0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #20 -: Май 17, 2010, 00:20:55 am »
А с миризмата как се справяте, да попитам аз. От известно време доби една типична миризма, съдовете не (освен пласмасовите), но самата машина - да.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #21 -: Май 17, 2010, 07:40:00 am »
Евро, снаха ми ползва подобен ароматизатор на калгонит ЦЪК и беше доволна.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #22 -: Май 17, 2010, 08:48:35 am »
добро утро!!!
Трябва ми съвет
Най-накрая (откакто и мъжът ми мие чиниите) стигнахме до извода че ни трябва миялна машина (е аз доста по-отдавна съм стигнала до извода)
Та сме се спряли на 3 марки-зануси (тази на мен ми най-хареса)  електролукс (те са малко по-скъпички) и уирлпул. Вие за коя марка сте?
И другият ми въпрос е дали да е от по-малките или големите (45 см или 60) Аз си мисля че по-малката е по функционална защото не всеки ден има купища чинии, но кажете и вие вашето мнение
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #23 -: Май 17, 2010, 09:00:11 am »
Моята е електролукс, малка 45 см, купувана е за сватбата ни (преди 12г.), не се е повреждала. До скоро агитирах за малка, но от както се въртя в кухнята не ми стига една, тъй като горната кошница я ползвам само за Мима. Така че, голяма е по-добре си мисля сега, още повече че новите модели може да работят на поровин програма.

Миш, мерси. Ще потърся. :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #24 -: Май 17, 2010, 15:31:24 pm »
Относно ароматизаторите, в Кауфланд и ДМ /немската верига магазини/ има по 2 лв и ми харесват. Иначе сомат и калгонит са около 6-7 лв и пак за толкова измивания, даже по-малко.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #25 -: Май 17, 2010, 19:33:32 pm »
И другият ми въпрос е дали да е от по-малките или големите (45 см или 60) Аз си мисля че по-малката е по функционална защото не всеки ден има купища чинии, но кажете и вие вашето мнение

По Коледа се класирах и аз, за подарък, след 2 години умуване и избиране :D
За марка и модел не знам (моята е Electolux/AEG), но за размера.... Мъжът ми надделя и купихме 45см. Безкрайно съжалявам! И всеки път, като я зареждам, му припомням, друг път да не си налага мнението :D
Има разлика в цената м/у двата размера, но ако тя не е решаваща или размера на шкафчето, по-добре е човек да си вземе голямата - И в двата случая работи с 1 таблетка (или подобно количество препарат), разликата в консумацията на ток и вода е много малка и всички имат програми за по-малко зареждане. От друга страна, за да се измият добре съдовете, трябва да не са много "нагъчкани". В голямата машина ще им е по-просторно, при същия разход.
Ние сме 2 човека и я зареждам почти всеки ден, като редовно ми остава по някоя голяма купа или нещо друго, само да ме дразни. Да не говорим, че свободният отвор ми беше точно за 60см....
Защо мъжете се бъркат в работи, дето не разбират? :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #26 -: Май 20, 2010, 11:46:47 am »
papilio взимай си голяма :) в нея ще можеш да си миеш и големите тенджери и тави. Не че в малките не може, ама се заема цялата долна кошница и няма смисъл  :lol: А и разликата в цените не е толкова голяма. По-добре малко повече и да си доволна много време. Както е казала евро, новите машини имат половин програма  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #27 -: Май 20, 2010, 13:33:05 pm »
Голяма си вземи. Не е нужно да имаш купища чинии. Просто слагаш всичко мръсно в нея и като се напълни я пускаш. Демек, когато не мие я ползваш като шкаф за мръсни чинии. :wink:
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #28 -: Май 20, 2010, 14:17:55 pm »
Моята миялна се повреди и от няколко дена аз съм миялната и това положение никак не ми харесва.Та въпроса ми е до момичетата от Варна-къде има читав сервиз за бяла техника да я занеса да ми я оправят?
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #29 -: Май 20, 2010, 14:44:49 pm »
Моята миялна е малка Мидеа, мисля че за 4 комплекта се водеше. От тези, които задължително се монтират върху плота. Твърде отдавна беше купуването и не помня. Понякога таблетките ги деля дори на 3.
Медикс таблетките не ми харесват, твърде много се пенят. Понеже не го знаех, първото пускане на машината с цяла такава таблетка, доведе до аварийно спиране и бърсане на локви с пяна, излязла от вратата на миялната. Сега имам цяла кутия с Медикс таблетки и ще ги ползвам. Като пускам слабозамърсени чаши, чинии, буркани, слагам 1/3 таблетка, нормално половинка.
Най-доволна бях от Сомат, Калгонит ми бяха "силни" и имах неизмит препарат.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #30 -: Август 05, 2010, 07:44:01 am »
Вчера за първи път използвах съдомиялна /това е модела http://www.techno-mix.com/SYDOMIYALNI/ZA-VGRAJDANE-45-SM/ARISTON-LST-328-AHA.html/. Направо съм като индианец. В характеристиките й пише, че работи при температури на измиване: 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 градуса. Аз обаче не мога никъде в упътването да прочета коя програма при каква температура мие :?
Пуснах я на една бърза програма само за пробата...ами мазнички останаха приборите, даже по една виличка имаше сиренце :(
Нали уж енергиен клас на сушене А, съдовете си бяха мокри накрая...
Нещо не е наред с машината или аз бъркам нещо?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #31 -: Август 05, 2010, 08:19:05 am »
Елма, най-кратката програма която е около 30 минути не суши!
Макар че нашата Изаура не е същата вероятно принципа и пак е такъв!
Бързата програма е под 50 градуса и сиренцето и се е опънало!
Няма как за толкова време и ниска темпертура да се отмие и препарата хубаво!
Тази програма я ползавам когато имаме празник и се съберат повече чаши
пускам я само с тях и с малко препарат.
Аз лично свалм едрите отпадъци от посудата с гъба и мия на следващата програма
и всичко е наред!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #32 -: Август 05, 2010, 08:29:36 am »
Мише, благодаря ти :bighug:
Успокоих се :D
Довечера ще пробвам ежедневната програма, дано всичко да е наред.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #33 -: Август 12, 2010, 16:39:11 pm »
Мацки, някой ползва ли ползва ли съдомиялна с марка Зануси?

