0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тренировки за ръце
« -: Май 20, 2010, 13:04:39 pm »
Здравейте Александър,
благодаря ви много за благородното начинание и отделеното време!
След двугодишно Кортизоново лечение натрупах специфични "пухени пояси" в горната част на ръцете, непосредствено преди рамото, с които немога да се справя.
Моля ви за професионални съвети!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тренировки за ръце
« Отговор #1 -: Май 21, 2010, 10:16:40 am »
Здравейте Александър,
благодаря ви много за благородното начинание и отделеното време!
След двугодишно Кортизоново лечение натрупах специфични "пухени пояси" в горната част на ръцете, непосредствено преди рамото, с които немога да се справя.
Моля ви за професионални съвети!

Здравей Оливия,
т.нар. "пухен пояс" по ръцете и раменете е в следствие от кортизоновото лечение и ще се разкара, когато:
- нивата на кортизола ти се нормализират

Т.е. "пухеният пояс" ще намалее в слествие на хормонална промяна или когато отслабнеш цялостно. Упражненията за ръце и за раменен пояс определено ще допринесат за стягането на мускулатурата в тази област. За свалянето на мазнините обаче е нужно цялостно сваляне на мазнини, което ще се случи в следствие от оптимизиране на хранителния и тренировъчния режим, както и работа в посока вътрешен мир.

Преди време едно от момичетата, което тренираше при мен, беше преминала през кортизоново лечение, в следствие от което бяше качила 10-ина кг. Не сме предприемали нищо по-особено - продължихме с тренировки и с яденето на качествена храна (бяхме установили емперично кои храни в кои ситуаци са добри за нея) и след време килограмите отгоре изчезнаха и всичко се върна в норма. Междувременно момичето забременя и скоро ще ражда :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Тренировки за ръце
« Отговор #2 -: Май 26, 2010, 21:57:33 pm »
Дъщеря ми (15г.) има проблем с горната част на ръцете. Има комплекс, че са пълнички. За мен си е ок, но не мога да я накарам да ходи с къс ръкав.

Имаме гирички - 2 и 3 кг. Може ли да ми направите примерна схема с упражнения за стягане на тази зона.

Имам някакъв опит с тренирането с дъмбели, от гледна точка на правилното изпълнение, смятам че ще успеем да се справим дистанционно, защото сме далеч от София. Свястна фитнес зала тук няма, за съжаление.

Диети избягваме да прилагаме, заради възрастта, ще ограничимм сладкото и хляба. Чипсове и прочие боклуци не ядем (уж, знаете как се контролира тийнейджър  :? )
Re: Тренировки за ръце
« Отговор #3 -: Юни 13, 2010, 23:22:52 pm »
Елфи,

имам едно момиче в залата, което на 15г и винаги идва със сини лещи, защото очите и - цитирам:

"Са ужасни и изобщо не си ги харесвам", твърди момичето,

Така че - няма да се притесняваш, от възрастта е. В момента ги бият яко хормоните и не знаят на кой свят се намират :) Ще се промени.

Относно упражненията за ръце - те имат стягащ характер, но не могат да свалят мазнини на съответното място.

Ще снимаме Дени и ще пуснем малко упражнения :)

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Тренировки за ръце
« Отговор #4 -: Юни 15, 2010, 09:05:35 am »
  Колкото повече работи панкреаса,толкова повече пухкави натрупвания.
  Аз махнах шоколада,всякакви тестени/най-вече заради добавката на глутен и други подобрители/ и рафинираните мазнини.Приемам само мазнините,които естествено се съдържат в продуктите/млечни,месни,ядки/Най-важното:никакви тестени!
  Преди да направя тази промяна в храненето,дори и при активно спортуване нямаше ефект на отслабване.Обратното,постига се една масивност,тромавост на мускулатурата и общо усещане за тежест.
  Моята максима тогава беше:Нулево съдържание на рафинирани мазнини и рафинирани въглехидрати!И така достатъчно време,за да "изгори" организмът направените вече натрупвания.

*
Re: Тренировки за ръце
« Отговор #5 -: Юни 15, 2010, 11:19:24 am »
Елфи,

имам едно момиче в залата, което на 15г и винаги идва със сини лещи, защото очите и - цитирам:

"Са ужасни и изобщо не си ги харесвам", твърди момичето,

Така че - няма да се притесняваш, от възрастта е. В момента ги бият яко хормоните и не знаят на кой свят се намират :) Ще се промени.

Относно упражненията за ръце - те имат стягащ характер, но не могат да свалят мазнини на съответното място.

Ще снимаме Дени и ще пуснем малко упражнения :)

поздрави
Лазар
Благодаря ти за мнението! Сега моята млада дама е ограничила въглехидратите и вече има резултат. Не й позволявам да пази сериозни диети, защото смятам, че на нейната възраст не е особено полезно, а отделно с баща й се опитваме да й внушим, че за нас тя изглежда много добре. Но, както стана вече въпрос, тийн се убеждава трудно  :lol:


п.п. И тук да изкажа огромната си благодарност за участието ти в ДРЗ - Пловдив. Отзивите за твоите консултации бяха чудесни!
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 11:21:31 am от Елфи »