0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дюкан
« -: Юни 15, 2010, 11:39:36 am »
много хора и тук минахме през диетата на Дюкан, някои още я правят.

интересно ми е какво мислят нашите консултанти по хранене за тази диета?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Дюкан
« Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 12:36:27 pm »
Да, мен също ме интересува...  :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Дюкан
« Отговор #2 -: Юни 15, 2010, 23:11:49 pm »
Доста обширна тема :)

Имаме една почти написана, но непубликувана статия анализ на книгата.

Явно е време да я пуснем :)

дерзайте
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дюкан
« Отговор #3 -: Юни 15, 2010, 23:19:52 pm »
ще чакаме с интерес да пуснете статията, тогава!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дюкан
« Отговор #4 -: Юни 16, 2010, 00:18:35 am »
Бих ли могла да я ползвам като диета при наличие на инсулинова резистентност?
Откакто си научих резултатите имам проблем с приемането на каквито и да е въглехидрати. :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дюкан
« Отговор #5 -: Юни 16, 2010, 01:26:33 am »
ollivia, тази диета е силно белтъчинна и лекарите като цяло не я харесват заради натоварването на бъбреците.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дюкан
« Отговор #6 -: Юни 16, 2010, 08:04:48 am »
  Две мои близки по различно време си докараха бъбречни проблеми с тази диета.Едната дори полежа в болница.Не иска да плаша,при други няма такъв ефект,просто информирам за вероятността.Всъщност не е все едно какъв точно белтък.Най-трудни за усвояване са белтъчните храни с по-високо съдържание на мазнини.Някои видове ядки и риби.Но най- трудни са по-маслените сирена/топено сирене,пушено сирене,синьо и кашкавалите/.Леки белтъчни:сварено телешко,чисто пилешко месо/без желирания бульон/,посна риба на скара,бадеми,леща,нахут.Най-леките за обработка въглехидратни са безглутеновите:овесени ядки,елда,лющено просо,варени картофи,кафяв ориз.И никакви майонези,готови сосове,кетчуп,запържване, и т.н.
  Така храненето ще бъде леко,но не едностранчиво.Хубав ден!

Re: Дюкан
« Отговор #7 -: Юни 16, 2010, 09:03:40 am »
ollivia,
както говорехме - на теб ще ти се отрази добре да намалиш до минимум въглехидратите, но в никакъв случай не намлявай мазнини (естествените!).

Повечето хора получават бъбречни проблеми с Дяюкян, защото:

1/ правят т.нар. белтъчна диета повече от 5 дни (доколкот помня книгата - това беше препоръчителния период)

2/ не пият достатъчно вода

3/ несе движат достатъчно

4/ вече са имали бъбречни проблеми (може би не толкова ясно изразени) и високият прием на протеин и ниският прием на вода и движение просто са ги агравирали.

Като цяло сам по себе си високият белтъчен прием не може да направи нищо - нужна е комбинация и с други фактори (изброени от мен по-горе + алкохол), които да сме оср@ли :)

Основното, което не ми харесва при Дюкян е, че държи известна част от диетата нискомазнинна, което за мен (т.е. изследвания, които съм чел и опитът, който имам) не е препоръчително при доста хора. По-подробно за това ще пиша по-нататък.

А относно усвояемостта на белтъците - хубаво е твърденията ни да почиват на факти. В момента се сещам за едно изследване, което установяваше, че протеинът се усвоява много по-пълноценно при наличието на мазнина, отколкото без нея (т.е. от пълномасленото мляко се усвоява повече протеин, отколкото от нискомасленото). Второ, сещам се за няколко изследвания, които показваха, че суровите ядки почти не се усвояват.

