0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хранене през бременността
« Отговор #20 -: Декември 04, 2010, 11:18:49 am »
didka_ , хапвай  сушени сливи или ошаф  , накиснати във вода- изпивай и водата вечер . Сутрин киви , повече ябълки  и течности .Евентуално прясно мляко, овесени ядки  -зависи как действат при теб .
Ако не се разреши проблема - попитай лекарите -за  свещички ЕvaQ  .

Благодаря  :D
*
Re: Хранене през бременността
« Отговор #21 -: Декември 05, 2010, 17:37:17 pm »
Ей най-накрая да намеря някой който е близо до моите 7-8 седмици ,та да си споделяме.
nimika много се радвам  osi_9.
А за  изхождането ми помага само двойна доза Дуфалак преди лягане и към 2ч. през ноща съм на линия в ОО.
Re: Хранене през бременността
« Отговор #22 -: Декември 06, 2010, 12:09:20 pm »
дидка аз съм в 9 г.с. и на мен до сега само дуфалака ми е помагал, но от него не ти ли  се появяват газове  :oops:, мен направо ме съсипва, аз го пия сутрин на гладно и после цял ден в корема ми е направо кошмар, при теб така ли е, питам за да знам дали е до свикване и след това нещата се оправят.
А за яденето и аз съм много зле - никакъв апетит, към нищо! Гадене и болки от глад едновременно- ужас! Успявам да ям само неща които нямат особен вкус- обикновенни солени бисквити, филия с лютеница ... Направо ме е страх, с това хранене какво му давам на бебето  :? От кога трябва да се започне приема на повече калций?
*
Re: Хранене през бременността
« Отговор #23 -: Декември 07, 2010, 12:12:06 pm »
Аз нямам газове от дуфалака.Вземам го вечер и ходя до ОО през ноща около 2ч.
А с яденето проблема е че много ям,като ми е лошо, хапвам си нещо соленичко и ми минава и така по цял ден почти  :oops: ,за два месеца съм качила три килограма,но се надявам да са от утрогестана и естрофема.Ще видим как ще е като ги спра  :)
Не са ми казвали нищо за калций,но сега като казваш ще питам като отида на 13-ти на преглед.
*
Re: Хранене през бременността
« Отговор #24 -: Декември 07, 2010, 14:26:11 pm »
Здравейте момичета,
аз също слагам утрогестан и съм адски запечена. С голяма мъка ходя до тоалетната, за капак и хемороиди имам - та картинката е пълна. :wink:
На мен също Дуфалака само ми помага.
 Не знам при вас под каква форма го продават, тук в Холандия е под формата на сироп - Lactulosesiroop.
Пия по 15 мл. от сиропа и до час, час и половина съм в тоалетната. По време на действието му имам съвсем леки куркания в стомаха и червата. За около 15 минути отшумяват.
Иначе с гаденето се справям горе долу, храня се често и по-малко. Пия айрян, ям мандарини - така гаденето отшумява поне за малко. Досега съм натдала 1 кг.
За калция четох че е хубаво да се взема от седма седмица.
Аз наблягам на киселото мляко(пастьоризирано), сиренето, кашкавала.
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 14:28:10 pm от Melody01 »
Re: Хранене през бременността
« Отговор #25 -: Декември 08, 2010, 09:49:12 am »
Ами явно само на мен така ми действа Дуфалака, но аз пък си намерих решение поне за сега. Сутрин на гладно ям овесени трици с кис. или прясно мляко по опита на една мама и после кафе и после вече съм в 00.
Мелоди и аз се опитвам да ям кисело мляко и сирене (макар че не мога по много, ама като знам тук в БГ че нито млякото е мляко нито сиренето сирене, незнам колко калции поемам от тях.
 Малко не по темата, но Честито Мелоди!Помня те от темата за АИ, лека и щастлива бременност ти желая!
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 10:07:38 am от dessi-kk »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Хранене през бременността
« Отговор #26 -: Декември 08, 2010, 18:45:28 pm »
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 18:58:54 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Хранене през бременността
« Отговор #27 -: Декември 09, 2010, 08:26:07 am »
Благодаря ти Deеp, беше ми много полезно!
*
Re: Хранене през бременността
« Отговор #28 -: Декември 09, 2010, 11:39:33 am »
Боже, Деси сега като ми спомена за темата АИ и аз се сетих за теб.
 Ама че съм отвеяна, ника ми беше толкова познат. обаче не можах да се сетя - извини ме мила. :oops:
И аз много се радвам за теб - многооооооо!!!

