0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дневникът на iv_z
« -: Май 24, 2010, 17:51:00 pm »
Такааа, да започна и аз.
Трябваше да го направя преди два дена, но имах сериозни грижи със здравето на мой близък и това обърка плановете.
Нямам много опит във воденето на дневник и да си призная честно никога не съм обръщала особено внимание на това, което ям.
Мисля, че дойде време да си обърна малко повече внимание.
Като начало - аз съм висока 162 см. и тежа 42-43 кг.
Преди 6 години и нещо, когато претърпях чернодробната операция дори бях станала 39 кг., но това беше заради химеотерапията - понесох я много зле, със много повръщане и вливания на системи, за да не се обезводня. Не искам да си спомням вече. Реших, че трябва да сложа някой килограм отгоре. Като ученичка бях 46 -47 кг. и се чувствах много добре. Сега с мъка задържам тези килограми и се старая да не отслабна още. Дори се майтапят с мен, че пазарувам от детския магазин  :)
Какво ям - всичко  :oops:
В къщи почти винаги има готвено. Не запържвам ястията. Но между храненията си похапвам какво ли не - солети, вафли, бисквити....
Сутрин най-често си купувам от близката закусвалня баничка, милинка или геврек. Трябва да е нещо тестено, иначе все едно не съм яла. Това през седмицата. А през почивните дни приготвям закуската в къщи. На обед се прибирам /живея много наблизо до работното си място/ и обядвам, както и вечер. Много рядко излизаме навън да ядем. Общо взето ямед домашно приготвена храна.
Случвало се е да пропусна някои от храненията / най-често закуската/.
Плодове - ябълки, банани. Но не ги търся много, много.
Пия само минерална вода. Газирано пия много рядко. Оооо забравих и кафето - но по едно, най-много две на ден.

За днес:
Закуска - варени макарони със сирене.
Обяд - св. ребърца с печени картофи, салата зеле с моркови
Следобедна закуска - 4 филии с пастет и нарязан отгоре домат. Сладолед. Бях много гладна след следобедния сън.
За вечеря има - Агнешка супа, ще направя и салата - домати и краставици с пресен лук.


« Последна редакция: Май 25, 2010, 00:51:01 am от ultra »


*
Re: Дневникът на iv_z
« Отговор #1 -: Май 27, 2010, 15:56:09 pm »
Последните два дена бяха много трудни за мен. Баба ми почина, а баща ми в деня на погребението получи инфаркт и е в болница.
Така, че на 25 и 26 май почти не съм яла. Бях под голямо напрежение и в момента се чувствам много уморена.
25-ти - закуска - баница /домашна/. Отидох на работа и там ми се обадиха за баба ми. Тръгнах веднага и до към 22,00 ч. не съм яла нищо. Когато се прибрах ядох една агнешка супа с филийка хляб.
26-ти - не съм закусвала. Към 14,00 ч. малко зеле на фурна, ориз, кюфте, филийка хляб. На всичкото отгоре беше ужасно топло. Вечерта - филии с пастет, домат.

Днес също не съм закусвала. На обяд зеле на фурна, кюфте, хляб. Два часа следобеден сън /не съм на работа вчера и днес/. Сега ям ябълка.

Това е за тези дни. Надявам се от утре вече да си оправя режима и да ям редовно.


Re: Дневникът на iv_z
« Отговор #2 -: Май 27, 2010, 23:24:51 pm »
по време на стрес от такъв порядък тялото не иска да яде ,защото трябва да оцелява.
почини си ,и не се тревожи за храната ,всичко ще се регулира естествено.
 :)пращам ти усмивка ,защото "всичко минава"!
*
Re: Дневникът на iv_z
« Отговор #3 -: Май 28, 2010, 09:53:27 am »
Благодаря ти за усмивката, Деница  :)
Така е, времето лекува. Забелязала съм наистина, че когато съм под стрес или съм болна, нямам апетит. Организма си знае  :) Но не съм се и насилвала да ям. Придържам се на този принцип и с храненето на детето ми - когато не му се яде не го насилвам. И си е здрав и силен.

Да добавя за снощи: вечеря в 20,00 ч. - ориз с тиквички /варени в тенджера/, салата домати и краставици, сирене - овче, хляб.