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Дюкан
« Отговор #8 -: Юни 16, 2010, 17:28:48 pm »
Смятам, че диета, която силно ограничава мазнините не е добра за хора, които се опитват да заченат, защото пречи на усвояването на мастноразтворимите витамини и може да обърка хормоналния баланс.
*
Re: Дюкан
« Отговор #9 -: Юни 17, 2010, 08:30:46 am »
  Разчитам на това,че белтъчните храни естествено си съдържат нужното количество мазнини.Разбира се,ако са купени от производител ,а не многократно преработените продукти от магазина.Каквото мога взимам от производител/яйца,мляко,месо/.При готвене се опитвам да направя така,че по възможност да не ползвам рафинирани мазнини,пърженето не е добър начин за приготвяне.За мен проблемът е в рафинирането на мазнините/специфичният процес на извличане и избистряне.Особено избистрянето,токсично е , има публикации по темата/.Становището ми е не лишаване,а до колкото е възможно продуктите да бъдат максимално натурални.Пълноценно мляко вместо обезмаслено,натурално сирене вместо пушено сирене,месо вместо колбас,и т.н.
По тази тема има много различни ,и противоречащи си дори ,мнения на капацитети.Поради специфичен проблем в семейството,от години изследвам темата хранене и диети.Това,което казвам е основно от опит,т.е. максимално придържане към натуралните продукти и доколкото може по-простичко приготвени.Хубав ден!

*
Re: Дюкан
« Отговор #10 -: Юни 18, 2010, 21:10:37 pm »
Много ви благодаря на всички за отговорите :P
Опитвам се да си направя в момента моя си диета и режим като цяло, имайки предвид какво сте ме посъветвали.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Дюкан
« Отговор #11 -: Септември 21, 2011, 14:09:35 pm »
Аз бях на режима на Дюкан и свалих 18 кг за 6 месеца. Чувствах се много добре и не съм имала никакви проблеми след това. Задържах си кг доста време и поредното ми ин витро беше успешно(мисля, че и диетата помогна за това).
Дъщеричката ми е на 1 год. и 1 месец, все още я кърмя. Смятам след 1-2 месеца да я отбия и да се опитам да върна предишното се тегло. Въпросът ми е дали мога отново да пробвам с Дюкан, тъй като четох че не бива да се прави повече от 1 или 2 пъти тази диета. Или да опитам с 90-дневната?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Дюкан
« Отговор #12 -: Септември 23, 2011, 20:08:12 pm »
Моя съвет е да ползваш 90-дневната. Там поне няма да лишиш организма от нещо ценно и се спазват някои правила на разделното хранене.
Лично аз не харесвам Дюкан и я сматам за страшно вредна - особено ако се ползва дълго време. Не ме нападайте - не съм чела книгата, нито смятам да я чета. Но само като прочетох, че въглехидратите и мазнитите са пратени в девета глуха - и до там. Преобладава месото. Една колежка я спазва тази диета година и сега си има сериозни здравословни проблеми. Да не говорим, че като я прекъсна и качи килограмите, че даже и повече.
Аз възприемам теорията, че благоприятното съотношение белтъци към мазнини към въглехидрати е 1:1.1:4.1 - тогава има правилно усвояване на хранителните вещества и пак се топяли килограми. Има въглехидрати, които не са вредни и не покачват рязко кръвната захар - могат да се следят по гликемичният им индекс.
Как действа храната върху хормоните се запознах от книката на д-р Атанас Михайлов - "Здравословно отслабване". Той казва, че ако една седмица се мине само на хляб и спагети - пак ще се отслабне - но не е ЗДРАВОСЛОВНО. Така се получава и с Дюкан.
Книгата е написана много разбираемо и то от лекар. Започвам лека полека да си променям отношението към храната, като вече знам за какво става въпрос и кои навици са вредни!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Дюкан
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2011, 21:35:26 pm »
Ако сте във форума и имате здравословен проблем- Дюкан не е вашата диета!!
Re: Дюкан
« Отговор #14 -: Март 10, 2012, 11:05:40 am »
Здравейте,

Преди съм правила Дюкан и съм много доволна , свалих 5 кг за 10 дни. Сега пак я започвам , но този път искам да сваля 7-8 кг и ще я правя 5 на 5
5 протеинови
5 протеинови + зеленчуци
Като ще приемам и витамини + много вода и фитнес