0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #80 -: Ноември 08, 2011, 15:15:41 pm »
Да се отчета и аз :D Джей намалих гланца на 1 и петната изчезнаха :D явно това е бил проблема при ползването на таблетки и гланц едновременно :D
Ей, добре, че е този форум :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #81 -: Ноември 09, 2011, 16:39:31 pm »
Праскам вси4ко в съдомиялнята и хи4 не ми дреме .До сега не съм имала обелени тигани или надрани чаши. Машината ми е Миеле и съм адски доволна от тази  марка.

Ами от Миелето е  :D. Много исках и аз да си купя такава, но тук вървят по 1600 долара и нагоре. Следващата  :D...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #82 -: Ноември 09, 2011, 23:13:07 pm »
Да ви питам още нещо:)

Слагате ли примерно тава от баница без предварително да сте я поизмили на ръка?:)
Вчера сложих тавата и я извадих мръсна:) На най дългата програма, с предварително измиване, с повече препарат, изобщо както пише в упътването. И една тенджера имаше недоизмита, и някои от бурканчетата на децата. Наредени бяха правилно.
Съдомиялната ни е Нео, една от най-евтините, може и от това да е, знам ли:)

Но чашите и йенските тави станаха наистина като нови:)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2011, 23:18:08 pm »
Лиско, моя позната има Миеле и съм свидетел в какво състояние вкарва тенджери и тави  :lol:... Излизат идеални. Аз тежката артилерия си я мия на ръка  :D.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2011, 23:34:32 pm »
Лисе, аз не просто реших проблема с тавите от баницата ,
а се родих с хартия за печене, това едно!
Ползвам я още за пици и разни печива, чушки, патладжани,
всичко дето ще ме кара да търкам!
Открих една 20 мерта за 3лв в Кауфланд, чудооо!

Иначе, аз махам с гъбата едрите отпадъци и загоряло
и мия на една от сравнително кратките програми, нямам бъг!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #85 -: Ноември 09, 2011, 23:39:15 pm »
Лисе, аз не просто реших проблема с тавите от баницата ,
а се родих с хартия за печене, това едно!
Ползвам я още за пици и разни печива, чушки, патладжани,
всичко дето ще ме кара да търкам!
Открих една 20 мерта за 3лв в Кауфланд, чудооо!

Иначе, аз махам с гъбата едрите отпадъци и загоряло
и мия на една от сравнително кратките програми, нямам бъг!


Подкрепям с две ръце :) Слагайте на дъното на тавите фолио или хартия за пе4ене :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #86 -: Ноември 09, 2011, 23:42:34 pm »
rozovelka , радвам се че съм ти била полезна.  :)

За Miele - само суперлативи мога да ръся, въпреки че от тази марка ми е сушилнята. Съдомиялната е AEG и когато я купувахме, на Miele в БГ внасяха само съдомиялните за професионална и полупрофесионална употреба, които са с егати обема /за цена да не говорим/  8O Сега имат и от "мъничките" обаче и моята като сдаде багажа - ще си взема от тях.

При мен тави, яко омазани тенджери, та и скарата - мият се идеално в машината. Но аз пък нямам навика да нареждам веднага. Обикновена мятам всичко в мивката, пускам водата отгоре и като се присетя и се съберат съдове - чак тогава слагам в машината т.е. има "предварителна подготовка", макар и не с тази цел. Може и затова да ми се измиват добре вътре...

П.П. Хартията за печене е чудесно нещо.  :D
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 23:44:05 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2011, 05:49:53 am »
Жбрулчето е права, при мен също има момент на киснене!
Не оставям загорели неща да засъхват, после обирам с гъба
или домакинска хартия и е готово за Изаура 2!
Жива и здрава да е, да ми помага! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2011, 07:56:15 am »
И вие да сте живи и здрави:) Най-после ще вкарам в употреба хартията за печене:) Имам купена такава за да ми прави майка руло като дойде:):):) Кой да се сети да слага в тавата:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2011, 09:08:31 am »
Супер! И аз ще използвам идеята с хартията. Тавата ми от баница също излиза мръсна- без да я накисвам, но старателно изжулена от остатъците преди това.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #90 -: Ноември 10, 2011, 10:45:23 am »
Аз докато стигна да пиша, и те ти отговорили - при мен момента с накисването предварително също го има. Или първо пускам само плакнене и после същинското миене.


