0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
спорт след раждане
« -: Май 21, 2010, 09:02:17 am »
Здравейте,
колко време след раждане мога да започна да спортувам /да ходя на финтес/?
Предизвикаха ми раждане в 33 г.с., имам 3 шева.
Re: спорт след раждане
« Отговор #1 -: Май 21, 2010, 11:11:08 am »
Здравейте,
колко време след раждане мога да започна да спортувам /да ходя на финтес/?
Предизвикаха ми раждане в 33 г.с., имам 3 шева.

Преди колко време си родила ?
Шевовете махнати ли са, кога ги махат ?
Имаше ли усложнения при раждането ?

:)
*
Re: спорт след раждане
« Отговор #2 -: Май 21, 2010, 11:27:35 am »
Родих преди 10 дни. Казаха ми, че шевовете сами ще паднат.
Загубих доста кръв при раждането и се наложи кръвоприливане /500 мл./
Re: спорт след раждане
« Отговор #3 -: Май 21, 2010, 11:34:57 am »
Родих преди 10 дни. Казаха ми, че шевовете сами ще паднат.
Загубих доста кръв при раждането и се наложи кръвоприливане /500 мл./

В кой град живееш ?

Каква ти е била физическата активност и състояние преди бременността и раждането ?

Питам, защото всичко е индивидуално. Има майки, които могат да тренират след раждане със секцио веднага след като паднат конците, други чак след месец.
Ти си загубила кръв, което още те е отслабило.

В твоят случай за да се определи как, кога и колко да тренираш е най-добре да се направи консултация на живо.

Най-добрият вариант е това да се случи след като конците паднат.

Тренировки в хубаво да се започнат възможно най-скоро, но пак казвам - зависи от конкретното ти състояние. Под тренировки визирам чисто активиращи упражнения и следене на това как се отразяват :)
*
Re: спорт след раждане
« Отговор #4 -: Май 21, 2010, 11:48:49 am »
Извинявайте, че се намесвам, но според мен тук не става въпрос за секцио, а за епизиотомия.

*
Re: спорт след раждане
« Отговор #5 -: Май 21, 2010, 12:05:01 pm »
Извинявайте, че се намесвам, но според мен тук не става въпрос за секцио, а за епизиотомия.
Да, права си за епизиотомия става въпрос.
*
Re: спорт след раждане
« Отговор #6 -: Май 21, 2010, 12:10:00 pm »

В кой град живееш ?

Каква ти е била физическата активност и състояние преди бременността и раждането ?


В твоят случай за да се определи как, кога и колко да тренираш е най-добре да се направи консултация на живо.

Най-добрият вариант е това да се случи след като конците паднат.

Тренировки в хубаво да се започнат възможно най-скоро, но пак казвам - зависи от конкретното ти състояние. Под тренировки визирам чисто активиращи упражнения и следене на това как се отразяват :)


Живея в София. Удобно ми е да мина през залата ви по всяко време.
Не съм тренирала преди да забременнея.
Re: спорт след раждане
« Отговор #7 -: Май 21, 2010, 18:13:19 pm »

В кой град живееш ?

Каква ти е била физическата активност и състояние преди бременността и раждането ?


В твоят случай за да се определи как, кога и колко да тренираш е най-добре да се направи консултация на живо.

Най-добрият вариант е това да се случи след като конците паднат.

Тренировки в хубаво да се започнат възможно най-скоро, но пак казвам - зависи от конкретното ти състояние. Под тренировки визирам чисто активиращи упражнения и следене на това как се отразяват :)


Живея в София. Удобно ми е да мина през залата ви по всяко време.
Не съм тренирала преди да забременнея.



Пиши ми на лични кога можеш да дойдеш, за да си поговорим за това наживо и да видим как се движиш :)
*
Re: спорт след раждане
« Отговор #8 -: Юни 02, 2010, 10:32:14 am »
Здравейте!
Родих преди четири месеца със секцио. 

Преди бременността ходих на фитнес два до три пъти седмично, като правех упражнения за ръце, крака и коремни преси. След като забременях не съм правила никакви физически упражнения и така до сега.  :?
Имам нужда от стягане във всяка една област на тялото.

Та въпроса ми е какви упражнения трябва да правя?
Какво и доколко трябва да е натоварването ми, особено в областта на корема?
Едни коремни преси дали са противопоказни заради операцията ми?

