0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дневничето на Валерия
« -: Юни 18, 2010, 09:57:14 am »
Дневничето на Валерия
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #1 -: Юни 18, 2010, 10:49:51 am »
Започвам със  много дълга предистория .
Винаги съм вървяла малко по едра от връстниците си ,майка ми и баща ми са много слаби, сестра ми също явно ген от някоя баба  :oops: . Когато станах на 17 реших че е време за диети ,тогава съм била около 68-69 кг спрях да ям хляб, газирано и сладко ,след около година бях 60 кг мисля ,че бях много добре всичко естествено до абитуриентския бал ,след това се отпуснах и започнах да се храня със всичко, за около година ,че и по малко си върнах килограмите ,че и отгоре. Тогава реших не може така ,отидох на лекар ,който ми препоръча иглотерапия и нещо като ако пунктура ,като през това време караш на течности 20 дена издържах като започнах 70 кг и приключих около 64. След известен период реших и повторих процедурата, така достигнах заветните 60 кг но..... да не пропусна да отбележа ,че този така наречен диетолог и дума не обели за някакво захранване. След този 20 дневен глад при първата процедура сама си се захраних с пюренца, като бебетата но втория път бях действително примряла от глад и хапнах една голяма салатка ,че след това и около половин свинска пържолка .По късно ми разясниха че подобно нещо може да застраши дори живота на човек. Така началото на лятото бях 60 кг и се чувствах прекрасно запознах се със настоящият си съпруг , реших да спра цигарите ,започнах да пия противозачатъчни таблетки и си се хранех нормално. Започнаха и кандидат студенските изпити всички ми казваха яж мед с орехи за по добра памет и шоколад, ами добре ям в края на годината кантара отчете 30 кг качени в рамките на 4-5 месеца. Беше удивително минаваха мои познати покрай мен и не ме познаваха ,промених се ужасно .По време на студентството си реших ,че така не може прочетох книгата на Лидия Ковачева и започнах 20 дни плодове и мед ,10 дни много внимателно захранване, почивах около месец два най много и отново ,така стигнах 70 кг. Последната година от студенството ми нямах сила да стоя гладна и започнах пак да ям ,казах си ще ям без хляб и ще огранича сладкото .След като завърших на сватбата си бях 83 кг. Мина около година в която си задържах това тегло, след това започнаха ходенията ни по мъките за бебе ,приложиха ми стимулация за инсеминации със клостилбегит и тогава вече бях решила край на тормозите ще ям резултат в края 93 кг. С тях си ходех до преди година ,когато не заминах за щатите там естествено исках да опитам от всичко чийзкейк, предцели, хамбургери ,всичко след два месеца се прибрах 106 ,когато се качих на кантара плаках безутешно ама никой не ми е виновен и така казах си ще се стегна. Започнах диетата на Пиер Дюкан 3 месеца станах 96 кг .Тогава приятел на моя мъж сподели, че негов приятел имал клиника за отслабване или нещо такова в канада той му изпратил начина ,по който действат там та започнахме с мерки и теглилки изготвиха ни някаква формула по която да се храним тоест съотношение на въглехидрати ,мазнини и белтъчини освен всичко трябваше да пием магнезий ,цинк ,калций ,витамини много, като мисля че витамин Б и още нещо се биеха мускулно и спорт ,велоаргометър си купихме .Карах около 40-50 мин на ден за 3 месеца от 96 станах 84 кг, лошото беше че е забранен абсолютно всякакъв алкохол и мъжа ми не издържа. На морето започнахме по малко биричка а по нова година започна и голямото освинване така да се каже ,резултат от по  миналата седмица 95 кг отново спрях хляба минах почти само на плодове и зеленчуци от началото на тази седмица започнах 90 дневната диета и ходене пеша .Та това е мили мои историята на вечно гладният и дебел човек .
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 11:34:42 am от валерия »
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #2 -: Юни 19, 2010, 09:29:59 am »
Хайде днес да продължа по същество
на 30 год съм висока 164 /93 кг
 