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #91 -: Ноември 11, 2011, 11:22:41 am »
Лиско, аз също задължително накисвам. Най-често от вечерта, на другия ден махам остатъците и пъхам в машината, идеално се измиват и тенджери и тави и то на по-къса програма:D Обаче в началото и аз пробвах без да съм накиснала, и резултата не беше задоволителен! Иначе и аз като Джей често оставям в мивката и после нареждам в машината!

П.П. Идеята с хартията и на мен ми допада, ще я пробвам задължително :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #92 -: Ноември 11, 2011, 18:39:33 pm »
е да, аз не казвам, че не се повреждат, напротив, но затова и последното ми изречение от предния пост е повече от ясен. Ако има нещо супер ценно да не го слага, но което може да прежали да пъха вътре и така...проба-грешка :lol:
:good_post: И аз действам на същия принцип - слагам всичко в миялната. До сега единствените щети са ми по кристалните чаши - леко се одраскаха, но пък с нашето темпо на чупене съм ги прежалила. От както имаме съдомиялна направо се родих. То преди какво беше - 1 час на ден прекарвах над мивката, а сега ми е гот да си вадя чинийките и да си ги нареждам чистички. И един съвет към тези, които се чудят какъв да е размера :) Колкото по - голяма, толкова по - добре :) Ние сме двама души с миялна 45 / 80 и я пускам всеки ден. Да не говорим, че винаги остава нещо в мивката, а не мога да си предтавя и като имаме трети член в семейството. Това да ми е проблема :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #93 -: Ноември 11, 2011, 18:59:46 pm »
Супер! И аз ще използвам идеята с хартията. Тавата ми от баница също излиза мръсна- без да я накисвам, но старателно изжулена от остатъците преди това.

Хартията става за баници , но ако ще печеш месо или нещо друго по добре е алуминиево фолио .
От години не знам какво е да търкам тави  ,тъй като винаги ползвам фолио, а и едно от най омразните ми неща е мивка пълна с съдове или накиснати тави !
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #94 -: Януари 21, 2012, 14:01:07 pm »
Момичета имам въпрос за препарати. Искам да си купя еко препарат за съдомиялна, който да мие добре съдовете. В други форуми много хвалят марката "Грю гриин" /ако така се изписва/, но тази марка се продава само в магазини Карфур, а в Плевен още няма тази верига. Питането ми е може ли да ми препоръчате друг екологичен препарат, който  да търся в Плевен?
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #95 -: Януари 21, 2012, 17:40:07 pm »
Малко абсурден въпрос, но как почиствате съдомиялната си машина?
От известно време забелязвам, че е една сивкава, сякаш има отложен варовик.
Ползвам комбинирани таблетки, сол не слагам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #96 -: Януари 21, 2012, 17:45:54 pm »
има препарати за почистване на миялна машина - виждала съм такива на Finish.
бутилката с препарата се слага в празната миялна и се пуска нормална програма на измиване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #97 -: Януари 21, 2012, 18:02:17 pm »
Аз слагам оцет и я пускам да работи. /Това е, защото не открих препарат навремето  :lol:/.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #98 -: Януари 23, 2012, 11:09:46 am »
Малко абсурден въпрос, но как почиствате съдомиялната си машина?
От известно време забелязвам, че е една сивкава, сякаш има отложен варовик.
Ползвам комбинирани таблетки, сол не слагам.

Аз използвам препарат на DM pа почистване на съдомиялна.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #99 -: Януари 23, 2012, 13:52:12 pm »
Аз слагам оцет и я пускам да работи. /Това е, защото не открих препарат навремето  :lol:/.

Благодаря ви! Сложих й половин чашка оцет и я пуснах на късата програма. Като междувременно почистих с гъба насложени отлагания от таблетките по вратата най-вече. Сега е огледално чиста.