0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Великденска трапеза
« -: Март 27, 2010, 09:32:35 am »
Ами наближава този хубав празник, предвестник на пролетта и хубавото време.
Споделете вашите любими и сполучливи рецепти тук.
Козунаци, техники за боядисване на яйца, курабии, кифлички, каква е вашата трапеза на този светъл християнски празник.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Великденска трапеза
« Отговор #1 -: Март 27, 2010, 09:35:56 am »
Аууууу супер темичка,тази година за пръв път ще правя аз трапезата и много се вълнувам (ще сме без мама и баба ииии трябва добре да се представя пред мъжлето ми  :lol: ),ще разчитам на супер идейки и рецепти  :lol: :lol: :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Великденска трапеза
« Отговор #2 -: Март 27, 2010, 09:48:48 am »
Веднага ще ви споделя моята любима техника за боядисани яйца:
Събирам си по-от рано люспи от лук-всякакви жълти,кафяви,лилави(става по -шарено).
Режа ги на тънки ленти и ги смесвам.
Взимам скъсани чорапи или чорапогащи,в тях слагам люспи и вътре мушкам 1 яйце,като гледам от всякъде да е обвито с люспи горе долу.Стягам го добре и го бръзвам като балон с конец.
Така си правя няколко.
После ги слагам в съд за варене с платове между тях да не че удрят и ги варя обикновенно.
Оставям ги да истинат така неочистени някои,а др.част очиствам и потапям в боите.
Стават невероятни и най-красивите.После като са готови и сухи намазвам с памуче олио.
« Последна редакция: Март 27, 2010, 09:54:44 am от nikid »


*
Re: Великденска трапеза
« Отговор #3 -: Март 27, 2010, 22:16:16 pm »
Друга идея е да боядисате яйцата и отгоре като са сухи да залепите малки звездички изрязани от металлните хартийки в цигарените кутии.
Например на тъмно синьо яйцесъс сребристи звездички е много ефектно.
Сърчица също може да лепкате.

olivia-специално за теб


*
Re: Великденска трапеза
« Отговор #4 -: Април 03, 2010, 19:58:26 pm »
Ники, яйцата станаха страхотни. Благодаря ти!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Великденска трапеза
« Отговор #5 -: Април 03, 2010, 20:34:17 pm »
Днес голямо рисуване с восък падна, за първи път си вземам от писалките. Разбира се повечето яйца съсипах при варенето...
Но е забавно :D

Re: Великденска трапеза
« Отговор #6 -: Април 05, 2010, 23:28:33 pm »
Да се похваля с моята Великденска трапеза