Ай аз май доста се отклоних от темата  :oops: :oops:

Много се радвам че си намерила решение за запека. Виж овесени трици с кисело мляко никога не съм яла. Идея си нямам дали могат да ми подействат и на мен - е не пречи да опитам .
Иначе продължавай да хапваш кисело мляко и сирене - може да си купуваш пълномаслено кисело мляко.
Дийп много благодаря за линка,мила.   :hug2:
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 11:46:05 am от Melody01 »
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Хранене през бременността
« Отговор #29 -: Септември 27, 2011, 17:00:39 pm »
Здравейте, момичета!!!
Повдигам тази много полезна тема с очакване да се понапълни повечко от опитните  :wink:
jam-и подай някоя полезна статия за здравословното хранене по време на бременност(полезна според теб), защото има много такива, но.....на теб само ще се доверя за правилната  :D
Има ли храни, билков чай или каквото и да е, което не трябва да се яде, особенно в първите дни от бременноста? :ask:
Лека бременност на всички, здрави и прекрасни бебчета!!! :lol:


*
Re: Хранене през бременността
« Отговор #30 -: Септември 27, 2011, 17:46:11 pm »
jam-и подай някоя полезна статия за здравословното хранене по време на бременност(полезна според теб), защото има много такива, но.....на теб само ще се доверя за правилната  :D
Има ли храни, билков чай или каквото и да е, което не трябва да се яде, особенно в първите дни от бременноста? :ask:

Не съм jam-и, но все пак ще ти отговоря: не пий билкови отвари, спри чая и кафето заради кофеина, категорично спри алкохола и цигарите, ако употребяваш, и не яж сурова риба (суши), необработени топлинно меса (луканки, суджуци, пастърми) и сирена от непастьоризирано мляко. Щателно мий всички плодове и зеленчуци.

Линкът на deep е точно към статиите, за които питаш.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 17:49:44 pm от цигу »
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Хранене през бременността
« Отговор #31 -: Септември 27, 2011, 18:30:29 pm »
Благодаря ти, цигу !!! :wink:
Тъкмо преглеждах линка на deep , благодаря ви! :D
Точно чайчетата в един момент породиха в мен съмнение, безпричинно, но както се вижда, добре, че се позаинтересувах  :D

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Хранене през бременността
« Отговор #32 -: Септември 27, 2011, 18:33:00 pm »
И точно днес си купих бучка синьо сирене, която оказва се ще трябва да предложа само на гостите  :( :D

Re: Хранене през бременността
« Отговор #33 -: Октомври 01, 2011, 08:13:39 am »
Здравейте! Аз съм нова тук, но съм и едва в 8 седмица. Запекът не ме подмина и аз хапнах няколко поредни дни Активиа + мюсли сутрин за закуска. На втория ден имаше ефект.
Re: Хранене през бременността
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2013, 13:37:01 pm »
здравейте момичета аз съм бременна в 6 месец искам да ви попитам при вас как е защото при мен апетита е голям и особено към сладкото постоянно ми се яде но се притеснявам дали не е вредно за бебечето ми а много ми се яде сладко някои път чак ми се плаче но си мисля че е вредно и за това гледам колкото мога да се въздържам.Ако някоя от вас има същия проблем и знае нещо по въпроса нека сподели благодаря предварително
Re: Хранене през бременността
« Отговор #35 -: Февруари 02, 2013, 22:54:14 pm »
На първо време замени изкуственото сладко с естествено такова.
Вместо шоколад - фурми, сушени смокини, сушен ананас, папая, манго. Нищо в големи количества не е полезно нито за майката, нито за бебето.

Виж тук: http://www.moetodete.bg/hranene/balansirano-meniu-za-zimata.html
[/url][/url]