0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, имам някакви успехи в борбата с килограмите, но и имам още много за сваляне.
Имам заболяване на щитовидната жлиза и дископатия.
Сега тренирам:сутрин кростренажор- 35-40 мин с прием на Л-карнитин 250 мг 30 мин преди тренировка /необходимо ли е да се увеличи дозата и броя приеми/ и КЛА 3 пъти не ден. Правя и коремни преси.
Искам да включа и другите големи мускулни групи.Предложете ми и подходящ хранителен режим.
Благодаря.
« Последна редакция: Май 20, 2010, 10:53:27 am от rally_pat »

[/url]
*
Представяне Лазар Радков
« Отговор #1 -: Май 19, 2010, 22:11:33 pm »
Здравей Лазар,
добре дошъл и предварително благодарности за отделеното време и професионално мнение!
Аз съм на 34г., 170см, 69кг, едва удържам да не премина заветната граница на 70-те :oops: Спортувам, но не редовно - 1-2 седмично плуване по 40-50 дължини или 40-50мин., а от 2 седмици включих и по 200 коремни преси вечер.
Нямам много време и работата ми е на бюро. Хранителния ми режим се нуждае от професионални корекции, защото залитам в крайности и нямам постоянни резултати.
За последните 2-3 години всеки мой опит да сляза под 60кг. приключва с краткотраен резултат, а след време с 1-2кг отгоре на старото ми тегло.
Сватбата ми е след 1 месец и трябва да вляза в по-добра форма от настоящата, а в същото време съм и в процес на бебеправене и здравословното отслабване е за предпочитане. Помагайте!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Представяне Александър Тосков
« Отговор #2 -: Май 19, 2010, 22:18:16 pm »
Здравейте Александър,
благодаря ви много за благородното начинание и отделеното време!
Появявате се много навреме за мен - омъжвам се след 1 месец и естествено искам да изглеждам зашеметяващо :wink:
След двугодишно Кортизоново лечение натрупах специфични "пухени пояси" в горната част на ръцете, непосредствено преди рамото, с които немога да се справя.
Моля ви за професионални съвети!

ПП. Deep, страхотна идея! Много благодаря на екипа!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Представяне Александър Тосков
« Отговор #3 -: Май 20, 2010, 10:25:11 am »
Здравейте, имам някакви успехи в борбата с килограмите, но и имам още много за сваляне.
Имам заболяване на щитовидната жлиза и дископатия.
Сега тренирам:сутрин кростренажор- 35-40 мин с прием на Л-карнитин 250 мг 30 мин преди тренировка /необходимо ли е да се увеличи дозата и броя приеми/ и КЛА 3 пъти не ден. Правя и коремни преси.
Искам да включа и другите големи мускулни групи.Предложете ми и подходящ хранителен режим.
Благодаря.


Какво заболяване на щитовидната жлеза имаш ?

Дископатия откога имаш ? Какво е довело до нея ? При какви движения те боли ?

Относно тренировките :

Какви коремни преси правиш ?

При проблеми с кръста основните моменти са следните :

Механика на движенията - как се движиш в ежедневието, как се навеждаш, как клякаш ( и когато тренираш ) .
Каква ти е стойката
Дали мускулите, отговарящи за това кръстът да е здрав ( основно поясна мускулатура, гъз, задни бедра ) работят оптимално


Засега намали и времето, което караш на кростренажора, монотонното дълго каране износва ставите.


Напиши как се храниш в момента, колко вода пиеш, кафета/цигари/алкохол.

Напиши ми тези основни неща, които правиш досега, за да мога да ти отговоря за тренировките и храната :)
*
Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #4 -: Май 20, 2010, 11:44:30 am »
Ще пишша в темата.
« Последна редакция: Май 20, 2010, 11:48:30 am от ЕVIQ »

[/url]
Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #5 -: Май 20, 2010, 20:44:09 pm »
Здравейте, Александър!

Чудех се къде да задам въпроса си тук или в нова тема, но ще пробвам тук :wink:
Малко е сложно да обясня, но ще опитам, защото живо ме интересува  :)

Кога след раждане може да се възстановят тренировките?
В моя случай спонтанен аборт в петия месец (приключил с нормално раждане и кюретаж). От години правя редовно, почти всеки ден, прилично количество коремни преси (около 100-тина може и повече), но сега все още не смея да подновя упражненията, да не объркам нещо възстановяването на тялото си.
Минаха почти два месеца от неприятната случка, болките в кръста отшумяха, чувствам се добре физически и се питам дали мога да спортувам вече?! ( в това число включвам и няколко пъти в седмицата бягане на стадиона  :wink:)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #6 -: Май 20, 2010, 23:14:07 pm »
Здравейте, Александър!

