0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Невролептици
« -: Май 02, 2010, 22:14:55 pm »
Здравейте, приятелят ми приема невролептици от повече от 5 г. и на въпроса дали ще може да има деца, лекарят му казал, че шанса е 50 на 50... ???
От 1 г. опитваме за първо дете, но без резултат. Засичам овулация с тестове и следене на ЦС. На 34 г. съм, не боледувам и не приемам никакви медикаменти, не пуша, спортувам. Той е на 33г., пуши. Правихме спермограма и се оказа, че няма подвижни сперматозоиди... Ще повторим спермограмата в клиника по стерилитет, но бих искала да попитам дали някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем. Мисля, че приятелят ми не може да спре лекарствата си. Дали въпреки тях имаме шанс за бебе? Ще се радвам ако някои със сходен проблем ми отговори...
*
Re: Невролептици
« Отговор #1 -: Май 05, 2010, 11:59:26 am »
Здравей. Какъв точно невролептик пие приятелят ти? Съвременните препарати са доста пречистени. 






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Невролептици
« Отговор #2 -: Май 05, 2010, 15:52:09 pm »
Rispolept и Risset.
*
Re: Невролептици
« Отговор #3 -: Май 05, 2010, 17:04:22 pm »
Мари, най-добре питай специалист по стерелитет или андролог. По принцип това не са лекарства, които могат да се спират ей така. Те се намаляват или се променят дозите, когато това е възможно - зависи какво е състоянието му.

Не знам дали има връзка между невролептиците и  спермограмата. Може да е от начинът на живот, стрес, цигари, варикоцеле - причини много. Съветвам те, възможно най-скоро да направите разширена спермограма и да отидете на специалист. Успех!


Re: Невролептици
« Отговор #4 -: Май 05, 2010, 18:16:06 pm »
Благодаря, Раши! Осъзнавам, че не е разумно да се спират лекарствата, а и не бих поискала такова нещо от него.

Предстои ни консултация със специалист... Надявам се да ни обнадеждят...
*
Re: Невролептици
« Отговор #5 -: Май 05, 2010, 18:45:25 pm »
Ха, Рисет е стар и доста вреден препарат. Влияяе на нивото на пролактина при жената, за мъже специално на оплодителната им способност не оказват влияние. Освен този Рисет какво друго пие? Има толкова вече съвременни препарати. От къде си?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Невролептици
« Отговор #6 -: Май 06, 2010, 10:47:12 am »
От Бургас съм, Smaraidi .
Всъщност сега пие Bromazepam и Speridan. Не знам до колко са съвременни тези лекарства, той се е доверил на лекаря си и следва лечението си. Вероятно има и по-добри.
Сигурна съм, че тези и други медикаменти са особено вредни за жените, предполагам, че влияят и на мъжете (на хормонално ниво). Дано наистина не оказват влияние на спермогенезата...
Въпреки, че щом при предстояща спермограма се изисква въздържание, да не се пуши и пие и да не се взимат антибиотици, със сигурност невролептиците също влияят по някакъв начин на резултатите.
*
Re: Невролептици
« Отговор #7 -: Май 06, 2010, 11:47:28 am »
Мила, Мари, Bromazepam = Lexotan. Това е стар препарат.
А Speridan = Risset така "любим" от мен препарат. Също стар.
Според мен не е лошо да си посетите лекаря който ги е изписал и да му обясните за какво се борите. А може би и смяна на този лекар.
Ако искаш пиши на лични какво точно е заболяването на мъжа ти. Аз също съм минала през този ад (на мъжа ти).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.