0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Проверих уж старателно да не повторя тема... извинявам се, ако съм пропуснала нещо  :oops:.
Ще съм благодарна, ако ми препоръчате лекар/болница, където да отида за консултация и изследвания преди забременяване. Дали има смисъл за целта да вземем направление от личния лекар?  :?
Аз придобих някаква идея какво е добре да се изследва, но ми се ще да отида при лекар, който приема предконцепционния скрининг на сериозно, а не само да казва "време ти е да раждаш"...
Хиляди благодарности! :)
*
Re: Консултация преди забременяване?
« Отговор #1 -: Май 11, 2010, 16:09:42 pm »
Кажи от кой град си!

Re: Консултация преди забременяване?
« Отговор #2 -: Май 11, 2010, 16:49:49 pm »
Пропуснала съм... от София :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Консултация преди забременяване?
« Отговор #3 -: Май 12, 2010, 10:46:27 am »
Първо искам да ти кажа, че съм много приятно изненадана от желанието ти да направиш изследвания преди да опитате да забременееш. Поздравления за което.
Аз не съм от София и на първо четене се сещам за клиниката на д-р Щерев. Те не се занимават само с инвитро, поне са наясно какво е нужно да се изследва. Друг плюс е че там, доколкото съм запозната, не се чака дълго. Но не съм сигурна дали работят с направления. Обади се и попитай. http://www.ivf-bg.com/.
Дано и софиянки се включат.
Пожелавам ти успех!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Консултация преди забременяване?
« Отговор #4 -: Май 12, 2010, 13:15:54 pm »
Привет vanyush!

За жена която няма гинекологични проблеми един рутинен преглед и цитонамазка са достатъчни!

Ако си до 35 години опитите за спонтанно забременяване са до една година,
след тази възраст този период се скъсява до шест месеца.
Не се ли получи, тогава потърсете помощ в специализирана клиника -
задължително спермограма, хормони за теб и в определени случаи проходимост на тръбите!
Ако съм пропуснала нещо нека някой ме допълни!

Късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Консултация преди забременяване?
« Отговор #5 -: Май 13, 2010, 20:14:46 pm »
Благодаря, момичета!

Pesheck, и аз се сетих за "Щерев" и дори звънях там - от януари тази година не работят с касата (защо ли ни се учудвам! :x).

Малко ще се отклоня, но все пак, ако някой интересуващ се чете темата... Преди една-две години ходих там за обикновен преглед. Впечатлението ми е, че ако не отивате за инвитро несе интересуват много-много от вас. Може и да греша, повече не съм се връщала там. Ако не измисля друго, може сега да отида (тъкмо личната ще се радва, че няма да искам направления :)) и ще пиша пак, но дори и без опцията за здравна каса, пак нямаха кой знае какви опции за часове в обозримото бъдеще.

Иначе смятам, че на много хора им идва на ум да се прегледат предварително, но малко имат търпението да се справят със системата... :( Българинът бил нямал култура- то всичко е толкова безумно, че човек трябва да напусне работа и да се посвети само на това и пак няма гаранция, че ще намери приемливо решение... Както и да е. Благодаря ви отново!
Re: Консултация преди забременяване?
« Отговор #6 -: Септември 01, 2010, 16:01:46 pm »
И аз си правих профилактичен преглед, преди да правим опити за бебе. Мисля, че е разумно.