0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #80 -: Април 04, 2010, 13:54:09 pm »
Христос Воскресе !
Раиса, ще те ползвам като инфо за вода :) Аз исках да съм на чешмяна, преварена, ама има един гаден вкус след преваряване :? Иначе аз съм отрасла с каварненска чешмяна и съм била винаги много ОК, но от тукашната си лепнах ешерия коли - прочетох, че се намира тази бактерия във фекалните води и от тогава спрях да пие.
jasmin_veni, не би трябвало да е от водата. Нея я третират и дори и нещо да е оцеляло, то би било в много малки концентрации, че да причини инфекция. В червата ни има огромно количество Ешерихия коли, така че по-вероятно е от там да е дошла. Да не казвам голяма дума, но съм 99.99999% сигурна, че не е  от чешмяната вода.

Б.


  
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #81 -: Април 04, 2010, 15:07:51 pm »
Христос Возкресе!! Да са ни здрави яйцата и меки козунаците  :oops: :oops: и да се червим като яйцето и гоим като прасето  :oops:  :oops:

Шани, спокойно, щом д-р Сигридов го е изписал, няма страшно. а и аз не знам някое лекарство, на което да пише, че става за бременни (изключая витамините, но и към тях съм предубедена). Важното е да няма киселини.

Раиса, мерси за инфото. Така като чета, що-годе добре съм се ориентирала какво да пия - колкото се може по-малко купешка вода  :lol:

За ешерихията и аз знам, че я има в червата и не бива да носим прашки например  :oops: абе неприятна работа.
Лек и слънчев ден ви желая, аз отивам да двора да си попека шкембето  :oops:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #82 -: Април 04, 2010, 15:49:08 pm »
Днес е Великден, на този ден всеки християнин вярва, че на земята Доброто е надделяло над Злото, Правдата над Неправдата, Светлината над Тъмнината. Нека всеки да възкреси в себе си образа на Христос и милосърдието на Бог.
  :balk_40: :balk_35: :balk_45:
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #83 -: Април 04, 2010, 16:04:33 pm »
jasmin_veni, не би трябвало да е от водата. Нея я третират и дори и нещо да е оцеляло, то би било в много малки концентрации, че да причини инфекция. В червата ни има огромно количество Ешерихия коли, така че по-вероятно е от там да е дошла. Да не казвам голяма дума, но съм 99.99999% сигурна, че не е  от чешмяната вода.

Б.

Ами аз реших, че е от водата, защото никога не съм имала никаква бактерия или гъба. Ама това за прашките не го знаех.
[/url][/url]
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #84 -: Април 04, 2010, 17:25:32 pm »
Христос Воскресе !!!
 

 
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #85 -: Април 05, 2010, 16:59:15 pm »
Eхооооо, поспаланкиииии!  :wink:
Някой има ли новини от Harmony?  :D

Шани, има ли ефект от Кваматела?  :D
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #86 -: Април 05, 2010, 17:43:08 pm »
Добро утро и от мен, милички!

Христос Воскресе! :) Дано тази тема става все по-популярна!

Чакаме новини от Хармонийката :)

Момичета, как се борите с главоболието? Всеки ден ме боли глава, особено следобяд. Не, че се оплаквам де :) 



*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #87 -: Април 05, 2010, 19:01:38 pm »
Раши,пробвай с кафенце или нещо сладко.Мен също ме боли ,а и кръвното обикновенно ми е ниско 90/60 и така.А хапче четох някъде ,че може само парацетамол,но аз не съм пила.А иначе имам и мигрена и главоболието ми е познато :(Мамчета,утре трябва да чуем сърчице :D и ми е едно напрегнатоооо ама вие знаете как е :wink:Стискайте палци :D
Хармъни,как е знае ли някой?

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #88 -: Април 05, 2010, 19:21:01 pm »
Ей Мони ще ти стискам много палци!

Аз пък днес остарявам мъничко  :lol:

Жаси и аз не вярвам да е станало от чешмяната вода...

А за вкусовете на водата, всеки окръг си има своя вода със собствен вкус. И хората са си свикнали на своята си и не харесват другата.
Например жителите на Сливен си харесват водата от чешмата..за нас е отвратителна.И обратното.
Това е доста силно перо от работата ми, защото не мога да предложа вода на софиянци,  :lol: която да не е с тукашния вкус, или поне да го приближава много.
А има хубави чужди води, в смисъл с много добър състав...но тук няма кой да я купува.

Аз съм супер изморена! Тези дни бяхме малко в стил гъз път да види...
И с тези софри...само при мисълта за храна ми се сгажда...

