0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Утрогестан - странични ефекти
« -: Май 06, 2010, 22:48:53 pm »
Здравейте момичета!
Сега съм в 9 г.с. и през цялото време след трансфера съм на утрогестан 2 х 3 таб вагинално. Преодолях вече сънливостта, замаяността и огромния апетит, но сега има нещо друго, което ме притеснява ... засилено окосмяване по бедрата (почти нямах косъмчета там) и съответно появата на мъхче по корема и това от около седмица, след като спрях естрофема.
Случвало ли се е при някоя от вас подобен страничен ефект и след спирането на утрогестана изчезват ли тези новопоявили се косъмчета?
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #1 -: Май 06, 2010, 23:06:01 pm »
Аз слагах утрогестан до 12, 13 седмица. Оплаквания от него не съм имала! Или ако съм имала съм ги отдавала по-скоро на бременността! :) Повишеното окосмяване не е чак толкова необичайно по време на бременност, след като родиш нещата ще се нормализират!
А по-конкретно: при мен повишеното окосмяване по корема се появи чак сега в 16, 17 седмица...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #2 -: Май 06, 2010, 23:13:54 pm »
Благодаря ти много!
Моите слънчица са двечки и може би това е причина по-рано да забележа мъхчето по корема :balk_113:
Малко ме поуспокои, но все пак ще питам и доктора на следващия преглед
 :bighug:
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #3 -: Май 06, 2010, 23:26:37 pm »
Lucky, и аз смятам, че мъхчето по корема е от бременността. Друг ефект на бременността, за който прочетох от "препатили", е, че космите на краката растат по-бавно. Може и да си внушавам, но ми се струва, че е вярно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #4 -: Май 07, 2010, 10:27:04 am »
Лъки ,и аз така мисля а за по бавния растеж по краката съм убедена на 100% че е от бременноста.Мисля че е нормално да има окосмяване или по бавно окосмяване в някои части все пак сме приели и доста хормонални препарати а и при една бременност организма е в хаос :lol:.При мен лично играе здраво епилатора няма как.
*
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #5 -: Май 07, 2010, 10:33:10 am »
Да и това забелязах, че растат по-бавно по краката.
Надявам се по-късно да се нормализира ситуацията, защото досега никога не ми се е налагало да си отстранявам косъмчета от бедрата. Не знам дали е от утрогестана, стимулациите или бременността, но е доста неприятно.
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #6 -: Май 07, 2010, 11:06:10 am »
Лъки,това да са ни кусурите.Аз слагам Утрогестан 3х3.По краката космите ми растат по-бавно ,но корема ми се покри с косъмчета,което много-много не ме притеснява! :DЛека бременност ти желая! :D
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #7 -: Май 15, 2010, 09:25:22 am »
И аз приемам утрогестан през устата,преди биопсия, но много ми се вие свят това нормално ли е и кога отшумява?


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #8 -: Май 15, 2010, 09:40:51 am »
Това го пише в листовката на Утрогестана, нормално е.
При мен отшумяваше до час и нещо след приемането.

Цитат
Какви нежелани лекарствени реакции е възможно да настъпят в резултат от Вашето лечение?
Сънливост или замаяност могат да се появят 1-3 часа след приемане на Утрогестан®.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #9 -: Май 15, 2010, 10:12:57 am »
няма връзка между утрогестан и засилено окосмяване :)

утрогестанът, приеман вагинално, няма тези странични ефекти на оралния препарат.
сънливост, замаяност и огромен апетит не са странични ефекти на утрогестана, а на бременността.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #10 -: Май 15, 2010, 11:29:56 am »
Окосмяването не е от Утрогестана.

При мен замаяност, сънливост и виене на свят има дори и при вагинално приемане на Утрогестан, но е доста по-слабо от ефекта при орална употреба.
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #11 -: Септември 17, 2010, 13:38:32 pm »
Здравейте момичета!
Имам въпрос за утрогестана,доки ми предписа да го пия 3*2 таблетки,тъй като направих спонтанен аборт.Но се явяват много странични ефекти,особено дозата която приемам на обяд,имам страшно виене на свят,днес дори толкова ми причерня че паднах и си нараних  :(
Според вас да продължавам ли да го пия.Дайте ми съвет  osi_1

Вярвам!!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #12 -: Септември 17, 2010, 13:42:39 pm »
Здравейте момичета!
Имам въпрос за утрогестана,доки ми предписа да го пия 3*2 таблетки,тъй като направих спонтанен аборт.Но се явяват много странични ефекти,особено дозата която приемам на обяд,имам страшно виене на свят,днес дори толкова ми причерня че паднах и си нараних  :(
Според вас да продължавам ли да го пия.Дайте ми съвет  osi_1

съвет дали да пиеш или не дадено лекарство ще ти даде само лекарят, който ти го е предписал!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #13 -: Септември 17, 2010, 13:55:31 pm »
Благодаря Jam ,ще се свържа с моя док

Вярвам!!!!
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2010, 08:27:37 am »
а да сте забелязали да вдигате температура от утрогестана? Имам пред вид телесна, не базална - за нея знам, че се вдига малко от утрогестана. На мен при следобедния прием (вагинално) освен, че супер ми се приспива, ами и вдигам температура към 37,1 (а нормалната ми е 36,2-3)
*
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2010, 17:49:45 pm »
И аз в момента съм на Утрогестан 2Х2 , вагинално. Повишаване на температурата нямам..Усещам подуване на корема и тежест и болки в гърдите /немога да легна по корем/ Доколкото знам се качват килограми и Утрогестана  :( За окосмяване - при мен няма повишено такова поне засега.
Имам още 10 дни до теста /след ИНСЕ/ и времето тече мнооого бавно  :oops:
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #16 -: Ноември 15, 2010, 18:38:36 pm »
при мен - пъпки по гърдите и гърба;болки в кръста и болезнени гърди / това ми бяха оплакванията от утрогестана/
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #17 -: Ноември 25, 2010, 11:07:14 am »
Окосмяването не е от Утрогестана.

При мен замаяност, сънливост и виене на свят има дори и при вагинално приемане на Утрогестан, но е доста по-слабо от ефекта при орална употреба.

Уффф, мразя го тоя утрогестан!! Просто не съм човек от него, дори при вагинален прием. То е едно виене на свят, подуване и гадене, които намаляват след спирането му. И при мен беше 3х2, което май е адски много. Пробвах и 2х3, поне през деня да имам моменти на нормално усещане!
Re: Утрогестан - странични ефекти
« Отговор #18 -: Ноември 25, 2010, 15:30:32 pm »
При вагинален прием на утрагестан не съм имала никакви странични ефекти.