0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« -: Юни 02, 2010, 18:21:13 pm »
Има ли някои които да се е подлагал на лечение с Дехидрокортизон?Моля да споделите дали знаете нещо,защото на мен ми го изписаха заради висок процент несъвместимост към съпруга ми.Лекуващият ме лекар ми каза да го пия поне 2 месеца аз съм вече на 1 и половина и днес ме изненада че ако и този месец не стане да се готвя психически за инсеминация а уж не беше проблем!
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #1 -: Юни 02, 2010, 18:52:15 pm »
 С какъв тест се установява несъвместимостта с партньора?
*
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #2 -: Юни 02, 2010, 20:19:53 pm »
На мене ми беше предписан Дехидрокортизон по време на стимулацията,вместо Преднизолон.И аз не знам за какво точно се предписва :(
За пръв път чувам,че се предписва при несъвместимост между партньорите 8O
*
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #3 -: Юни 03, 2010, 11:03:31 am »
С какъв тест се установява несъвместимостта с партньора?
Извинявай,че по рано не съм ти отговорила, но съм нова и малко трудно загрявам.На нас ни направиха тест в кл.Щерев те правят само 1 вариант(взимат кръв от жената и "материал"от мъжа)и според този тест се оказа,че аз съм образувала антетела срещу съпръга ми това е което разбрах от моята лекарка.
*
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #4 -: Юни 03, 2010, 11:11:04 am »
Момичета наистина ли никой не е чувал за лечение с дехидрокортизон при несъвместимост.Ако тук няма кои да знае тогава змачи аз съм сгешила много.Може би трябваше по рано да ви пиша ами,ако това е грешното лечение?Мисля,че малко изподнах в паника.
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #5 -: Юни 03, 2010, 12:05:26 pm »
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ДЕХИДРОКОРТИЗОН И ЗА КАКВО СЕ ПРИЛАГА

Дехидрокортизон е от групата на т. нар стероидни хормони с мощно противовъзпалително действие и намалена минералкортикоидна активност. Притежава също противоалергично, противоексудативно, имуносупресивно и антитоксично действие. Дехидрокортизон се прилага при: Дехидрокортизон се прилага за лечение при
Ендокринни заболявания - Адисонова болест, вторичен хипокортицизъм след хипофизектомия и хипофизарни тумори, хирзутизъм, адрено-генитален синдром, тиреоидити, ендокринна офталмопатия, хиперкалциемия; Хематологични заболявания - лимфобластна левкоза, миелобластна левкоза, болест на Ходжкин, не-Ходжкинови лимфоми, хронична лимфолевкоза, плазмоцитом, хемолитични анемии, тромбоцитопении, апластична анемия, костномозъчна трансплантация;
Белодробни заболявания -алергичен ринит, бронхиална астма, саркоидоза, други белодробни грануломатози;
Гастроинтестинални заболявания - хроничен активен хепатит, улцерозен колит, регионален ентерит;
Нефрологични заболявания - глумерулонефрити, нефропатии при други болести (СЛЕ, капиляротоксикоза, синдром на Гоодпасчър, болест на Вегенер, нодозен полиартериит), бъбречна трансплантация;
Сърдечно-сьдови заболявания - перикардити, постинфарктен синдром;
Системни заболявания на съединителната тъкан - системен лупус еритематодес, полимиозит, дерматомиозит, склеродермия, синдром на Шарп, синдром на Сьогрен, васкулити - полиартериитис нодоза, еритема нодозум, капиляротоксикоза, болест на Хортон, болест на Кавазаки, грануломатоза на Вегенер, синдром на Гоодпасчър, болест на Бехчет, артериит на Такаясу;
Възпалителни ставни заболявания - ревматизъм, реактивни артрити, ревматоиден артрит, псориатичен артрит, болест на Бехтерев, ювенилен хроничен артрит;
Дерматологични заболявания - пемфигус, еритема мултиформе, ексфолиативен дерматит, микозис фунгоидес, атопичен дерматит, уртикария, алопеция ареата, псориазис фулгарис;
Неврологични заболявания - противооточно - при мозъчен оток с различна етиология, миастения гравис, мултиплена склероза;
Очни заболявания - алергичен конюнктивит, увеит, ретробулбарен неврит, хориоретинит, иридоциклит.



