0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #40 -: Август 19, 2010, 17:25:11 pm »
И на мен ми предстои да взема съдомиялна, та имам един малко глупав въпрос :oops: Поради липса на място и аз съм се насочила към малките - 55 см за 6 комплекта Въпросът ми е колко точно чинии и други прибори побира, какво включват тези 6 комплекта? :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #41 -: Август 19, 2010, 17:36:17 pm »
Розовелка, 6 комплекта са : 6 чинии за салата, 6 основни чинии, 6 чаши, 6 вилици, 6 лъжизи, 6 ножа :) Ако имаш тенджера, тава или нещо пак такова голямо, няма да остане мн място за друга посуда.
« Последна редакция: Август 19, 2010, 17:43:56 pm от тони-бонбони »
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #42 -: Август 19, 2010, 17:36:37 pm »
Роз,
малките са 45см широки и 55 до 58см дълбоки. А и не са толкова малки, като ги гледах на живо. А големите са 60см широки.
Сигурно доста неща ще съберат. Или пък ще се наложи да я пускам всеки ден, :wink: вместо през ден, както правят хората с голяма миялна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #43 -: Август 19, 2010, 18:23:23 pm »
е благодаря много за инфото :D то е ясно, че и аз ще пускам машина всеки ден, но нищо :D Все пак сме трима души, ще стигне и малка съдомиялна, особено поради липса на място за голяма :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #44 -: Август 19, 2010, 20:13:49 pm »
На нас с мъжа ми малката съдомичлна ни се оказа малка,не мога да ви кажа как ги използваме тези прибори и чинии,но винаги е пълна :)Скоро я дадохме на майка и татко и си купихме голяма-не взимам таблетки,слагаме гел.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #45 -: Август 19, 2010, 22:43:58 pm »
Роз,
малките са 45см широки и 55 до 58см дълбоки. А и не са толкова малки, като ги гледах на живо. А големите са 60см широки.
Сигурно доста неща ще съберат. Или пък ще се наложи да я пускам всеки ден, :wink: вместо през ден, както правят хората с голяма миялна.
Бе не е малка, не е малка, ама аз я пуска всеки Божи ден и понякога ми идва малка. Голяма посуда - рядко, отнема място за другата. Ние сме 3-ма възрастни и Мимето. 8)
Сега слагам Сомат 2.5 кг на прах. Ако предозирам малко белеят чиниите и специално Мимините преди употреба им удрям по една гола вода.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #46 -: Август 23, 2010, 16:12:29 pm »
Айде аз пак с въпросите :oops: Вече си взех съдомиялната, днес следобед ще я монтират :) Разгледах книжката, старателно изчетох написаното, ама пак имам питания :oops: Има отделение, за което пише, че се слага препарат за изплакване, за гланц ли става въпрос, защото никъде не е упоменато? Освен това програмите ги разгледах, но има една 3 в 1, като описание не е по-различна от стандартната програма за измиване, обаче като времетраене е по-дълга? Сигурно като почна да я ползвам ще имам още питания :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #47 -: Август 23, 2010, 16:58:09 pm »
препарат за изплакване е т.н. гланц, да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #48 -: Август 23, 2010, 18:25:23 pm »
3 в 1 е програмата за таблетки. Ако миеш с тази програма, поне при моята миялна, няма нужда от сол и течност за изплакване. Тъй като в таблетките има всякакви химийки за всички стадии на миенето. Просто слагаш таблетката и готово.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #49 -: Септември 10, 2010, 13:25:25 pm »
някой съдомиялни имат функцията да блокират сол, препарат, гланц и да се използва функцията 3в1 - хапче. моята е такава, но предполагам, че по новите модели го я имат тая "екстра"
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #50 -: Ноември 02, 2011, 22:44:22 pm »
Да върна малко темата, като си позволявам да променя заглавието:)Вени, моля да ме извиниш:)

Моля ви, покажете ми кой знак обозначава, че съда може да се мие в съдомиялна? Търсих уж в интернет ама нещо не търся както трябва явно:)
От снощи имаме монтирана и цял ден вчера събирах мръсните посуда:) Тази сутрин всичко беше много чисто:) Как не съм се усетила по-рано незнам:)
По-вабният ми въпрос обаче е какво е абсолютно забранено да се мие в съдомиялните?
В упътването пише препоръки за чинии с кант и надписи (за да не избледнеят или да не се отмият), видях и, че Мишето е писала за металните кафеварки а аз доста се чудих дали да я метна и нея вътре. Не посмях.
Мога ли да слагам шишетата на децата (пластмасови), бибероните към тях, развити разбира се?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #51 -: Ноември 02, 2011, 22:57:28 pm »
няма някакъв еднозначно възприет символ. обикновено пише dishwasher safe.

правилото е - стъкло, метал, порцелан се мие. рисунки, ваденки, лепенки по тези материали с времето се отмиват и не е препоръчително. (така някой се оплака, че паднала картинката на сувенирната чаша на Зачатие)
за кристал масово пишат, че се драска и не е подходящо, но моите наблюдения не са такива. по принцип, всякакво стъкло с времето се надрасква в миялната, неизбежно е.