Благодаря предварително.
Re: спорт след раждане
« Отговор #9 -: Юни 07, 2010, 23:32:41 pm »
И аз тук!
Re: спорт след раждане
« Отговор #10 -: Юни 25, 2010, 11:34:31 am »
Зависи. :)

От моментното ти състояние, от това дали си имала предишни контузии, травми, болежки, от кондиционното ти състояние. :)

В общия случай най-добре е да се види в какво състояние си и съответно да се прецени откъде и какво да се започне. Обикновено тренировката за корема включва активиране на коремните и цялостно поясните мускули. Започва се с упражнения, при които гърбът е на земята и се прогресира до стабилизиращи упражнения, от статика към динамика.

Така че без да знам какви точно коремни преси правиш и какво е състоянието ти сега, това е най-точният отговор, който мога да ти дам :)
*
Re: спорт след раждане
« Отговор #11 -: Юни 28, 2010, 19:18:25 pm »
Ами то хубаво да се види в какво състояние съм в момента, ама съм далечко от София  :D. Има-няма към 300км.  :lol: Така че това с "гледането" го отхвърляме като вариант, освен да опиша аз как се чувствам. :)

Ръце и крака - що годе във форма. Почти никога не са ми били проблем, така че малко ми трябваше там, за да си възвърна предишната им форма. Проблема е именно в областта на корема. Пробвах със стандартните коремни преси, но се оказа "мисия невъзможна". После пробвах точно с тези, при които гърбът е опрян на земята и при тях имах успех, макар и малък. Трудно ми е, но се надявам да успея да възвърна поне малко предишните мускули на корема.

Благодаря все пак за изказаното мнение и за дадените насоки.
Хубави дни желая!
Re: спорт след раждане
« Отговор #12 -: Юли 02, 2010, 18:17:01 pm »
Александър, този комплекс с упражнения подходящ ли е за възстановяване на фигурата?
Давам него за пример, че по цял ден съм с бебето на ръце и за степера се оказа, че остават всичко на всичко 15 минути дневно :(

http://www.letsgym.com/2007/03/13/maiki-s-bebcheta/#more-92
[/url][/url]
Re: спорт след раждане
« Отговор #13 -: Юли 04, 2010, 21:22:09 pm »
Ами то хубаво да се види в какво състояние съм в момента, ама съм далечко от София  :D. Има-няма към 300км.  :lol: Така че това с "гледането" го отхвърляме като вариант, освен да опиша аз как се чувствам. :)

Ръце и крака - що годе във форма. Почти никога не са ми били проблем, така че малко ми трябваше там, за да си възвърна предишната им форма. Проблема е именно в областта на корема. Пробвах със стандартните коремни преси, но се оказа "мисия невъзможна". После пробвах точно с тези, при които гърбът е опрян на земята и при тях имах успех, макар и малък. Трудно ми е, но се надявам да успея да възвърна поне малко предишните мускули на корема.

Благодаря все пак за изказаното мнение и за дадените насоки.
Хубави дни желая!

Чувстваш корема си слаб ли ? :)

Опитай като начало с планк :

http://www.livetolift.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/

Почни не както показва Лазар, а от колене, това е по-лесния вариант, и от 20 секундни задържания :)

Пиши ми на stoskov@yahoo.com, там ще ти кажа как процедираме с хората далеч от София :)
Re: спорт след раждане
« Отговор #14 -: Януари 02, 2011, 17:18:12 pm »
Най-подходящите упражнения за възстановяване след бременност са упражненията на Синди Крауфорд.От познати знам ,че наистна помагат.Филмите ги има за свободно сваляне.Иначе една позната след като спря да кърми бешепостъпила в болница и и слагаха само системи,за да свали килограми.Според мен това може би е най-лесният ,но и най лошият начин за сваляне на килограми.
*
Re: спорт след раждане
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2012, 08:46:58 am »
Моят въпрос е също за корема. Започнах с фитнеса преди два месеца, след дълга пауза от 2 години. В този период родих моето съкровище. Проблема ми е само корема. За два месеца ефекта е огромен, вече съм в чудесна форма, но тази "торбичка" не мога да я прибера.  :(
Мога ли да се надявам, че с времето ще се прибере?