Спряла съм се на тази
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09078936

Досега не съм ползвала съдомиялна. Кажете какви са и предимствата и недостатъците на тази в сравнение с вашите модели.

Насочете ме в избора. Тази съм я избрала заради това, че е 45см и заради цената. Но изборът не е окончателен все още.
Дайте акъл. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #34 -: Август 12, 2010, 16:58:18 pm »
Моя колежка ползва съдомиялна Зануси вече няколко години и е много доволна.
Аз ползвам от съвсем скоро /дори не съм тествала всички програми/, но намирам за полезна програма "Изплакване". Тя се ползва, ако не цапате много съдове и се налага да се пуска съдомиялната през ден. Така съдовете, които чакат до другия ден не засъхват и се измиват добре на нормална програма.
Важен за мен е и енергийния клас, който за тази е ААА.
Ако питаш мен грабвай я :D
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #35 -: Август 12, 2010, 17:58:37 pm »
Ако имаш място за 60 сантиметрова миялна, вземи по-голяма, ако не ти е свит много бюджета де.

Също нещо важно според мен за уредите, особено извън София, е да имаш сервиз на съответната марка в града. Щото ако ти се наложи да се поправя или заменя, ще е гадно да я носите до София или някъде другаде.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #36 -: Август 12, 2010, 18:02:25 pm »
Съгласна съм със sia що се отнася до сервизното обслужване. Иначе ние се оборудвахме преди около месец с ето тази....

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/%28xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_90_74_6_9_82_91_80_3&uiarea=3&carea=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9&cpgnum=1%29/.do?productguid=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9D47247F644B156478E2D5CAB2D362AE2&productarea=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=

и засега съм изключително доволна. Взехме я на промоция, че бюджета беше сравнително рестриктивен.

И аз като elma още не съм пробвала всички програми, карам на автоматична такава. Хубавото на тази съдомиялна е, че има сензори, които изчисляват колко точно е напълнена. Досега не съм имала неизмито нещо, а съм слагала и загоряла йена :oops:

И по темата - на мен бели следи не ми остават по чашите. Миялната ми беше доставена с Калгонит Квантум Финиш 4в1 (мостра, вътре опакована в самата пералня), купих си същия от Кауфланд и досега проблем не съм имала - нито с тънките нито с дебелите чаши. Виж, дуралекс нямам и не мога да коментирам.  
« Последна редакция: Август 12, 2010, 18:17:25 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #37 -: Август 12, 2010, 18:15:47 pm »
Рали, благодаря ти, но тази ми идва малко скъпичка. Гледам да е до 600лв. някъде.

Сия, заради ограничено място искам да е 45см, а не 60. Иначе, да, знам, че разходът не енергия и на вода е еднакъв.

Елма, благодаря ти. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #38 -: Август 12, 2010, 18:18:34 pm »
Разбирам те... аз затова се отказах от уредите за вграждане, защото миялната ми беше много важна, а иначе щях да остана без....  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #39 -: Август 13, 2010, 00:01:12 am »
Кокиче, моята е 45-сантиметрова, да ти призная има моменти ми идва малко малка. :?
Налагало се е да я пускам два пъти. Горната кошница я ползвам за посудата на Мима (а тя е много) :lol:.
По невъзможност от към място бих везла отново 45 см, но ако има чалъм ще взема голяма. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com