0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ДНК дефрагментация
« -: Април 14, 2010, 13:28:45 pm »
здравейте, аз имах един спонтанен аборт след икси процедура...мъжът ми си направи изследвания и се оказа че има 9% по-висока дефрагментация от нормалното 15-30%, а неговата е 39%. Моля дайте ми съвет това опасно ли е, да правим ли втора процедура или има вероятнос плодът да е увреден с такива показатели. Моля ви пишете...
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #1 -: Април 14, 2010, 13:43:13 pm »
santini, има момичета писали по този проблем. Прочети тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=23267.0
и тук
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27894.0
Предполагам, че мъжа ти е правил е SDI тест. Трябва с резултатите да отидете при андролог, той ще прегледа мъжът ти и въз основа на прегледа и спермограмата ще му изпише каквото трябва. Също така е добре да я покажеш и на доктора, при който искате да започнете процедура.
Желая ти успех!  :)
« Последна редакция: Април 14, 2010, 13:50:37 pm от deni_one »
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #2 -: Април 14, 2010, 13:56:56 pm »
При нас SDI теста показа 31%,т.е. нисък оплодителен потенциал, и поради тази причина доктора отложи старта на инвитро процедурата ни .За сега мъжа ми има изписано лечение за 3 месеца с фертилайд и коензим 10,а после ще видим дали има подобрение.
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #3 -: Април 14, 2010, 14:50:25 pm »
моля обяснете ми 39% опасно ли е за плода, дали ще има отклонения..това оплодителен потенциял се преодолява с ИКСИ понеже там оплождането се прави изкуствено, така че се притеснявам само дали ще има отклонения в плода
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #4 -: Април 14, 2010, 15:05:45 pm »
Не, при висок % е по-вероятно да не се стигне до бременност изобщо, или много кратка такава.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #5 -: Април 14, 2010, 17:53:01 pm »
благодаря Евро за отговора, при нас се стигна до бременност за 3 месеца и спря...а не означава ли че 61% са нармални сперматозоиди тоест шанса за спонтанен аборт е 39%, така ли да го разирам?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #6 -: Април 14, 2010, 22:38:17 pm »
Аз се съмнявам че спонтанния аборт да е заради СДИ.

Не, не означава това. Това означава че по-голям брой от сперматозоидите са с фрагментации. Има допустим %, който се приема за нормален (няма спермограма със 100% добър оплодителен потенциал) и всичко над него се приема за патология. Няма нищо общо с твоята логика с евентуална бременност. Съжалявам за миседа... :(

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #7 -: Май 17, 2010, 20:18:03 pm »
Не разбирам защо се получи тогава, при мен всичко е наред казват докторите, правих имунологични изсладвания, всички са в нормата, вероятно е случайност както понякога се получава
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #8 -: Август 17, 2010, 18:30:53 pm »
Извинявам се за моята неинформираност,но някой може ли да ми каже ДНК дефрагментации и лоша морфология едно и също нещо ли е?
*
Re: ДНК дефрагментация
« Отговор #9 -: Август 17, 2010, 18:34:40 pm »
Извинявам се за моята неинформираност,но някой може ли да ми каже ДНК дефрагментации и лоша морфология едно и също нещо ли е?
Не,различни неща са.