Някой ако знае нещо за Хармони... :)
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #89 -: Април 05, 2010, 21:22:05 pm »
Добра вечер и от мен.
Цвети, Кваматела действа и киселините нямат шанс, усещам иначе надигането, но без киселините, което е супер защото иначе не мога да си намеря място. Обаче забравих да питам колко време може да се пие без прекъсване-доктора ми го е изписал за 10 дни, а скоро не съм на лекар. Така че ако някой ще ходи при Д-р Сигридов скоро нека го пита, да не го ангажирам по телефона с глупости.
Рая, на софиянци е трудно да се предложи вода наистина защото са разглезени в това отношение-кеф ти Горна баня, Централна баня, Банкя, Княжево, за почитатели на изворна вода Анина чешма, Витошка вода, а в нашия квартал имаше една чешма от стария рилски водопровод, е няма такава вода, така че дерзай.
« Последна редакция: Април 05, 2010, 21:44:37 pm от shanoar »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #90 -: Април 05, 2010, 21:54:05 pm »
Шаноар,
от изброените по-горе за ежеднавна консумация става само Грона Баня 1 .
Аз не се зоря кой знае колко в дерзаенето, защото съм преди всичко реалист. Водата е едно от нещата, не е главното перо в моята работа.
За жалост масово българина е прост човек. Болно ми е да го кажа...но според мен е така. Всеки ден го виждам, да не говорим по пътищата за какво става въпрос.
Та в повечето неща той е като магарето от филма "На всеки км" . Знае си една пътечка и си рови в нея...и няма сила която да го бутне от пътечката. Кон с капаци.
Много малко ора изобщо се интересуват, каква вода пият...

*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #91 -: Април 05, 2010, 22:08:46 pm »
Не знам как да разбирам коментара-затова няма да го мисля изобщо.
Кого визираш или обиждаш или не знам какво, няма да мисля... Изказването е двусмислено, неясно и може да се тълкува по различни начини.
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #92 -: Април 05, 2010, 22:21:43 pm »
Рая, :happy_birthday_1: :bighug:Приятно прекарване на празника!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #93 -: Април 05, 2010, 22:35:37 pm »
Raissa777 ,честит рожден ден !

Колкото до българина и простотията - не се сърди, но тук сме само българи и тези квалификации в трето число не са много приятни.
За пътечката - прехваляването на бутилираната вода, независимо дали е минерална или не, е същото и е похват на компаниите, които по някакъв странен начин успяха да ни вкарт в главите, че едва ли не била по-добра и по-безопасна. В последните години излезнаха един куп изследвания, които покават, че чешмяната вода си е най-безопасна.  



Боби
« Последна редакция: Април 05, 2010, 22:38:36 pm от Bobbie »


  
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #94 -: Април 05, 2010, 22:50:37 pm »
Рая:happy_birthday_1: Много радост и щастие и един прекрасен финал на бременноста :)
Разбирам ти мисълта и не го приемам навътре, факт, че сме и големи инати и трудно може да убедиш 90% от населението ни в нещо ново. Но това е друга тема и не за този подфорум, може да си говорим в Кафето ако искаш :)
Раши за цепоглав - половин парацетамол, ако не го връщаш де. Защото аз го връщам. Но и мен целия ден ме боли глава, а сега започнаха някакви рефлукси....явно е такъв ден :)

Утре съм в ТК да си взема 45 дневния болничен, стискайте ми палци всичко да мине гладко.
[/url][/url]
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #95 -: Април 05, 2010, 22:57:03 pm »
Утре да докладваш кое, как и защо се случва :D
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #96 -: Април 06, 2010, 08:48:27 am »
Привет дами!Жаси,успех :crossfingers:Нещо и мен ме цепи главата,цяла нощ сънувах щуротии,даже сънувах ,че бебоците са два :D След малко отивам на работа,нямам търпение да стане 15.00,тогава съм на ж.к Ще рапортувам като се прибера -лек и безпроблемен ден маминки :bighug:

Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #97 -: Април 06, 2010, 09:16:52 am »
Добро утро, девойки.
moniks_s, явно си сънувала, защото си превъзбудена и в очакване на днешния важен ден. Желая ти да видиш и чуеш ясно тупкащото/-ите сърце/-чица! Късмет.
Raissa777, на патерици - ЧРД - с пожелания за здраве, късмет и любов, както и безпроблемна бременност.
Жаси, всичко ще е ок! Важното е юнакът да си расте жив и здрав!
Раши, опитай да поспиваш следобед напук на главоболието. Ще го пребориш, търпение.
 
Аз отивам да се срещна с ketti - тя днес пътува за Сф и е на преглед, стискайте палци.
Стискайте пък утре за мен - денят настъпи - в 8.30ч. Д-р Дяволов ме иска в приемно отделение в МД. Дай боже да стискам още...

*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #98 -: Април 06, 2010, 09:45:31 am »
Добро утро милички! :)

Мила Цвети, стискам ти палци и ти пожелавам успех утре! Дано устискаш с бебоците повечко време и накрая да имаш най-хубавите и добрички бебенца :)

Жаска, мерси за съвета пиле ;) Успех и на теб с болничния.

Момичета, дайте някакъв актуален телефон на Дяволов в Майчин дом, моля ви.

Раиска, ЧРД на патерици! Жива и здрава и много щастлива! :)

Мони, чакаме доклад!


*

    Aubergine

Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #99 -: Април 06, 2010, 10:15:38 am »
За водата исках да ви кажа, понеже с това се занимавам...вода продавам и вси4ко възножно, свързано с нея.От производствени линии до диспенсъри и самата вода.

В БГ розовите етикети са само етикети. Няма такова нещо като минерална вода подходяща за деца, това е абсолютна заблуда.
Може ли по-конкретна и аргументирана информация, много от нас дават на децата си именно "розовите етикети" и това ти изказване меко казано ме притесни.