0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хормони при мъжа?
« -: Март 26, 2010, 10:34:37 am »
Това проверява ли се преди да се назначи лечение във връзка със спермограмата?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #1 -: Март 26, 2010, 11:27:45 am »
обикновено не се прави.
направихте ли вече спермограмата?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #2 -: Март 26, 2010, 11:29:54 am »
На нас ни изследваха "Тестостерон" (нормален и свободен) и "ЛХ" преди да изпишат рецепта.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #3 -: Март 26, 2010, 11:59:52 am »
ох, вижте сега...
лечение на мъжа може да има различно. резултатът от спермограмата може да наведе андролога/уролога на мисъл да изследва хормони, но не е задължително.
понякога, лечението е оперативно. друг път - медикаментозно. а медикаментозното лечение бива най-различно, в зависимост от подозираната причина за проблемите със спермограмата. доста редки са хормоналните причини при мъжете.

според мен, преди да се изследват хормони при мъжа, е редно да се направи едно микробиологично изследване на еякулата. такова, между другото, е задължително преди АРТ процедура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #4 -: Март 26, 2010, 14:39:40 pm »
хормонални изследвания се правят при мъже със силно увредена сперматогенеза, при които няма механична причина за това, както и ако не се подобрява сперматогенезата след направена операция за отстраняване на варикоцеле, хидроцеле, кисти и т.н
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #5 -: Април 02, 2010, 23:55:45 pm »
Значи не е задължително.
Питането ми идва от там, че както повсеместно съветват за прием на чай от  билката бабини зъби, който влияе на тестостерона, дали в някакъв момент назначават и хормони, за да се види и резултата от всичките изпити чайове и добавки, т.е. чудех се дали няма да се получи хормонален дисбаланс.
Както и дали в резултат на хормонален дисбаланс една спермограма може да е лоша.

Ще видим какво ще ни кажат във вторник.
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #6 -: Април 03, 2010, 00:00:14 am »
jam, това за микробиологичното изследване на еякулат-дава се само еякулат или се взима и секрет с тампон (или както се казва това нещо) от мъжа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #7 -: Април 03, 2010, 00:13:32 am »
еякулат според теб какво е  :D
онова другото с тампона е уретрален секрет, не е особено приятно, но пък нали целта оправдава средствата  :)
по принцип- да, хормоните влияят върху сперматогенезата, но хормонален дисбаланс се доказва при много малко от случаите на двойки с мъжки фактор
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #8 -: Април 03, 2010, 11:44:48 am »
какво е еякулат го знае всяко хлапе..над 16;)))
аз се чудех дали ще се искат и двете неща (секрет и еякулат), или може да даде само еякулат за изследване в лаборатория и като отива при Кацаров да занесе  този резултат+спермограмата.
секрет няма как да си вземе сам.:)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #9 -: Април 03, 2010, 12:53:16 pm »
Знам за поне два случая от форума, когато е имало и проблем с хормоните. Иначе стандартно не се пускат, поне на нас никой не ни е пускал.

Относно чая, не мисля, че може да доведе до хормонален дисбаланс, но и не очаквай да върши чудеса.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #10 -: Април 04, 2010, 21:44:35 pm »
Съпругът ми е с хормонален проблем, но открит доста късно. На кратко- лоша спермограма и назначено пиене на доста витамини и такива продукти, след което решение за операция от варикоцеле. Спермограмата се влошава драстично, ново пиене на Проксиид, клостилбегит и т.н. 6 месеца, още по-лоши резултати. Седейки и чудейки се, а сега на къде, аз написах на един лист всички хормони, които може да окажат влияние и го пратих да си ги пусне( до този момент никой лекар не си направи труда да му ги назначи). Излиза висок пролактин и всички други на долна граница, последва ЯМР-аденом на хипофизата. Успоредно с това, заради пускането на други изследвания, в Плевен му назначават Инхибин Б, и вече стана ясно къде е проблема. Много под нормата, оттам последва консултация с ендокринолог, неврохирург и андролог. Сега всички смятат, че трябва да качат инхибина, а след това ще се борят и с аденома. Лошото е, че загубихме 2години, много нерви и разочарования, финанси. Съвет от мен, ако не се подобри спермограмата за 6 месеца пуснете ги профилактично, ще ви спести много.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #11 -: Април 05, 2010, 10:01:47 am »
елис, предпочитам да помолим лекаря да ни назначи изследване на хормоните още сега.
по-добре да дадем пари за това без да има проблем, отколкото да чакаме половин година.
кои хормони изследва съпругът ти?
*
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #12 -: Април 06, 2010, 19:35:57 pm »
Ako все пак лекарят откаже да ги назначи, избора е ваш.
Ето ги хормоните: ТСХ, ЛХ, ФСХ, Тестостерон, Пролактин и накрая Инхибин Б, ТАТ, МАТ. Съпругът ми беше пациент на доста добри лекари според мен , но не зная защо не му ги назначиха още преди поне година, когато се видя, че нещата не се подобряват. Ходеше при д-р Орманов,д-р Кацаров, а сега е при професор Куманов  като прави и консултация с проф. Маринов( заради аденома).
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Хормони при мъжа?
« Отговор #13 -: Април 06, 2010, 23:01:20 pm »
В началото на годината при мъжа ми се установи варикоцеле. Успоредно се направиха и хормонални изследвания (LH, FSH, testosterone), от които излезе нисък тестостерон.

След операцията му назначиха кломифен в продължение на 6 месеца с цел да се повиши тестостеронът.