Чудех се къде да задам въпроса си тук или в нова тема, но ще пробвам тук :wink:
Малко е сложно да обясня, но ще опитам, защото живо ме интересува  :)

Кога след раждане може да се възстановят тренировките?
В моя случай спонтанен аборт в петия месец (приключил с нормално раждане и кюретаж). От години правя редовно, почти всеки ден, прилично количество коремни преси (около 100-тина може и повече), но сега все още не смея да подновя упражненията, да не объркам нещо възстановяването на тялото си.
Минаха почти два месеца от неприятната случка, болките в кръста отшумяха, чувствам се добре физически и се питам дали мога да спортувам вече?! ( в това число включвам и няколко пъти в седмицата бягане на стадиона  :wink:)


Почти веднага. Като под упражнения имам предвид дори и чисто активиращи такива, които имат за цел да възвърнат функцията на определени мускули.
Относно коремните преси - едно голямо Не, преди да съм видял как ги правиш :)
Теоретично те могат само да натоварват кръста и да водят до дисбаланси в поясните мускули. Всъщност важните мускули в пояса са т.нар. вътрешен пласт, които са естественият колан на човека. Какво разбираш под бягане ? Колко време, какво темпо ?

Тренировките трябва да се правят възможно най-много около раждането, преди и след това, за да се подсигури здравето на теб и на детето :)
Идеята е да се подходи постепенно, да се види кое как ти работи, кое те натоварва, кое упражнение как ти се отразява :)

Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #7 -: Май 20, 2010, 23:44:44 pm »
Първо за бягането, че по-лесно :wink:. Разбира се не по много, и не спринтове, лек крос, предполагам, че и като начало една обиколчица ще ми е достатъчна при все че не съм тренирала от края на миналото лято  :oops:. Просто за тонус :)

Коремните преси, тъй като няма да имам възможност да покажа  :wink:, ще се опитам да обясня какво правя, надявам се да е правилния начин :wink:
При спускането на торса (май така се казва) никога не легям с цял гръб на земята и после да се вдигам. Горната част на тялото ми, остава във въздуха под лек ъгъл, толкова колкото да усещам напрежение в кормните мускули. При отпускане назад вдишвам, а при свиването напред издишам, като с това стягам и мускулите. Стремя се да правя упражнението с корема, а не с кръста и при всяко движение да усещам самите мускули на корема (поне си мисля, че така правя :D). При правенето на пресите, поне преди не съм имала болки в кръста, че да ми е трудно, общо взето като ги почна можех доста време без да спра. Ръцете ги държа отпред на гърдите (като Х), че като ги сложа зад врата, имам чувството, че си натискам врата напред и губя баланс.

Единственото, което правих досега е просто в легнало положение да свивам и опсукам коремните мускулите, корем нямам той си се прибра доста бързо, но все пак не го чувствам така стегнат като преди, а и ми липсва сутрешната физзарядка :D, но здравето е преди всичко :P
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #8 -: Май 21, 2010, 10:51:23 am »
Първо за бягането, че по-лесно :wink:. Разбира се не по много, и не спринтове, лек крос, предполагам, че и като начало една обиколчица ще ми е достатъчна при все че не съм тренирала от края на миналото лято  :oops:. Просто за тонус :)

Коремните преси, тъй като няма да имам възможност да покажа  :wink:, ще се опитам да обясня какво правя, надявам се да е правилния начин :wink:
При спускането на торса (май така се казва) никога не легям с цял гръб на земята и после да се вдигам. Горната част на тялото ми, остава във въздуха под лек ъгъл, толкова колкото да усещам напрежение в кормните мускули. При отпускане назад вдишвам, а при свиването напред издишам, като с това стягам и мускулите. Стремя се да правя упражнението с корема, а не с кръста и при всяко движение да усещам самите мускули на корема (поне си мисля, че така правя :D). При правенето на пресите, поне преди не съм имала болки в кръста, че да ми е трудно, общо взето като ги почна можех доста време без да спра. Ръцете ги държа отпред на гърдите (като Х), че като ги сложа зад врата, имам чувството, че си натискам врата напред и губя баланс.

