0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
А сега накъде....IUI или ICSI
« -: Май 28, 2010, 14:11:59 pm »
Здравейте мили момичета!Отдавна съм във форума, но предимно чета и рядко пиша. Незнам дали задавам въпроса си на правилното място /ако модераторите решат, нека я преместят/.Накратко нашата история: заедно сме от 5г. Имам една спонтанна бременност преди 3г,/приключи в 24г.с./ В началото на 2008г. подновихме опитите, но без успех.Най-накрая успях да убедя половинката да потърсим помощ в спец. клиника. И ето проблемът лъсна - мъжки фактор.По мнение на Владимиров СГ е добра, с изключение на морфологията- трагична 2% по Kruger; DNK фрагм. - гранични стойности. заключението на док е "Вървим към ICSI, може да започнем и с IUI, но шансовете за успех са много малки. Решението е ваше."Отговорих, че ще направим каквото препоръча, но той е категоричен , че решението трябва да вземем сами. А как да го направим?! От както се прибрах вкъщи хиляди въпроси са в главата ми.Ето резултатите от изследванията ни, моя за вашето мнение:
На мъжа:
СГ  въздържание - 4дни;
обем на еякулата - 3,4мл /норма2,0-6,0/
pH 7,6 /норма7,2-8,0/;цвят Нормален; визкозитет 2/норма до 2см/
време на втечняване 30мин при стайна температура
концентрация на сперматозоиди: 24млн/мл/норма >20х106/
общ брой сперматозоиди в еякулата 81,6млн / нома >40х106/
обща подвижност на сперматозоидите: 56%
                                  с нормокинеза 50%
                                   с хипокинеза 6%
                                  с акинеза 44%
брой нормокинетични сперм. 12 000 000 /норма >10х106/
общ брой нормокинетични 40 800 000 /норма >20х106/
аглутенация Не
агрегация Не
левкоцити 1
епителни клетки <1
еритроцити и др. Не
желатинови конгломерати Не;  Незрели клетки на сперматогенезата Не
Морфология
сперматозоиди с норнална морфология 2% по Kruger
HBA 62,5% /NORMA >80%/
ACA SpermMar IgA 2,3%; IgG 5% /норма <10%/
ДНК фрагментацияБез ДНК фрагм. 69,5%/норма >70%/;  с ДНК фрагм. 30,5/норма<30%/
На мен
Тест за проходимост при Димитрова:  двустранно проходими мат. тръби
Прогестерон /на 19 ден от МЦ/ 31,59nmol/l / реф.ст.: лут.ф. 5,3-86/
Chlamidia Thrahomatis IGG - отрицателен
Хормони на 6  ден от МЦ:
DHE-S 382.6ug/dL / 51.0-391.0/
E2 112,4pg/ml / 24.0-534,0/
PRL 9,1ng/ml /3,3-26,7/
TSH 3,1ulU/ml /0,2-4,5/
Testo 0,70ng/ml /0,1-7,8/
hFSH 5,7mlU/ml /1,7-12,5/
hLH 3,5 /1,2-103/
Инхибин Б - 21,18pg/ml
AMH 3,61ng/ml
P.S пропуснах да отбележа годинките ни : аз - 30/скоро 31/ ; милото 32
« Последна редакция: Май 28, 2010, 14:15:47 pm от OPTI »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #1 -: Май 28, 2010, 14:31:57 pm »
можете ли да кандидатствате за фонда? ако отговаряте на условията, моят съвет е да кандидатствате за финансиране там, а докато чакате отговор, не пречи да пробвате 1-2 инсеминации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #2 -: Май 28, 2010, 14:43:36 pm »
можете ли да кандидатствате за фонда? ако отговаряте на условията, моят съвет е да кандидатствате за финансиране там, а докато чакате отговор, не пречи да пробвате 1-2 инсеминации.
Благодаря за бързият отговор.Намам представа дали имаме данни за фонда или не. В момента се опитвам да си отговоря на този въпрос.Знам че клиниката на Владимиров подготвя документи, но онзи ден бях толкоз блокирала, че забравих да питам док.А и милото е в командировка, още не сме дискутирали темата.За сега нищо дрго не ми остава, освен да се "образовам" по въпросите за Фонда...
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #3 -: Май 28, 2010, 14:46:35 pm »
здравей,
при нас със съпруга ми проблема е същия - морфология 6,5 по крюгер. аз също съм пациентка на владимиров, но ние започнахме с инсеминации по негова препоръка. след третия неуспешен опит направихме един опит ИКСИ, неуспешен за съжаление. на нас също ни каза да си решим дали IUI или ICSI, но обясни че при лоша морфология препоръчва икси. Ние разделихме яйциклетките на половина и се оказа че дори инвитрото при нас работи по добре. Когато взимах решение за ИКСИ си мислих за това, че така или иначе стимулацията и при двата метода е една и съща, пътуването и психическото натоварване също. Единствено цената е различна, но поне при ИКСИ  вероятноста да се стигне до трансфер е по голяма, тъй като при класическото инвитро може да не се получат добри ембриони. аз не съжалявам за това че започнахме с икси, въпреки че за напред може би ще е IUI.късмет ти желая

а за фонда кандидаствай докато е време, мисля че отговаряте на условията. аз се забавих с подаването на документите и съжалявам че не ги подадох по рано. сега ще имам новини може би чак на есен.

