънджито детето е видимо щастливо и доволно.много и харесва и мисля, че и за нас ще се окаже много сполучлива покупка.
Re: мнения за бънджи
« Отговор #4 -: Юни 20, 2010, 21:30:01 pm »
А не е ли рано да ползвате бънджи. Ние също имаме такова, което се монтира на касата на вратата, но си мислех, че преди да навършим 6м не е хубаво. Дори тогава май /ми каза един ;)/ може да се слага, но по малко /за детето става дума/.


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: мнения за бънджи
« Отговор #5 -: Юни 20, 2010, 21:44:32 pm »
А не е ли рано да ползвате бънджи....

  Джиджи , за момиченцата не знам как е,но за момченцата е рано да се ползва на 4 месеца.Просто не са им укрепнали достатъчно гръбначетата,затова е препоръчително след 6 месеца.Иначе на инструкциите на бънджито пише,че е за бебчета от 4 до 24 месеца.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: мнения за бънджи
« Отговор #6 -: Юни 20, 2010, 21:53:22 pm »
Незнам дали е правилно да се намесвам в темата, защото нито деца съм гледала, нито даже съм виждала такова бънджи, но на курса за бременни, който посещавам при лекцията за тазобедрени стави, детския ортопед го отрече напълно бънджито! Каза, че това подскачане нагоре-надолу било изключително вредно за неокрепналите детски ставички.
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: мнения за бънджи
« Отговор #7 -: Юни 20, 2010, 22:16:34 pm »
Незнам дали е правилно да се намесвам в темата, защото нито деца съм гледала, нито даже съм виждала такова бънджи, но на курса за бременни, който посещавам при лекцията за тазобедрени стави, детския ортопед го отрече напълно бънджито! Каза, че това подскачане нагоре-надолу било изключително вредно за неокрепналите детски ставички.

Защо да не е правилно :)
За подскачането обаче не съм напълно убедена в това което е казал детския ортопед /стига да е в подходящата възраст, а и май при всяко дете си е индивидуално/. Моят племенник никога не е имал бънджи, но пък паяка го мяташе нагоре-надолу като луд. От как стъпи на краката си все подскача /едва го научихме да ходи заради това :)/ След като успяхме да го "накараме" да ходи, то не беше и толкова ходене, колкото подскачане от цяло стъпало на пръсти с отскок. Сега е на 10 и "по стечение на обстоятелствата" тренира скачане на батут и на всички състезания обира медалите :)


Re: мнения за бънджи
« Отговор #8 -: Юни 20, 2010, 22:32:23 pm »
А не е ли рано да ползвате бънджи....

  Джиджи , за момиченцата не знам как е,но за момченцата е рано да се ползва на 4 месеца.Просто не са им укрепнали достатъчно гръбначетата,затова е препоръчително след 6 месеца.Иначе на инструкциите на бънджито пише,че е за бебчета от 4 до 24 месеца.

Благодаря, Бари.
Дори не знаех, че има разлика дали е момиче или момче. Моята логика по-скоро би довела до обратния извод- че на момчетата костите и мускулите по-бързо укрепват, а и такива наблюдения имам /покрай децата на всички приятели/


*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: мнения за бънджи
« Отговор #9 -: Юни 21, 2010, 23:14:50 pm »
Докторът отрече и проходилките и каишите за прохождане! Също и да се поставя малко бебе на крачетата си да "скача"! Това е доста извън темата за бънджито, но идеята е сходна! Така нареченото от нас "скачане" той обяснява като естествен рефлекс на детето.Когато опре крачето си в нещо да го свие, все едно скача...Проходилките водели до точно това ходене на пръсти, както и каишите, а и проходилките обикновено развивали повече едното краче, с което се избутвало детето...Но, пък Джиджи, ето, че ходенето с паяк си има и добри страни-имаме си шампион! :D
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"