0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« -: Май 17, 2010, 10:03:10 am »
И...пак аз :)Да е здрава макар и студена и децата да слушат повечко вътре!
Аз почвам с хубава новина седмицата-Митака проходи.В смисъл че обхождаме цялата къща без да паднем,но като се затича или завие рязко още губи равновесие.Това си е прохождане за мен де :D
Хайде хубав ден на всички!

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #1 -: Май 17, 2010, 10:37:50 am »
Хайде и от мен здрава седмица!!!!
Парси, честити ти ходещи краченца! :D Нашият дзвер пък не ще да ходи и това си е... :(
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #2 -: Май 17, 2010, 11:13:07 am »
Парси,честито ви проходило момченце :D
Да продължава с такива хубави новини седмицата!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #3 -: Май 17, 2010, 13:49:55 pm »
здравейте и от мен!!!
Честито проходило Митаче!!!
Аз има въпрос, според вас възможно ли е тъй като последните 3 дни давам на бебка сок от череши от това да и е тъмно зелено акото или е друга причината?
другото за което си мисля е да не е настинала малко?
и имам още един въпрос- какво ви е мнението за бънджито. Дали и от кога?
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #4 -: Май 17, 2010, 14:02:50 pm »
Парси, честити ти бягащи крачета :D

Папилио, що бе, нали нямаше никакви проблеми детето, та ти от едномесечно му даваш сок, как така ще е от сока... Разбира се, че е от сока, сок от череши на 3м. бебе, не само акото ще му е зелено да ти кажа честно.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #5 -: Май 17, 2010, 14:22:22 pm »
Здравейте и от нас!

parsi, честито проходило момче и дупе да ти е яко  :lol:

Ние от тази седмица сме на кухня и днес взех следното меню: пилешка супа (застроена естествено), фасул, мляко с грис  :wink: Та ще се разхождам тази седмица, че имам купони, пък и да видя дали нещо все ще става за нас и ще се отказвам. А всички ми викаха записвай се и ще даваш каквото става  :ask:

Поздрави!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #6 -: Май 17, 2010, 14:23:55 pm »
Хубава и дай Боже слънчева седмица по някое време, че въображението ми за игри се изпари последните два дни!

Парси, честити първи Миткови стъпки!

Папилио изумяваш ме, хем цяла тема се изписа против ранното захранване и сокове,
че и Американците докарахме в подкрепа и ти сок, та сок! :lol:
Решила си, дала си!

Ако кърмиш хапни едно кило и ето ти сок за бебето,
ако ли не, почакай малко няма да му стане нищо ако не пие!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #7 -: Май 17, 2010, 14:25:57 pm »
Мидж,и ние сме от този месец на кухня,но при нас супите не ги застройват.Всичко яде като не му давам зеле,боб,леща.
Папилио,твойта доверена лекарка дет я послуша да блъскаш толкова рано детето със сок как се произнесе?
П.П.Благодаря за топлите поздравления :)
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:28:12 pm от parsi »

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #8 -: Май 17, 2010, 14:35:47 pm »
Дано да е здрава и успешна, пък макари мрачна и дъждовна!!! То при нас топлото още не се е развихрило толкова, ама днес пак се усеща разликата!
Честити крачета на Митаче, бързо да тича без да пада!!!
Лелей кви са тия сокове????
Ние сме в къщи и ми е леко на душата, щото знам, че поне ще устиска малко здрава!
Мен ме прави мека, ама поне жената я слуша малкия ураган! Чудя се и се мая изобщо дали да я пускам повече на ясла! Всеки опит после ми излиза през носа! :( Останаха два месеца - хем искам да е сред децата, но пък тези пусти болести!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #9 -: Май 17, 2010, 14:39:43 pm »
Парси, честито проходило момченце :)

Мише, - за колана на колата и вратлето на детенце -ние сме от нисичките и точно така се получава, и проблема го реших с ето това нещо :

http://www.mothercare.com/Teddys-Wash-Neck-Chest-Pads/dp/B001NLQUZ4/sr=1-29/qid=1274096182/ref=sr_1_29/280-7398377-4691552?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42835041&mcb=core

Слагам малката част на колана, там където се допира до вратлето. Като дръпне още някой друг см, няма да има нужда, но сега я притеснява колана.
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:43:39 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #10 -: Май 17, 2010, 14:52:11 pm »
:flower: Цветенце, безценно си!