*
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #4 -: Май 28, 2010, 15:24:57 pm »
OPTI, a разбрахте ли откъде идва проблема при мъжа?
Ние сме с мъжки фактор и правихме 4 неуспешни инсета. По мое мнение ще е чудо ако стане с инсе. Ако не сте ходили на андролог/уролог, моят съвет е - не бързайте с ИКСИ-то, опитайте да лекувате мъжкия фактор първо.

При нас д-р Кацаров намери варикоцеле, оперира го и сега съм бременна по естествен път. След операцията концентрацията мръдна доста и това явно беше достатъчно. Морфологията мръдна само с 1%, но важен е крайния резултат. Спестихме си доста главоболия и разочарования. Малко ме е яд, че не отидохме на андролог веднага.  :?

Кацаров ни каза, че дори да не настъпи забременяване по естествен път след операцията, поне спермогамата ше е по-добра и ще имаме много по-голям шанс при ИКСИ.
Успех
П.С. А ако ще кандидатствате по фонда, можете да си пуснете документи - мъжки фактор.
« Последна редакция: Май 28, 2010, 15:27:12 pm от Раши »


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #5 -: Май 28, 2010, 15:33:20 pm »
С тази спермограма Кацаров е много вероятно да не иска да го оперира. Като при нас. Освен, ако варикоцелето не е огромно.

Нашият случай е подобен, но аз нямам никакво забременяване. При условие, че имаш спонтанна бременност, инсеминациите са оправдани. Все пак, би трябвало да се прегледа мъжа ти преди да почвате каквото и да е.
« Последна редакция: Май 28, 2010, 15:41:27 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #6 -: Май 28, 2010, 16:25:38 pm »
Момичета много Ви благодаря за отговорите.
Не,Раши, незнаем откъде е проблема при мъжа ми.И това е нещото,което ме озадачи, защо Владимиров не назначи допълнителни изследвания или не ни изпрати за консултация при специалист андролог/уролог. A това май, е най-доброто решение, преди да се хварлим да правим ICSI. Поне ще сме наясно има ли друг проблем или ще се борим само с морфологията...Чудя се , обаче, дали ще е проблем, междувременно, да си подадем документи и за Фонда така и така повечето от необходимите изследвания са готови/"пресни, пресни"/. Поне да не губим излишно време.Загубихме достатъчно...
« Последна редакция: Май 28, 2010, 16:29:09 pm от OPTI »
*
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #7 -: Май 28, 2010, 16:33:29 pm »
...и сега съм бременна по естествен път.
Честито!Ей такива новинки ми вдъхват кураж да се боря. Раши , желая ти безпроблемни месеци до края и леко раждане.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #8 -: Май 28, 2010, 16:35:20 pm »
Чудя се , обаче, дали ще е проблем, междувременно, да си подадем документи и за Фонда така и така повечето от необходимите изследвания са готови/"пресни, пресни"/. Поне да не губим излишно време.Загубихме достатъчно...

подайте. и без това ще чакате за одобрение около 6 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #9 -: Май 28, 2010, 17:10:00 pm »
Мерси много, Опти! Права е Джам, подавайте във фонда - направете си двете спермограми и подавайте, защото се чака. Дори и Владимиров да се понацупи, че искате да подавате без да сте правили ИКСИта и инсета, няма да ви откаже. А през това вижте какво може да се направи с мъжкия фактор. Дори и само витамини да му изпишат на мъжа ти, пак може да си подобрите спермограмата за Икси. Стискам ти палци :)


*
Re: А сега накъде....IUI или ICSI
« Отговор #10 -: Май 28, 2010, 17:14:46 pm »
не знаем откъде е проблема при мъжа ми.И това е нещото,което ме озадачи, защо Владимиров не назначи допълнителни изследвания или не ни изпрати за консултация при специалист андролог/уролог. A това май, е най-доброто решение, преди да се хварлим да правим ICSI.

Ние също направихме 3 стимулирани инсеминации без резултат в клиника по стерилитет преди да ни изпратят на андролог/уролог. Оттогава операция на варикоцеле и лечение с лекарства и добавки. Съжалявам, че не посетихме уролога преди инсеминациите - обратният ред сега ми се струва по-удачен.