Единственото, което правих досега е просто в легнало положение да свивам и опсукам коремните мускулите, корем нямам той си се прибра доста бързо, но все пак не го чувствам така стегнат като преди, а и ми липсва сутрешната физзарядка :D, но здравето е преди всичко :P


Почни с разходки и виж малко тичане как ти се отразява. Загрей ставите хубаво преди да тичаш, на стадион е добре :) И имай предвид, че дългото тичане може да донесе до травми, така че не прекалявай с времето, стигни до 20 мин максимум :)

Това, което ти правиш като коремни преси, не е много препоръчително. Обяснявам защо :

Основните функции на поясните мускули не са сгъване ( както ти правиш :)) ), а стабилизация на кръста и анти-ротация ( да спират прекаленото завъртане в пояса ).
Като си нонстоп сгъната, тренираш коремните мускули само в тяхното сгънато положение и в цялата им дължина те не са силни, което води до дисбаланси.
Това, че те са нон стоп напрегнати, само ги измаря, без да носи реални ползи. По този начин може да страда само гръбнакът :)

За да съм по-нагледен, ще ти пратя 2 видеа на добри упражнения за корем :

http://www.livetolift.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/

Оттук виж видеото за планк и обърнати коремни преси. Планкът, който се явява изометрично задържане ( без движение ) е чудесно стабилизиращо упражнение за пояса. Обърнатите коремни преси учат да сгъваш таза спрямо торса. И при 2-те съблюдавай внимателно техниката от видеата, ако те боли кръста спираш и не прекалявай с бройките ( не над 10 на серия ) и времетраенето ( не повече от 1 мин ) :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #9 -: Юли 03, 2010, 12:31:33 pm »
Здравейте Александър,

първо да благодаря за вниманието, което ни обръщате!

Аз имам едно такова питане...
На 24 години съм, в момента не тренирам нищо...опитах да правя леки упражнения за крака ( каланетика ) и упражнения с малки гири за ръцете, но започнах да получавам контракции и преустанових всякакви подобни занимания . На този етап ще го карам мързеливата  :D

От както се помня, все нещо спортувам. Не до степен професионално, но достатъчно за да имам доста добър мускулен тонус и добра памет. Случвало ми се е година да не тренирам нищо и започвайки - за месец да съм във форма.
По-пресните ми занимания са следните : 5 години редовно посещавах тренировки по тае-бо и спининг, смятам при една от най-добрите треньорки. На финала няколко месеца водех част от нейните тренировки ( минах кратък курс при нея ), тъй като тя беше в извън страната. Смених си местоработата и вече нямах възможност да ходя в тази зала. Започнах да ходя на фитнес - от 3 до 5 пъти седмично. Бях си измислила 3 различни типа трениовки, с различни мускулни групи, които въртях. Една тренировка ми беше около 45 мин., тренирах на супер серии като от 12 повторения слизах до 6, а кг-те ги качвах. Т.е. една серия от 12 бройки с 15 кг., после втора серия от 10 бройки с 20 кг. и така 4 серии .
Не знам дали обяснявам разбираемо... :?
По същото време ходих да тичам в НСА , бавно темпо за около 30 мин. ( правех 10-12 обиколки на малко игрище, мисля 300м е обиколката... )
Това беше 1 година, после спрях, тъй като реших, че спортът ми пречи да забременея...1 година "починах" от спортни занимания . Започна много да ми липсва активното движение и започнах наново.
Посещавах тренировки по...наричат го комбинирана гимнастика, като динамика си приличаше на тренировка по тае-бо. ( 5 мин загряване, 15 мин подскачане, 15 мин подскачане + степер, 20 мин упр. земя / топка / ластици и 5 мин разтягане ).
Също така ходех на йога 2 пъти седмично. По едно време започнаха и ските...че и тях подкарах.
Та така, в един момент всичко спря рязко, тъй като забременях.

Сега след толкова писания, въпросът ми е следния.
Едни такива тренировки по комбинирана гимнастика подходящи ли са за възвръщане на форма след раждане ? Или е прекалено силно "хвърляне в джаза" ?
Може би трябва първо с някакви тренировки в домашни условия / фитнес...или е индивидуално, според как се чувства жената ?

Благодаря предварително !  :)
Re: Въпроси зададени в представянето
« Отговор #10 -: Юли 04, 2010, 21:17:18 pm »
По този начин описаната комбинирана гимнастика не е най-добрият вариант според мен :)

За връщане във форма след раждане най-добре е да се започне с базови, статични упражнения. Под базови имам предвид учещи на и правещи те силна в основните движения - клякане, навеждане, стабилизация, дърпане, бутане, ротация. Статични - без много движение, на 2 крака като начало.

По този начин ще върнеш мускулния тонус, тялото ще стане стабилно, поясните мускули и г...дуп...седалищните мускули активни и силни. Ще придобиеш базова сила, издръжливост, която след това ще можеш да прехвърлиш към динамичните гимнастики :)