Имам още въпроси аз  :lol:, нали и шофьор не съм, та съвсем будало.
Хубаво няма стола изофикс, като коланите опасват детенце,
с какво се прикрепя стола, аджеба? Не ми се смейте .....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #11 -: Май 17, 2010, 14:55:41 pm »
Здрава и спокойна седмица от нас, па макар и да започва с отвратително време!Да се надяваме поне дъждът и вятърът да спрат скоро, дори и да не е много топло!Аз след малко опаковам, очувалвам и онайлонвам юнака и отиваме да си напазаруваме зеленчуци от пазара, че не се трае само вътре!
Имам две питания, първото от които е направо хумористично!
1. В темата за количките се беше споменало за някакви универсални противослънчеви мрежи...Къде има такива чудеса?Не,че съм на зор,но....ще предизвиквам времето!:)
2. В старата тема за манджите прочетох, че съветваха една мама да не дава кайсии на 6м. бебе, че са алерген.Не откривам нещо новата тема :oops:, та затова тука- алерген ли са кйсиите и откога може(става въпрос за пюре,де)? А праскови? А манго?
Моят синковец досега е опитал почти всякакви зеленчуци, ябълка, круша и шипка.Захраних на 6м.и 3д.
Благодаря ви и поздрави от нас!
П.П. Честит ходещ Митак на Парси!
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:58:47 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #12 -: Май 17, 2010, 14:59:12 pm »
Мише, коланът, опасвайки детето, минава и през стола (има пригодени за това места), т.е. коланът държи и столчето.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #13 -: Май 17, 2010, 15:34:17 pm »
Мдам..и при нас не застройват супите, а иначе фасул и леща отскоро почнах да й давам. Като я записах беше почти на 11 месеца и поне едно от яденетата ставаше за нея /обикновено основното/. Около годинката започнах да давам и супичка за вечеря. А сега вече всичко яде.
Нашата Дара доста черешки "хапна" докато я кърмех и сега ги преоткри :D Много й харесаха!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #14 -: Май 17, 2010, 15:55:45 pm »
nunu, parsi, утре ще питам готвачките, че аз питах само като купувах купоните и там ми казаха, че застройват. Утре ще докладвам, пък днес няма да хапва супа детето. Ако се окаже, че не застройват става по-приемливо положението.
Благодаря ви!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #15 -: Май 17, 2010, 16:08:23 pm »

1. В темата за количките се беше споменало за някакви универсални противослънчеви мрежи...Къде има такива чудеса?Не,че съм на зор,но....ще предизвиквам времето!:

Инке, аз писах преди време за тази мрежа.
TFK имат такава продава се отделно,
виждала съм да я ползват и други колички!
Триъгълник е и стои по-добре на триколка, но виж и прецени.
Ето това представлява ЦЪК(долу има лента с изображения 4-5 преди последното е,
преди дъждобрана, не ми позволява да сложа снимка тук).
« Последна редакция: Май 17, 2010, 16:09:55 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #16 -: Май 17, 2010, 16:22:02 pm »
Инке Тинке,кайсии и праскови-алергени ги водят защото са мъхести плодове.И аз на Митко ще дам след годинка че е предразположен.За мангото незнам.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #17 -: Май 17, 2010, 18:11:19 pm »
Приятна и здрава седмица на всички:)
Ние в петък най-после сме на втора имунизация:) Днес говорих с педиатърката ни. Утре и при тях ще я има ваксината:)
Ще питам и в темата за захранването, но Никол засега отказва да яде и тиква и картоф и морков, и комбинациите между трите зеленчука също. Като и сложа тиква в млякото и го разбия, пие, но с лъжицата се съдира от рев. Плюе и и се повдига.
Да я продължавам ли да опитвам или да спра за момент и да и го слагам в млякото? Днес понеже въведох морков, другата седмица ще опитам с броколи при нея. И вярно ли е, че децата харесвали зелените храни:))))))))Много ми стана странно когато вчера продавачката ме убеждаваше колко щяло да им хареса пюрето от броколи (на Гербер).
Алекс яде но всичко наоколо му е по-интересно и вече кравите (чаршафите) са с цвят тиква или морков:) Дани все едно винаги се е хранил с лъжица:) Още не е глътнал едната и вече зяпа за следваща:))))
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #18 -: Май 17, 2010, 18:46:56 pm »
пфу, глупости
аз познавам точно три деца, които харесват броколи /моята Преславка и Мартин на Джам са двете/
Стефания ми е толкова ящно дете и не ги прояде до преди половин година, вече ги яде на едро,задушени в комбинация с други зеленчуци и ориз
Преслава злоядото обаче до 10тия месец в устата й влизаше само пюре от броколи и пащърнак
деца много- вкусове различни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #19 -: Май 17, 2010, 19:06:08 pm »
Мини, и четвърто познаваш  :lol: 

Пете, според мен не слагай пюре в млякото. Да си пие чисто мляко Ники, като не и харесва пюрето. Има време и тя ще облизва лъжицата.