0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #60 -: Май 18, 2010, 14:24:52 pm »
Лисане, ще прояде, тя е дама трябва да е по така!
Целувки за всички обитатели на хралупата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #61 -: Май 18, 2010, 14:49:44 pm »
Чист пащърнак има много хубав на Sunval и е без сгъстители.Има и на Хип,но не ми се стори толкова вкусен. Санвал имат и комбинации с пащърнак, но в тях вече има оризово брашно.Иначе са им много хубави на вкус пюретата, ябълката им е несравнима!Най-течни са на Гербер и еднокомпонентните на Хип- може би могат добре да се разредят с мляко и да се ядат от биберон?!?
Лис, честит ви половин рожден ден!Кога мина? :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #62 -: Май 18, 2010, 15:02:18 pm »
Лисе, може в млякото да й слагаш кашата...аз така правех понякога с моята злоядетина, хем да е по-хранително...Трябва само да видиш биберони за по-гъсти храни...Внимавай само, че оризовата каша много запича. При нас работеше системата каша + круша :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #63 -: Май 18, 2010, 15:08:18 pm »
с поздрав за всички ранно захранващи :)

София, манифестация по случай Първи юни, деня на детето - деца, носещи плакати с ценни напътствия за родителите, 1940-1950 години



да не си мислят някои, дето слушат ценни съвети тип "така е правила баба ми", че ние сега откриваме топлата вода...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #64 -: Май 18, 2010, 15:21:00 pm »
:jump12: :balk_63: Джам, уморих се от смях...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #65 -: Май 18, 2010, 15:33:56 pm »
якооооо, така е било бе, аз нали докопах някаква книжка за хранене, която е мой набор издание, ми точно така си пиши, мин до 4-я месец детето само на кърма или хумана.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #66 -: Май 18, 2010, 15:52:43 pm »
Еее, Джам супер снимка.
Може да я сложим на първа страница на темата за захранване  :wink:

Стефи, аз също имам 30-35 годишно издание на книга за бременност, раждане и отглеждане на дете където съветват същите работи.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #67 -: Май 18, 2010, 16:10:26 pm »
Ние със Сънвал пък така и не свикнахме-много му бяха гъсти.До последно любим беше Гербер и Хип.Нищо че мъжа ми върл противник на царевичното нишесте съдържащо се вътре само скандираше "ГМО,ГМО..." :D

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #68 -: Май 18, 2010, 17:04:20 pm »
Лиско,досега не съм чула на някое бебе да не му хареса пащърнака :D на адашката може да и хареса затова те съветвам да пробваш.За броколите-взех чисто на Овко и беше пълен провал/то си е гадничко/имах няколко пюрета и им добавих картоф и морков сварени и пасирани домашно-Ники искаше допълнително :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #69 -: Май 18, 2010, 17:08:31 pm »
пащърнака е супер  :D и двете ми го ядяха с кеф
Джам, нищо не разбирате от хранене на детето, сок до откат- това е положението
найш колко витаминки му набавяш така, не обяснявайте на хората, как не било полезно  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #70 -: Май 18, 2010, 17:10:50 pm »
Здравейте и от мен - вече с Михаела и с Константин на линия. :)

Кога успяхте за два дни да изпишете цели 4 страници?! :)

Мидж, май ти повдигна въпроса за детските кухни.
Аз бях противник на кухните, защото не знам какво слагат вътре и с какво точно готвят. затова аз готвих на Михаела до 1,10г. но тогава вече ми дотежа да готвя  и я записах на кухня. Там ми се чудеха служителките що чак сега я записвам и само дето не ме питаха "Какво е яла до сега?" :) Започнах от пюретата и на 2 години минахме на следващата група. Когато има крем какао, не и го давам, а го изяждам аз. За нея приготвям кисело мляко с плод.