Закуска; череши
Обяд : зрял боб и салата домати и краставици
Вечеря : същото  :)
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #3 -: Юни 20, 2010, 10:26:12 am »
Много често йо-йо ефект, трябва сериозно занимание. Пробвай отново Дюкан, но се придържай стриктно към него ефекта е поразителен, а после продължи разделно цял живот плюс много спорт.
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #4 -: Юни 25, 2010, 11:14:57 am »
Пиши подробно всеки ден какво си яла, за да можем да пишем :)

Относно Дюкан - аз съм чел книгата му, знам за няколко случая на хора, хранели се така. Обаче за да коментирам конкретно, трябва конкретно да знам за точно каква версия на диетата става въпрос :)
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #5 -: Юни 29, 2010, 08:51:59 am »
Извинявам се,че прекъснах така дневничето си , но изминалата седмица беше много натоварена така,че започвам от вчера
28.06.2010
Закуска: портокалов сок ,кафе без мляко с много малко захар
Обяд: салата (домати,краставици,печени чушки ) една филийка хляб
Вечеря: картофи печени на фурна салата  (същата,като на обяд)
29.06.2010
Закуска : 3бр. кайсии
Обяд: салата и филийка хляб
Вечеря: пица със гъби ,и домати

Честно казано , не бих започнала отново Дюкан ,поради това ,че се запознах в болницата със момиче сринало имунитета си именно благодарение на тази диета и повярвайте ми положението и беше доста сериозно.
За това сметнах ,че 90 дневната диета доставя всичко на организма и не би имала такива пагубни последиц.
« Последна редакция: Юни 29, 2010, 09:03:00 am от валерия »
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #6 -: Юни 30, 2010, 08:08:24 am »
30.06.2010
Закуска: 3 бр кайсиики
Обяд : 4 бр праскови
Вечеря : половин пъпеш

Забравих да добавя,че не съм много по спорта ,но работата ми е доста тежка физически и вечер съм като "труп" никой не може да ме накара да спортувам защото аз просто нямам сили.Тъй като това не е постоянно има вариант когато нямам работа тогава да спортувам.По-принцип съм деен човек и не съм от тези които си стоят на едно и също място.Най-голямата ми грешка е , че прекалено често ползвам колата си дори за къси разстояния, но ще се опитам да поправя това обещавам.
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #7 -: Юли 01, 2010, 08:20:49 am »
01.07.2010
Закуска :2 бр праскови
Обяд :3 бр чушки пълни с яйце и сирене ,салата домати и краставици
Вечеря : руло Стефани,салата

Днес ще имам и прегрешения , тъй като ме тръшна грип доста сериозно и ще изпия много  чай с мед , но аз така се лекувам не обичам антибиотици .
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #8 -: Юли 02, 2010, 09:20:03 am »
02.07.2010
Закуска : 3 кайсии
Обяд : салата
Вечеря : постен грах
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #9 -: Юли 04, 2010, 21:23:34 pm »
Защо толкова без протеиново и не мазно :))
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #10 -: Юли 05, 2010, 12:40:40 pm »
Всички салати са със зехтин а за по мазни храни , не съм им фен по-рождение  :D
За последните два дни почти няма какво да пиша ,тъй като бях с 39 температура и почти не ми беше до храна.В събота предимно салата а в неделя плодове за вечеря 1/4 парченце наденичка и много малко салата .
05.07.2010
Закуска:2 бр кайсии
Обяд : 1 бр малък пъпеш
Вечеря : 1бр грейпфрут
Продължавам с меда около 4 суп лъжици на ден
Мисля че с гнойна ангина пак успявам доста да хапна :D
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #11 -: Юли 07, 2010, 09:44:09 am »
06.07.2010
Закуска: 2 кайсии
Обед : 1 филийка със салам
Вечеря : 1 пилешко крилце и салата

07.07.2010
Закуска : 1 морков
Обед :1/2 пъпеш
Вечеря : зелен боб
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #12 -: Юли 23, 2010, 08:07:05 am »
Отдавна не съм се отчитала но нямах такава възможност.
Така,че ще продължа от вчера .
Но преди това да отбележа ,че вече съм 87 кг доволна съм от резултата мъжа ми също този начин на хранене се понася леко а има добър ефект.След като приключим мисля да продължим с разделно хранене ,колкото и да се противи мъжа ми .
22.07.2010
Закуска : 1 бр праскова
Обяд : 1 активия
Вечеря : домашна баница и компот от сливи