На мен ми е предписван за лечение на бронхиална астма и ревматоиден артрит. Не съм чувала за лечение с препарата при несъвместимост. Не казвам, че не мопже, все пак не съм леакар... Потърси и друго мнение от специалист.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 12:12:04 pm от Pepka »
*
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #6 -: Юни 03, 2010, 12:40:58 pm »



На мен ми е предписван за лечение на бронхиална астма и ревматоиден артрит. Не съм чувала за лечение с препарата при несъвместимост. Не казвам, че не мопже, все пак не съм леакар... Потърси и друго мнение от специалист.
Благодаря ти  за отговора.Наистина ще се наложи да потърся и друг специалист.Моля, ако някой има добър лекар нека ми даде координати много ще съм ви благодарна просто не знам къде да намеря сама такъв специалист просто мислех,че моята генеколожка ще свърши работа.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 12:44:09 pm от ekaterina milova »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #7 -: Юни 03, 2010, 13:13:03 pm »
този проблем, който описваш, наистина се третира с кортикостероиди. те, обаче, не са без странични ефекти и не винаги решават проблема.
инсеминацията не е нищо страшно, сложно или скъпо, че да трябва да се готвиш специално психически за нея. ако това е решението на вашия проблем - леко сте се отървали. аз, честно казано, бих предпочела една инсеминация, отколкото да пия 2 месеца кортикостероид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #8 -: Юни 03, 2010, 13:54:59 pm »
този проблем, който описваш, наистина се третира с кортикостероиди.

Благодаря за положителните думи.Аз нямам никакви станични ефекти на вид,но чесно казано самата дума инсеминация ми звучи страшно и някак несигурно,но щом казваш че я предпочитащ пре хаповете ще ти си доверя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #9 -: Юни 03, 2010, 14:23:51 pm »
ееееее, бива ли така... :)
имаме толкова статии в сайта, потърси за инсеминация и ще научиш какво е. нищо страшно няма - лесна и бърза процедура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #10 -: Юни 03, 2010, 14:41:37 pm »
Ами сигурно ни бива ама....
Четох при това почти всичко което открих,но ми стана много по зле мисля, че информацията не ми се отразява добре.Така преди няколко месеца не отидох на цветна снимка на тръбите.Не ме разбирайте погрешно не съм от лиглите дето се правят на интересни даже точно обратно но понякога и аз се предавам.Просто всички около мен са свикнали аз да им помагам и решавам проблемите и когато аз трябва да реша своите давам задна.Примерно никой не знае,че бебчето ни се бави просто не изкам да ги притеснявам.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 14:59:00 pm от ekaterina milova »
Re: ЛЕЧЕНИЕ С ДЕХИДРОКОРТИЗОН
« Отговор #11 -: Ноември 06, 2010, 23:17:08 pm »
Момичета наистина ли никой не е чувал за лечение с дехидрокортизон при несъвместимост.Ако тук няма кои да знае тогава змачи аз съм сгешила много.Може би трябваше по рано да ви пиша ами,ако това е грешното лечение?Мисля,че малко изподнах в паника.

Еми, здравей на мен също ми предписаха такова лечение с Дехидрокортизон от една седмица го пия и ми казаха, че 60 дни трябва да го пия + аспирин протектр, защото и двамата сме имали антитела. Обаче на моят съпруг не му понася и той го спря.След това нашата лекарка/между другото и аз ходя в Щерев/ каза че той може да ги спре, но аз трябва да ги пия. Аз също съм притеснена, защото кортикостероидите наистина има много вредни последици.....Освен това аз отделно трябва да пия и Бромокриптин, защото съм имала висок пролактин. Вечер не мога да заспя от дехидрокортизона, а сутрин съм неадекватна заради от Бромокриптина....направо незнам...Плаче ми се....и се притеснявам, че не мога да забременея вече 2 години........ Пиши ми моля те какво стана с теб - продължи ли да пиеш Дехидрокортизона, даде ли резултат или предприехте други мерки....
Момичета, ако някой е имал такъв проблем като моя моля ви нека ми пише.....