0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вентолин - моля за мнение от д-р Бърди
« Отговор #20 -: Април 04, 2010, 17:07:56 pm »
За да има ефект една инхалация трябва да е по-продължителна- от порядъка на 10на минути.
Можеш да направиш инхалация само с физиологичен разтвор, и те облекчават кашлицата.

Мини, я сподели за 10 минутна инхалация /само с физиологичен разтвор/ колко физиологичен разтвор се слага?

не съм мини, но мога да отговоря - сипвам една ампулка от 5 мл физ.разтвор. правя инхалация от 10-12 минути, обикновено остава малко от разтвора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Вентолин - моля за мнение от д-р Бърди
« Отговор #21 -: Април 04, 2010, 22:22:04 pm »
Това не е ли множко 5 мл? Миналата година бях доста зле с ужасна кашлица и доколкото помня 2 мл ми беше дозата, 3-4 пъти на ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вентолин - моля за мнение от д-р Бърди
« Отговор #22 -: Април 04, 2010, 22:35:39 pm »
Това не е ли множко 5 мл? Миналата година бях доста зле с ужасна кашлица и доколкото помня 2 мл ми беше дозата, 3-4 пъти на ден.

виж, първо - физиологичния разтвор не е медикамент. доза няма. второ, количеството изразходван разтвор се определя от времетраенето на инхалацията. инхалацията продължава 10-12 минути - колкото се изразходва от разтвора, толкова. трето, 2 мл е под долната граница на резервоарчето - там си има минимален и максимален обем на разтвора показан.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Вентолин - моля за мнение от д-р Бърди
« Отговор #23 -: Април 04, 2010, 23:03:02 pm »
Възможно е и аз да не помня добре за дозата тогава.