0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте! Малко повече информация за мен и проблема.
На 33 години съм, 162 см. в момента 42-43 кг.
След раждането ми през 2000 г. ми откриха проблем със щитовидната жлеза. Лошото е, че тогава след некомпетентно лечение от хипо- премина в хиперфункция. Отслабнах буквално за седмици с повече от 10 кг. Захвърлих всякакви лекарства и повече не отидох на лекар. През 2008 г. ми махнаха 2 възела. Но не толкова, че имаше проблем с хормоните, колкото, че възлите притискаха гръкляна и трудно преглъщах, давех се докато пия вода, неприятна работа. Естествено следя си хормоните - ТСХ е на долна граница и досега не ми се е налагало да пия някакви лекарства. Консултирам се с ендокринолог /но не първия  :wink:/ заради симтомите, които имам от време на време /не са постоянни/, а те са - нощно изпотяване, ускорен пулс, от време на време екстрасистоли, нервност и проблеми със съня, често ходене до тоалетна, т.е. организмът ми работи на пълни обороти. С усилия поддържам тези килограми. Според лекаря имам отделни тиреотоксични кризи, но досега лечение не ми е прилагал. Питала съм многократно дали ако спазвам някакъв хранителен режим мога да си подобря състоянието, но отговора му беше само да избягвам храните, които съдържат йод. Проблема е, че имам нужда да сложа някое и друго килце отгоре. Така не се чувствам добре. Не спазвам определен хранителен режим. Ям всичко без пържено и мазно. Единственото, което спазвам е че ям по едно и също време всеки ден - сутрин , обед и вечер. Сега взех да се замислям сериозно, тъй като се опитвам и да забременея.
Благодаря предварително.

п.п. Една от прчините, които ми казаха, че може да е довела до тумара на черния дроб е приема на тези хормонални лекарства през 2000 г. За тази операция съм писала в подфорум "Тренировки". Извинявам се за което, но да не се повтарям. Ако се наложи, ще я опиша и тук.
« Последна редакция: Май 21, 2010, 13:23:21 pm от iv_z »


Здравей Ив,

ако започнеш да тренираш с тежести - не само ще сложиш някое кило отгоре, но и като цяло ще придобиеш по-жизнен вид и тялото ти ще изглежда по-стегнато.

За да се ориентирам как приблизителн осе храниш, моля да си пуснеш дневник в раздел хранене, където понед няколко да записваш менютата си.

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Благодаря ти за бързия отговор!  :)
Още днес ще започна с дневника!


*
За да не пускам нова тема ще пиша в тази.
Преди месец ми откриха Хашимото, в последните две години напълнях с 10 кг, който не мога да махна по никакъв начин.Висока съм 172 см.Работя в офис на бюро.Сутрин и вечер ходя пеша до работа и обратно, което е 20 мин ходене по баирите на Плевен.Два пъти седмично ходя на танци.Гледам всяка събота да правим по една голяма разходка в близкия парк.
Храненето ми е следното - сутрин не закусвам, знам че е грешка, но ми е много трудно сутрин да преглътна каквото и да е.Обядвам задължително, като гледам да е салата домати и краставици с някакво месо на скара, но не винаги ми се получава.А на вечеря наблягам предимно на салата домати и краставици със сирене.Лошото е че апетита ми за сладко се е отворил.До преди месец през вечер пиех прясно изцеден сок от грейпфрут(просто защото го обичам).
Свалих 3 килограма и аз не знам как.И сега искам да махна и останалите 7кг.
Ще съм много благодарна ако ме посъветвате какво и как да правя :)

За да не пускам нова тема ще пиша в тази.
Преди месец ми откриха Хашимото, в последните две години напълнях с 10 кг, който не мога да махна по никакъв начин.Висока съм 172 см.Работя в офис на бюро.Сутрин и вечер ходя пеша до работа и обратно, което е 20 мин ходене по баирите на Плевен.Два пъти седмично ходя на танци.Гледам всяка събота да правим по една голяма разходка в близкия парк.
Храненето ми е следното - сутрин не закусвам, знам че е грешка, но ми е много трудно сутрин да преглътна каквото и да е.Обядвам задължително, като гледам да е салата домати и краставици с някакво месо на скара, но не винаги ми се получава.А на вечеря наблягам предимно на салата домати и краставици със сирене.Лошото е че апетита ми за сладко се е отворил.До преди месец през вечер пиех прясно изцеден сок от грейпфрут(просто защото го обичам).
Свалих 3 килограма и аз не знам как.И сега искам да махна и останалите 7кг.
Ще съм много благодарна ако ме посъветвате какво и как да правя :)
Здравей,
желанието ти за сладко ти се повишило, понеже:
- не приемаш достатъчно енергия под формата на храна
- не примаш достатъчно от необходимите ти хранителни вещества (амино- и мастни киселини, витамини, минерали и т.н. )

Какво можеш да направиш:
- можеш да започнеш да закусваш (нещо малко, но редовно)
- можеш да започнеш да тренираш по-сериозно

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Благодаря много за отговора.
Мисля си сутрин за закуска вече, но се чудя каква да е тя.Дали е добра идея едно кисело мляко.Аз хляб и тестени неща ям много рядко на три месеца веднъж например(не обичам просто) та варианта филийка с нещо хич не ми е приятен.За тренировките ще си взема поука и мисля да изкарвам вече няколко часа и във фитнеса.

Едно кисело мляко е чудесна идея :)
2 варени яйца - също :)

Парче сирене или кашкавал с краставица и домат, маслина ... :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Ей супер прекрасни идеи даваш, благодаря много.Лошото е че при мен ще е нещо като междинно хранене, че сутрин пия хапчетата и трябва около 2 часа да не хапвам нищо, но и това ще е нещо.

Благодаря.