дърво не се мие в миялната. дървени прибори, дъски, съдове с дървени дръжки - не.
от пластмасите някои се мият, други не - защото не издържат на топлината. общо взето, което от пластмасите става за микровълнова, става и за миялна.
можеш да слагаш шишета и биберони, да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #52 -: Ноември 02, 2011, 22:58:41 pm »
Ето този, но го няма на всички.

Аз имам програма за шишета и биберони, не  би трябвало да има проблем. Мисля, че Нук имаха препарат за съдомиялна.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 23:04:44 pm от elle22 »
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #53 -: Ноември 02, 2011, 23:00:35 pm »
Лис, аз май слагам всичко в машината (стига да се събере, де). Мила съм и шишета и биберони. Единствено гледам да си взимам някакви екологични таблетки, защото си мисля, че не са с толкова агресивни препарати. Но това си го мисля аз. Не съм го чела никъде.
Нашите чинии са скучно бели, но ето това го дават, че може да се слага в машината:


Знакът е нещо такова:


джам, аз моята чаша на Зачатие май съм я мила два-три пъти в миялната. За стъклото не се бях замисляла, но сега установявам, че си напълно права.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #54 -: Ноември 02, 2011, 23:13:09 pm »
Слагала съм и дървени дъски за рязане в миялната, вярно едната малко се 'усука', ама не бях се замисляла че не трябва.. вече ползвам само пластмасови дъски. Пускала съм и шишетата за АМ, няколко пъти.. доста след като спрях да ги стерилизирам..

Ползвам само и единствено таблетки 'всичко в едно' - дори не знам какво точно означава това, но не купувам отделно, соли, гланцове и подобни.
Верен помощник ми е миялната, само ме е яд че е от малките, пусто място все не достига..
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #55 -: Ноември 03, 2011, 00:34:46 am »
Лиско, в съдомиялна можеш да миеш кафеварка, тави и всякакви изделия, които са хром-никел. Тези, които стават на петна в съдомиялна машина са или чист алуминий, или с високо съдържание на същия т.е. съдове от този вид си мий на ръка най-добре, че после стават грозни...не, че нещо друго им има. Аз така си измих решетката на абсорбатора вътре и стана на петна, но пък се почисти идеално - не беше драма, защото не се вижда все пак, но съдове които са "на показ" - ще те е яд да ги съсипеш така.

То е близко до акъла, ама все пак да кажа - глинени съдове също не се слагат в машината. Споменавам го, защото имам приятелки...коя гърне за боб мила вътре, коя сач, коя гювече - голям рев беше после. :lol:

За стъкло и кристал - имам същите наблюдения като Джам. На кристала - нищо не му става, имам един сервиз дето 7-а година го "стържа" в миялна - не е мръднал, няма надраскано и пр. За този период 3-4 комплекта стъклени чаши смених обаче, точно защото с времето се надраскват и става много дразнещо да ги гледаш от един момент нататък. Всичките си сервизи, с всякакви декорации мия в машина - нито са се надрали, нито имам избледнели декорации, но това зависи от вида на декорацията, както и от ползвания препарат. Чашите на "Зачатие" ги мия редовно в машината и то на 65 градуса - никакви щети нямам по тях.

Таблетки "всичко в едно" - не съм ползвала никога. Зареждам всичко поотделно и ползвам само "Калгонит", сега го прекръстиха на "Финиш".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #56 -: Ноември 03, 2011, 09:14:17 am »
То е близко до акъла, ама все пак да кажа - глинени съдове също не се слагат в машината. Споменавам го, защото имам приятелки...коя гърне за боб мила вътре, коя сач, коя гювече - голям рев беше после. :lol:


Нищо им няма на моите. "пера" си ги с другите съдове, обикновено на къса програма.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #57 -: Ноември 03, 2011, 09:27:41 am »
Божкеее, няма нещо дето да не пъхам в миялната и дървена дъска, бъркалки, глинен гювеч, пластмасови чаши, чинии, кутии, всякакви стъкла с надпис без надпис :lol: :lol:
имам една чаша от 2002г., рекламна на ЕК, е вервайте ми, не й е мръднал символа, сами можете да си представите колко пъти е мита в миялната. Чашите ми на зачатие още на 2-то миене си станаха прекрасно бели :lol: Така че и това не е показател дали има шарка или не и че ще се отмие.

Лис, бутай смело, едва ли държиш толкова много на посудата, че ако нещо се прецака да го оплакваш с дни :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2011, 10:03:39 am »
относно лепенките и декорациите по съдовете - както виждате от споделеното, някои с времето се отмиват, други са устойчиви. преценете си какво можете да жертвате за експеримента.
също така, явно зависи от машината и от препарата, щом една и съща чаша с декорация (зачатската) при едни потребители се е отмила, а при други - не е.

колкото до дървеното, Стефке - и аз слагам дървени шпатули и лъжици, но истината е, че дървото се поврежда. не необратимо, но се поврежда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #59 -: Ноември 03, 2011, 10:24:26 am »
е да, аз не казвам, че не се повреждат, напротив, но затова и последното ми изречение от предния пост е повече от ясен. Ако има нещо супер ценно да не го слага, но което може да прежали да пъха вътре и така...проба-грешка :lol: