0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #540 -: Юли 07, 2010, 13:59:45 pm »
Здравеите,номер 6387 е одобрен подписвам заповед на 21 юли
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #541 -: Юли 07, 2010, 14:12:41 pm »
Аз съм 6350 и не са ми се обадили.
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #542 -: Юли 07, 2010, 15:28:20 pm »
Момичета, малко да ви разваля настроението.  :( Току що звънях във фонда. Попитах за моя номер /6694/ и ми казаха септември месец да чакам обаждане. Казаха, че са разгледани, но за този месец са се обадили на много номера за получаване на заповеди.
Така гадно ми стана направо не мога да ви опиша. Искаше ми се този път процедурата да мине през август поне. Предния път посред зима мина всичко. В най-големия сняг ходихме за заповед. Оф........
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #543 -: Юли 07, 2010, 15:42:51 pm »
На кой телефон ти отговориха?
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #544 -: Юли 07, 2010, 16:33:53 pm »
Като гледах как вървят номерата през последните седмици, си помислих, че вероятно ще стигнат най-много до 3500 до края на юли. И останалите ще чакаме есента. Наистина за тези, които сте малко преди финала е кофти, но няма как.
Гюлчи, много хубаво, че си написала тази нова информация. За всички ще е полезна.
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #545 -: Юли 07, 2010, 17:05:21 pm »
Аз съм номер 6368 и все още не са ми звъняли от фонда дано да стане до края на юли
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 17:12:09 pm от vili051978 »
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #546 -: Юли 07, 2010, 17:16:15 pm »
Отговориха ми на 02/8953146.
Как няма да споделя, като знам как се чака в момента с нетърпение. Особено като знам, че за 2 месеца минаха 1500 номера, а сега няма никакво движение, направо ще се пръсна от яд. Но какво да се прави, ще чакаме.
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #547 -: Юли 07, 2010, 17:39:14 pm »
Здревейте, и аз съм от чакащите, 6741 номер съм, и тъкмо когато наближава и моя номер лошите новини не спират, гледахте ли новините на бтв снощи, може би за това се забавят заповедите...
http://www.btv.bg/videos/novini/video/1548882765-Signal_za_zloupotrebi_s_pari_za_in_vitro.html
просто нямам думи...
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #548 -: Юли 07, 2010, 17:48:54 pm »
Здравейте момичета!
Днес разбрах, че заповедта ми е готова вече и е във фонда (номер 6500), но ще си я получа през септември. Обясниха ми (както и Гюлчи е писала), че за момента са задържали връчването на заповедите, защото графика на д-р Лалев е запълнен до септември.
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #549 -: Юли 07, 2010, 17:50:12 pm »
Не съм съгласна със това което се говори. Добре тогава да отида при професора и със 4000лв. да си реша проблема. Накрая пак потърпевши ще бъдем ние.
Извинявам се че се откъсвам от темата..
*
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #550 -: Юли 07, 2010, 18:04:21 pm »
Момичета,няма нужда от толкова нерви.Всяка една от нас ще си вземе заповедта.Одобряването на заповедите върви доста по-бързо,от колкото в началото,бъдете търпеливи.


Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #551 -: Юли 08, 2010, 04:03:01 am »
Не искам да наливам масло в огъня, но мисля че фонда не работи добре и не спазва сроковете. Ще ви цитирам една част от правилника и оргазнизацията на работа и дейността на фонда за асиситирана репродукция:
Чл. 39. (1) Въз основа на решението на обществения съвет директорът на фонда в тридневен срок от заседанието, на което е взето решението, издава заповед за организационно и финансово подпомагане на заявителя, в която посочва размера на отпусната парична сума, избраното от лицето лечебно заведение, срока, до който да бъде извършена процедурата, или прави мотивиран отказ.
(2) Заповедите по ал. 1 се издават в срок един месец от подаване на заявлението.
Аз лично подадох документи преди 2 месеца и бях с нагласата че ще получа отговор в посочения срок. Според вас какво трябва да се промени в работата за да може да се спазват сроковете посочени в правилника. Да се променят текстовете или комисията да заседава по-често... Нека чуя и вашите мнения по въпроса.
*
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #552 -: Юли 08, 2010, 07:28:50 am »
cuci71, извинявай, но тълкуванието ти е погрешно. Така изваден от контекста цитат подвежда. Имай впредвид, че по правилик месечно се разглеждат 400 молби, а се подават много повече. И на мен ми е мъчно, че не стана този път и ще си чакам, но това е въпрос на избор и възможности.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #553 -: Юли 08, 2010, 08:12:08 am »
Сигурно ще прозвучи грубо,обаче на cuci1 и всички като нея,които критикуват работата на Фонда искам да кажа-не търсете под вола теле.Мнението ми е,че фонда работи прекрасно за сега.На който не му харесва работата на Фонда има и друг вариант-вадиш парички и си самофинансираш опита.Освен това мястото на тези критики според мене не е в тази тема и в този Форум изобщо.Този Фонд е съсздаден отчасти благодарение на Зачатие.Малко образно ще се изразя,но все едно е да критикуваш едно дълго очаквано дете пред неговата майка.Не мислите ли,че е доста грубо.Имам и едно конкретно предложение-обединете се с проф.Козовски от АГ-Варна и си създайте собствен Форум където да плюете и критикувате работата на Фонда.
Още веднъж се извинявам ако съм обидила някой и от все сърце ви пожелавам успех!!!
*
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #554 -: Юли 08, 2010, 10:33:01 am »
добре де, след като са се обадили на 6330, 6387, аз защо още нямам обаждане, а съм 631*? как е възможно такава разлика . някой може ли да ми каже тел на д-р Лалев, но не 02/895 31 37 , този го имам но никой не вдига
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #555 -: Юли 08, 2010, 10:39:38 am »
Ох, много пъти вече е казвано, но аз да напомня - бъдете благодарни, че го има фонда. А ако го нямаше кого щяхте да оплювате и какви цитати щяхте да вадите? Не мога да разбера как някои хора се регистрират тук, само за да всяват смут, а други пък да им се връзват...
И друго не мога да разбера - защо ги слагате тия звездички на номерата  :lol:? Какво криете и от кого? Като че ли някой ще иде да проверява в списъците на еди кой си номер кое име отговаря...
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #556 -: Юли 08, 2010, 10:56:51 am »
Ох, много пъти вече е казвано, но аз да напомня - бъдете благодарни, че го има фонда. А ако го нямаше кого щяхте да оплювате и какви цитати щяхте да вадите? Не мога да разбера как някои хора се регистрират тук, само за да всяват смут, а други пък да им се връзват...
И друго не мога да разбера - защо ги слагате тия звездички на номерата  :lol:? Какво криете и от кого? Като че ли някой ще иде да проверява в списъците на еди кой си номер кое име отговаря...
И аз съм на мнение, че не трябва да се критикува, защото да работиш с хора и то с проблемите им е трудно и много натоварващо, д-р Лалев е човек който е помогнал на много хора и то в момент когато никой не им е подал ръка, защото има много хора на които документите не са в ред и те с пълно основание могат да ги отхвърлят и да откажат парите, но не го правят, а казват на хората какво трябва да направят, единственото нещо което не е добре е, че сумата не стига за някой случаи и хората трябва да доплащат, но тези 5000 наистина са огромна помощ! osi_9
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #557 -: Юли 08, 2010, 11:22:15 am »
ох, засърбяха ме ръцете и не  се стърпях и аз да оспамя темата :oops:

Сигурно ще прозвучи грубо,обаче на cuci1 и всички като нея,които критикуват работата на Фонда искам да кажа-не търсете под вола теле.Мнението ми е,че фонда работи прекрасно за сега.На който не му харесва работата на Фонда има и друг вариант-вадиш парички и си самофинансираш опита......
Ох, много пъти вече е казвано, но аз да напомня - бъдете благодарни, че го има фонда. А ако го нямаше кого щяхте да оплювате и какви цитати щяхте да вадите? Не мога да разбера как някои хора се регистрират тук, само за да всяват смут, а други пък да им се връзват...
.....
Roxy и Мерилин са написали всичко ,което  бих искала да кажа.

Момичета -бъдете спокойни и ще дойде реда ви .Какво като вземете заповедта месец по-рано или късно -фатално ли е  това време!
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 11:41:11 am от nimika »


Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #558 -: Юли 08, 2010, 13:23:03 pm »
момичета, най-добре си ангажирайте ежедневието добре, за да не мислите само за това колко време остава и да се побърквате от чакане, защото напрежението е голямо и само си вредите на нервите.
И на мен от фонда като подавах документите ми казаха, че септември-октомври ще ми дойде реда (7499 номер сме), но като гледам май ще е края на есента, но всичко е Божа работа, не го забравяйте. Спокойствие и оптимизъм :)
Re: Има ли вече одобрени 3
« Отговор #559 -: Юли 08, 2010, 13:34:46 pm »
Съгласна съм, че няма нужда и полза от излишни нерви. Благодарна съм, че фонда съществува. Просто исках да споделя, че ми е гадно. Както и по-рано споменах  исках процедурата  да мине всичко поне август, септември. Когато си взех заповедта трябваше да пътувам през още непочистени пътища от сняг даже д-р. Лалев каза че сме герои, че сме успели да стигнем в това време до София. Аз предната заповед я получих на 22,01. Следващият случай беше, когато отивах за пункция, два пъти се завъртяхме с колата. Аз съм от Добрич, процедурата се прави във Варна. Всяка знае колко пъти се ходи  до клиниката. Знам,че не само при мен е било така. А и не се сърдя на никого, просто ме е яд на късмета ми. Простичко пресметнато, ако септември си получа заповедта процедурата ще е ноември и то пак студове. Моля Ви не ме разбирайте погрешно.