Джам,
страхотна снимка! От де я изрови? :D

Честито проходило Митаче на Парси! :)

Моята Михаела определено си е доста злояда. Да видим брат и дали ще е като нея или ще е по-ящен. Мога само да се надявам. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #71 -: Май 18, 2010, 18:02:24 pm »
при Жорето пък нямаше запичане от кашата - акаше си човечето по 4 пъти на ден без проблем.
Кашата я давах сутрин към 9 ч. ,а плодовете следобед и не към каша ,а самостоятелно .Така и въвеждах нещата =каша въвеждах сутрин,зеленчуци на обяд и плодове следобед.
Лисе,честита половингодинка на слънчовците - да са здрави и усмихнати като мама!

<br />
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #72 -: Май 18, 2010, 21:27:11 pm »
синьо кокиче честита пълна къща! Да сте здрави и много щастливи цялото семейство!

Лисе честита ви половин годинка! Да са здрави и послушни малките лисичета!
Пащърнака и на нас ни беше любим, но съвет за злоядите дечица не мога да дам, Габи е като една малка ламя, рядко има претенции и то ако не се чувства добре. Но си мисля, че щом Никол толкова не иска да яде от лъжичка по-добре да не я насилваш, все ще прояде някога, дай и малко почивка и опитай отново след няколко дни примерно.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #73 -: Май 18, 2010, 23:46:25 pm »

Джам,
страхотна снимка! От де я изрови? :D

www.lostbulgaria.com - много интересен сайт с архивни снимки от живота на България и българите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #74 -: Май 19, 2010, 00:44:46 am »
Жестока снимка,Jam! Това ще да е било преди 1947-ма година, защото тогава отпада краесловният ер, а пък на снимката присъства. Доколкото успявам да разбера тези идиотщини със соковете и ранното захранване са излезли на мода 60-те- 70-те години. Знам,че е съветски почин, за да може децата докъм 6-7 месеца да ядат всичко и да тръгват на ясла, та майките да се връщат в производството. Ако знаете къде може да се попрочете повече за това, моля кажете, че съм в люти спорове със свекървата :lol:!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #75 -: Май 19, 2010, 01:07:35 am »
Привет и от нас!Джам ме развесели с тази снимка :D!
Лисо,честитита ви 6 месечинка!
Утре ми предстои и на мен да започна приключението със захранването,чака ни оризовата каша и силно се надявам да я ядем  :D Стискайте ни палци  :D!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #76 -: Май 19, 2010, 08:24:41 am »
Благодаря ти за сайта, Джам!
Много интересни снимки, наистина. Ще го доразглеждам "на порции", когато имам време. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #77 -: Май 19, 2010, 08:57:43 am »
Благодаря ви момичета:)
Аз докато се оплаквам, че децата не спят, те от 4 дни (откакто е студено не ги изкарвам да не ги разболея преди ваксината) си заспиват сами докато играят. Уж ги оставям да лудуват и докато мия и си върша другата работа и тримата са заспали:))))))ПУ ПУ ПУ:)
Бяхме си разбутали графика докато мъжа ми беше тук и заспиваха по различно време но сега пак всичко си е "наред" като няма кой да ги мачка и играе с тях пред 15 минути:)
Да си задам и дрисливия въпрос:) Откакто ги захранвам, започнаха да акат почти след всяко хранене:) Преди беше веднъж на ден или през ден. Предполагам е нормално и няма от какво да се притеснявам?:)

Тини, успех и дано Тони хареса лъжицата:)

Спокоен ден на всички:)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #78 -: Май 19, 2010, 09:29:00 am »
Нормално е Лис, ще започнат и да акат това което са изяли, т.е. ще има същия цвят и консистенция :lol: :lol: нормално е и това :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #79 -: Май 19, 2010, 09:30:40 am »
Нормално е Лис, ще започнат и да акат това което са изяли, т.е. ще има същия цвят и консистенция :lol: :lol: нормално е и това :wink:

Стефи започнаха:) На Дани дупето му чак се боядисва в оранжево:)))))) извинете:) :lol: