0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!

Имам следния въпрос към вас: февруари правих ин витро с много силна стимулация/8 ф-ли, 5 яйцеклетки - неуспешно/ Преди процедурата АМХ беше 2.10, инхибин 130 FSH 3.
Сега ми предстои нова процедура и изследванията са както следва:АМХ 1.05, инхибин 33.67, FSH 5,9. Означава ли това, че яйчниковия ми резерв е намалял драстично след първия опит и то само за 3 месеца? Предварително благодаря за отговорите ви.
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #1 -: Май 29, 2010, 15:18:14 pm »
  Всеки организъм се възстановява за различен период от време след стимулация. Възможно е още да не си се възстановила.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #2 -: Май 29, 2010, 19:30:28 pm »
Новата ти стимулация пак ли ще е по протокол на Маркес?
А какво е мнението на д-р Владимиров за влошените стойности?
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #3 -: Май 29, 2010, 20:03:42 pm »
ani99..., първо - виж тази тема, мисля, че ще ти е полезна: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0

второ - не мисля, че стойностите са ти зле - АМХ 1.05 е в референтните граници. ФСХ 5,9 си е пушка. Инхибинът ти също е в референтни граници. Това, ако вторите изследвания са правени в клиниката на Владимиров, защото не виждам мерни единици... Първите ми се виждат доста различни като стойности (в смисъл, гледайки и референтните граници, които аз бях изнамерила...)

Не веднъж съм споделяла мнението, че д-р Владимиров има навика да намеква за проблеми с яйчниковия резерв на много от пациентките си, но не всички от тях (в това число визирам себе си) имат официално поставена такава диагноза. Отговорът ти на силната стимулация не задължително се дължи на проблеми с яйчниковия резерв. Подобно нещо може да се случи при не добре проведена стимулация. Организмът блокира от високите стойности на хормоните и не отговаря адекватно - т.е. произвежда по-малко фоликули от очакваните, независимо от високите дози лекарства.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #4 -: Май 29, 2010, 21:48:17 pm »
Благодаря ви за отговорите! Cambozolla, изследванията са правени в една и съща лаборатория - клиниката на Владимиров. Първите -м.февруари 2010 -2 ден от месечния цикъл,вторите м. май- 5 ден. Както се вижда стойностите на АМХ и особено на инхибин са много по-ниски. Не знам по какъв протокол ще бъда, но май няма да е Маркес, тъй като нямам назначени Синарел и Естрофем.
Не знам какво да си мисля вече...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #5 -: Май 29, 2010, 22:34:23 pm »
на твое място бих коментирала с лекаря тези неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #6 -: Май 29, 2010, 22:51:11 pm »
...направих го разбира се, но щом съм тук...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #7 -: Май 29, 2010, 23:03:52 pm »
интересно ми е - какъв беше коментарът на доктора за тоя случай с промяната в стойностите?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #8 -: Май 30, 2010, 10:20:49 am »
jam е права, добре е да коментираш с него стойностите и плана за действие сега. Доколкото знам, АМХ по принцип не варира, но има редки случаи, в които го прави - може ти да си такъв. Интересно е какво ще каже докторът по този въпрос - дали не се налага отново да го пуснеш, например?
Когато аз пусках тези хормони в същата лаборатория, на листа нямаше написани референтни стойности за АМХ и инхибин. (Сега пак ли е така?) Както сигурно си видяла в другата тема, изнамерих ги от сайта на клиниката. Стойностите на първите ти изследвания обаче са над референтните граници, които аз намерих - може би е хубаво да изкоментирате въобще двете изследвания. Също така, за яйчниковия резерв е добре да се види броят на антралните фоликули.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #9 -: Май 31, 2010, 17:48:16 pm »
Бих искала, ако някой е имал проблем като моя да коментира или ми пише на лични по моя проблем. През 2007г. FSH-42.65-ледва диагноза ИЯР, след което 1 силно стимулиран опит по мое желание, 3 на спонтанен цикъл и един донорски. Решавам за мое сведение да си пусна отново същия хормон за да видя на какво дередже съм и FSH - 6,2 Inhibin B - 6.86 AMH 0.76. Та, въпросът ми е имам или нямам изчерпан яйчников резерв и мога ли с тези стойности да кандидатствам по фонда, защото след разбиващия резултат от 2007г. не съм си и посмяла да си помисля, че от мен ще стане нещо и сега.......тази изненада. Моля да ме извините, акот този пост не е на най-правилното място, но ако някой поиска да коментира или да ме наругае, моля.....ще бъда благодарна
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #10 -: Май 31, 2010, 21:14:42 pm »
с такова ФСХ можеш да кандидатстваш по фонда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #11 -: Юни 01, 2010, 09:37:02 am »
patiabel, jam ти е отговорила за фонда. Но никой тук не може да ти отговори на въпроса имаш или нямаш ИЯР. Бих те посъветвала да се консултираш с друг специалист, който да види състоянието на яйчниците ти и броя антрални фоликули.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #12 -: Юни 02, 2010, 13:23:09 pm »
момичета ,нищо не разбирам от хормони ,а прегледа ми е чак другата седмица.
Бихте ли ми казали дали моите резултати са в норма и какво мислите.

LH-5.27 ml
E2-48 ml
FSH-11.97 ml

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #13 -: Юни 02, 2010, 14:16:20 pm »
момичета ,нищо не разбирам от хормони ,а прегледа ми е чак другата седмица.
Бихте ли ми казали дали моите резултати са в норма и какво мислите.

LH-5.27 ml
E2-48 ml
FSH-11.97 ml



не пишеш на кой ден от цикъла е направено изследването?

и по принцип, въпросът ти не е за тази тема...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #14 -: Юни 02, 2010, 14:38:05 pm »
момичета ,нищо не разбирам от хормони ,а прегледа ми е чак другата седмица.
Бихте ли ми казали дали моите резултати са в норма и какво мислите.

LH-5.27 ml
E2-48 ml
FSH-11.97 ml




не пишеш на кой ден от цикъла е направено изследването?

и по принцип, въпросът ти не е за тази тема...

незная към коя да питам . извинявам се тогава!
« Последна редакция: Юни 02, 2010, 14:39:55 pm от Дидомира »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #15 -: Юни 02, 2010, 15:13:06 pm »
можеш да си пуснеш нова тема. както и да е, вече си попитала :) сега уточни на кой ден са изследвани хормоните. ако е на трети ден - FSH е на ръба на горна граница, което не е добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #16 -: Юни 02, 2010, 15:24:27 pm »
можеш да си пуснеш нова тема. както и да е, вече си попитала :) сега уточни на кой ден са изследвани хормоните. ако е на трети ден - FSH е на ръба на горна граница, което не е добре.
Благодаря!
На пети ден ми е от цикъла. Пак ли не е добре?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #17 -: Юни 02, 2010, 15:44:20 pm »
можеш да си пуснеш нова тема. както и да е, вече си попитала :) сега уточни на кой ден са изследвани хормоните. ако е на трети ден - FSH е на ръба на горна граница, което не е добре.
Благодаря!
На пети ден ми е от цикъла. Пак ли не е добре?

не е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #18 -: Юни 03, 2010, 09:21:37 am »
Дидомира, jam ти е казала лошата новина, но да ти кажа и добрата. Стойностите на ФСХ варират. Ако не се лъжа, ти наскоро мина през стимулация. Изчакай месец-два и отново пусни ФСХ, ЛХ и Естрадиол на 2-5 ден от МЦ. Аз 2-3 пъти давах стойности на ФСХ около 11, но преди успешния ми опит ФСХ ми беше 4.
Допълнително можеш да си пуснеш изследвания на инхибин Б (трябва да се пусне заедно с другите три хормона на 2-5 ден от МЦ) и АМХ (няма значение кога, но най-удобно е да пуснеш всичко заедно). Изследването на всички хормони струва около 250 лв. Като излязат резултатите ги обсъждате с лекаря и проверявате как стоят нещата с яйчниковия резерв.
Да, високите стойности на ФСХ обикновено индикират проблем в тази насока, но това НЕ Е задължително (казвам го от опит).
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Яйчников резерв след силна стимулация
« Отговор #19 -: Юни 03, 2010, 09:57:27 am »
Дидомира, jam ти е казала лошата новина, но да ти кажа и добрата. Стойностите на ФСХ варират. Ако не се лъжа, ти наскоро мина през стимулация. Изчакай месец-два и отново пусни ФСХ, ЛХ и Естрадиол на 2-5 ден от МЦ. Аз 2-3 пъти давах стойности на ФСХ около 11, но преди успешния ми опит ФСХ ми беше 4.
Допълнително можеш да си пуснеш изследвания на инхибин Б (трябва да се пусне заедно с другите три хормона на 2-5 ден от МЦ) и АМХ (няма значение кога, но най-удобно е да пуснеш всичко заедно). Изследването на всички хормони струва около 250 лв. Като излязат резултатите ги обсъждате с лекаря и проверявате как стоят нещата с яйчниковия резерв.
Да, високите стойности на ФСХ обикновено индикират проблем в тази насока, но това НЕ Е задължително (казвам го от опит).
Поздрави и успех!
Благодаря ти,cambozzola , но само да отбележа ,че аз даже не съм почнала стимулацията.Тия хормони ми ги иска д-р Персенска . Тепърва ще почвам вторият си опит.И ми предстои и хистероскопия .
Надявам се при теб всичко да е наред !