0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Корема започна да "пада"
« -: Май 08, 2006, 13:45:46 pm »
и времето май наближава.
От 2 дни дишам. Ама наистина. С пълни гърди. Преди имах чувството, че корема ми започва от гърлото, но сега вече пада. :D
Дали това е индикация за скорошно раждане или ще си изкарам до термина? Бррррр, хем се радвам, хем ми настръхват косъмчетата по ръцете... :)
Пиша ви това, само за да споделя, а и защото днес интернета е светкавичен. Да не изпусна момента, де
Леки дни на всички бременеещи и бъдещи такива :D
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Корема започна да "пада"
« Отговор #1 -: Май 08, 2006, 15:21:24 pm »
Нинка, незнам на какво е индикация "падналият" корем, тъй като никога не съм била бременна, просто бих искала да ти пожелая леко и безпроблемно раждане. Ако ще раждаш по естествен път - съм чувала (бабини рецепти, незнам доколко са верни), че е хубаво да се консумира сурово ленено семе - помагало за по-леко раждане.
Желая ти най-красивото бебче на света:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Корема започна да "пада"
« Отговор #2 -: Май 08, 2006, 15:41:34 pm »
Нинка, по индикация сама си знаеш какво означава да "падне корема" :D  ама като ти гледам лентичката имаш още малко време preggo стискай крачета още 2-3 седмици. спокойно, подготвяш се вече :balk_602:
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #3 -: Май 08, 2006, 16:01:51 pm »
Рали, мерси за пожеланията. Ако под естествено раждане имаш предвид вагинално, да така ще е (освен ако нещо не се обърка), но ще се възползвам от цялата помощ, която медицината може да ми окаже _ епидурал, газ, вани и други.

Манхаттън(твоят ник все ми навява спомени за дърветата в саксия в Манхаттън :D )

Зълва ми е на гости, та тя нали е с опит (3 деца) и само ме гледа загадъчно и ми подхвърля, че наближавало времето. Пък аз не искам още. Дето казваш, поне още 2з3 седмици да се задържи в корема. А и даже после ми е рано и ще е неприятно да загубя 3 седмици с платено майчинство. При нас, ако родиш преди термина, губиш това време :twisted:
От друга страна, пък нямам търпение :roll:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Корема започна да "пада"
« Отговор #4 -: Май 08, 2006, 16:05:51 pm »
Успех и от мен!
И дано се задържи още, щом така искаш!!!
А тук мисля, че още не можеш да си раждаш вкъщи във ваната...
Успех, миличка!!!Леко раждане и здраво бебче!!!
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #5 -: Май 08, 2006, 16:10:56 pm »
NinaE,
zаЩо не отидеШ при док да видите Бебо какво е "намислил"? Рано ли е сега просто да се е обърнало в правилната посока и така да си иzчака оЩе 4 , 5 седмици? Стискам палци да се zадържи оЩе, пък след това да бъдеШ най-Щастливата майка!
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #6 -: Май 08, 2006, 16:17:15 pm »
Цитат на: danidan
Успех и от мен!
И дано се задържи още, щом така искаш!!!
А тук мисля, че още не можеш да си раждаш вкъщи във ваната...
Успех, миличка!!!Леко раждане и здраво бебче!!!



Ааааа, Данидан, няма да раждам в къщи. Голямо съм шубе, аи не го препоръчват на първескини. В болница ще е. Мерси за пожеланията. :D
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #7 -: Май 08, 2006, 16:21:06 pm »
Цитат на: tanja
NinaE,
zаЩо не отидеШ при док да видите Бебо какво е "намислил"? Рано ли е сега просто да се е обърнало в правилната посока и така да си иzчака оЩе 4 , 5 седмици? Стискам палци да се zадържи оЩе, пък след това да бъдеШ най-Щастливата майка!


В срада съм на контрол. Да видим какво ще каже акушерката. четох по разни мамчески сайтове, че бебето може да се обърне много седмици преди раждането. ще видим в сряда.
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #8 -: Май 08, 2006, 16:33:43 pm »
В Лоранс Перну пише, че към осмия много често бебето си заема позата за раждане, обаче съм чела при някои, че се обръща чак 10 дни преди термин. А иначе за падането на корема даваха веднъж по телевизията един доктор казваше, че ставало в 9-я месец някъде. Честно казано не ми е много ясно в какво се изразява и колко бързо се забелязва от жената.
Желая ти леко раждане и само спокойно :) И пиши какво е казал док на прегледа :)
Корема започна да "пада"
« Отговор #9 -: Май 08, 2006, 16:37:52 pm »
Навременно и леко раждане и от мен, Нинче :D
Благодаря ти, Бени!







*
Корема започна да "пада"
« Отговор #10 -: Май 08, 2006, 16:45:38 pm »
Фреши мерси, няма пък да раждам още :D  :D  :D

Сигнус, "падането" на корема се забелязва и още как. Нали вече дишам. Не е паднал много, но се усеща осезателно. Особено като кихам и си поемам дълбоко дъх. Преди 2 дни беше невъзможно. Дишах на пресекулки, щото иначе болеше. Стига съм се оплаквала, защото ти 2 носиш.
Какво ли  при теб, не знам.
Ще докладвам в сряда. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Корема започна да "пада"
« Отговор #11 -: Май 09, 2006, 09:14:48 am »
мале, в 34-та седмица май му е малко рано да пада още (според науките), та Нина - надявам се, че си приготвила чантата за болницата вече? :)
моя корем днес почва 32-ра седмица, но още не се е вдигнал, дет се вика...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Корема започна да "пада"
« Отговор #12 -: Май 09, 2006, 13:08:21 pm »
Аз съм чела, че това падане може да е точно затова, че бебето вече е заело позицията за раждане, т.е. обърнало се е с главата надолу. При някои това се случва по-рано, при някои по-късно. Но не мисля, че това е индикация че ще родиш до 2-3 седмици. Спокойно.
Стискам палци да се задържи до термина и да си стои на топло:)
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #13 -: Май 09, 2006, 14:10:38 pm »
Спокойно,минимум още две седмици ще изкараш с паднал корем!
Нали те наблюдават?Хайде,събирай смелост и...много щастие занапред!
Корема започна да "пада"
« Отговор #14 -: Май 09, 2006, 18:17:13 pm »
При мен никога не епадал корема преди раждане - с Лора си беше нисък по принцип, а сега с Мати, макар и по-висок, пак не съм имала проблеми с дишането.
Матей - 1.04.2006 г
*
Корема започна да "пада"
« Отговор #15 -: Май 10, 2006, 14:37:38 pm »
Докладвам:
Бебчо се е обърнал, но главата му не е в тазовата кост. Акушерката каза, че може и до термин да си изкарам. Нямало да раждам още :D
Май и големичък ще излезе.  8O  Обеща да ме прати на ехограф в 38 седмица, защото аз й казах, че голямо бебе няма да раждам.
Мерси ви момичета за подкрепата. малко се бях стреснала. Май е било фалшива тревога :D
Целувки
Корема започна да "пада"
« Отговор #16 -: Май 10, 2006, 16:37:27 pm »
Цитат на: NinaE
Обеща да ме прати на ехограф в 38 седмица, защото аз й казах, че голямо бебе няма да раждам.


То пък някой ще те пита сякаш ...  :wink:
Хайде, приятно и леко изкарване на последните седмици! preggo