23.07.2010
Закуска : 1 бр праскова
Обяд : 1 филийка хляб с домат
Вечеря : гъби с ориз
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #13 -: Юли 28, 2010, 10:15:16 am »
24.07.2010
Закуска :1 банан
Обяд : 2 палачинки със сладко от кайсии
Вечеря : 1 бр багета (малка франзелка) и салата

25.07.2010
Закуска :1 бр банан
Обяд :2 сливи
Вечеря :6 сливи

26.07.2010
Закуска :3 сливи
Обяд : салата
Вечеря :салата

27.07.2010
Закуска :3 сливи
Обяд : 5 маслини
Вечеря :пиле със салатка

28.07.2010
Закуска :3 сливи
Обяд : 2 сварени царевички
Вечеря : ориз със гъби



Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2010, 22:54:11 pm »
24.07.2010
Закуска :1 банан
Обяд : 2 палачинки със сладко от кайсии
Вечеря : 1 бр багета (малка франзелка) и салата

25.07.2010
Закуска :1 бр банан
Обяд :2 сливи
Вечеря :6 сливи

26.07.2010
Закуска :3 сливи
Обяд : салата
Вечеря :салата

27.07.2010
Закуска :3 сливи
Обяд : 5 маслини
Вечеря :пиле със салатка

28.07.2010
Закуска :3 сливи
Обяд : 2 сварени царевички
Вечеря : ориз със гъби
Здравей Валерия,

имам изненада за теб - последните 4 дни не си яла почти нито една храна, в която да има незаменими хранителни вещества. Освен това ядеш точно колкото 4-годишно момченце :)

нещо не е както трябва. Да ще сваляш килограми - основно активно тегло. В един момент това ще спре.

Активното тегло е това, което гори калории. Когато ядем като мишки, активното тегло е едно от първите неща, които губим, защото тялот разкарва тъканите, които харчат енергия (активно тегло = мускули) и пази тези, които ... складират и енергия (мазнини).

В един момент сме си изяли мускулите, но сме запазили мазнините :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #15 -: Май 10, 2011, 17:47:08 pm »
Моля ви помогнете ми!!!
След неуспешния ми ИКСИ опит през март килограмите ме връхлетяха,може би от стимулацията ,може би че по това време спрях да се ограничавам или вече и аз не знам какво не ми се прави нищо ,нямам движение не мога да се гледам 98 кг. съм спешно трябва да се взема във ръце ,моля ви за съвети !Срам ме е да ида на фитнес защото гледката няма да е много лицеприятна,вече си мисля че първо ми е нужен психолог.Не знам от къде и как да започна.
Re: Дневничето на Валерия
« Отговор #16 -: Май 24, 2011, 08:57:27 am »
Моля ви помогнете ми!!!
След неуспешния ми ИКСИ опит през март килограмите ме връхлетяха,може би от стимулацията ,може би че по това време спрях да се ограничавам или вече и аз не знам какво не ми се прави нищо ,нямам движение не мога да се гледам 98 кг. съм спешно трябва да се взема във ръце ,моля ви за съвети !Срам ме е да ида на фитнес защото гледката няма да е много лицеприятна,вече си мисля че първо ми е нужен психолог.Не знам от къде и как да започна.
Здравей Валерия,
по една или друга причина килограмите може да са скочили нагоре, но това не е фатално. Положителното в случая е, че имаш няколко неща, които са в твоите ръце.

1. Това е храненето. Започни да се храниш редовно (3-4 пъти на ден) ЕДИНСТВЕНО с храна, която не е била опаковка и така, която изисква минимална обработка (т.е. най-много печене или варене). МНОГО ВАЖНО - не гладувай! Твърде вероятно сегашното ти състояние да е следствие от менютата, които си пукала по-горе.

2. Движението. Започни да се движиш повече. Не е нужно да е във фитнес (пък и там хората не обръщат особено внимание да другите хора да ти кажа честно (освен ако не са им приятели или обект на по-друг интерес), може да е у дома, разходки в парка - възможности има колкото искаш.

3. Практикувай ритмично дишане и други подобни практики за успокояване и балансиране на психиката.

Има доста неща, които можеш да направиш за себе си.

Успех!
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации