0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Ще подкрепите ли петицията против антикризисните мерки на Дянков
http://bgpetition.com/protest-upravlenie/index.html
Аз лично се възмутих от предложението му платеното майчинство да се намали наполовина, а вие?
Още не съм майка,но това е възмутително!От майките и пенсионерите ли ще оправят бюджета?


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Няма да подкрепя защото:
1.Не съм съгласна заради една личност да пада цяло правителство.
2.Съгласна съм ,че всеки трябва да плаща данъци независимо дали е частен или държавен служител.
3.Малко са държавите ,където майчиството е 2 години ,но за сметка на това има друга социална политика.Нека го намалят ,но да има за сметка на какво.
- по-високи заплати
- нормален прием в яслии градини
- т.н.
 
Имам и други мотиви ,но не е мястото да ги излагам тук.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Категорично НЕ! Няма да подкрепя подобен недомислен текст!

НЕЛЕПО е да се говори за геноцид в днешно време у нас! Авторката на тази петиция явно не знае значението на тази дума. Геноцид означава престъпление, при което се  унищожават представителите на дадена националност, етническа, расова или религиозна група. Геноцид имаше преди 10-ти, когато инакомислещите бяха вкравани в лагерите на смъртта.

Авторката прави много слаб опит за някакъв аматьорски икономически анализ. Личи, че тя не е запозната с фактологията. Стана ясно, например, че здравните вноски НЯМА да бъдат увеличавани, а се запазват на сегашните 8%. Кабинетът реши всички държавни служители сами да си поемат частта от служителя, а не работодателят да им поема и частта от работодател, и тази от служител.

Цитат
държавата увеличава всичко, което и дойде наум - данъци, осигуровки, такси и какво ли още не

Питам риторично авторката: Кой точно данък и е увеличил кабинетът с настоящия бюджет? - Единствено акцизите, които са косвен данък.
Кой анализатор и къде го твърди това, че бюджетът "издишал" още през февруари?!

Целият текст е абсолютен нонсенс!

Сякаш, който се чуди какво да прави, сяда и си пуска една петицийка!

Преди да подпишете поредната нелепа и лишена от смисъл петиция, прочетете я и помислете под какво си слагате трите имена!

П.С. Не, не съм симпатизант на ГЕРБ и не съм гласувала за тях! Принадлежа към друга политическа сила.
Но не мога да подпиша тази нелепица!


« Последна редакция: Март 17, 2010, 12:32:42 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Искам само да вметна, че точките, които се изброяват в новините снощи и днес са нито разглеждани, нито гласувани! Нито в комисиите, нито в пленарна зала.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Няма да подкрепя защото:
1.Не съм съгласна заради една личност да пада цяло правителство.
2.Съгласна съм ,че всеки трябва да плаща данъци независимо дали е частен или държавен служител.
3.Малко са държавите ,където майчиството е 2 години ,но за сметка на това има друга социална политика.Нека го намалят ,но да има за сметка на какво.
- по-високи заплати
- нормален прием в яслии градини
..............
Ето с това и аз съм съгласна и затова питам! Изненадах се чак правителството да пада  8O заради Дянков.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
опитът от 8-месечното управление на новото правителство би трябвало да ни е научил, че почти нито една идиотска икономическа идея, която се пръква от най-високо място и се пропагандира по медиите, след това не се реализира.
слава богу, явно тайните съветници със сивите плащове назнайват повече, набиват канчетата и следва отбой.
та с 2 думи - споко!

лично за мен е голяма веселба да следя това танго на плаца.

отделно, че тоя сайт за петиции май трябва да го затворят за злоупотреба с понятието вече...
същата работа като с групите във фейсбук.
« Последна редакция: Март 17, 2010, 13:49:30 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Искам само да вметна, че точките, които се изброяват в новините снощи и днес са нито разглеждани, нито гласувани! Нито в комисиите, нито в пленарна зала.

а тия гадни новини що пускат фитили?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Е как защо, кой ти слуша добри новини!?

Вече рядко чета и подписвам петиции, защото повечето от тях са глупави като тази.
« Последна редакция: Март 17, 2010, 13:52:42 pm от Елфи »
*
И на мен ми писна от петиции...  :(

*
Те и парите за облекло ще ни вземат- ще ходя с дънки на работа. УРА!

[/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
И аз не бих я подписала, само и поради един единствен факт - не съм видяла тези антикризисни мерки някъде официално да са съобщени от сегашното правителство.
Писна ми от БНТ - по-червена телевизия няма никъде :x Как не се научиха да не обслужват определени интереси :x
Да не говорим, че това правителство от безумици не може да си свърши работата изобщо. Писна ми все някой да прави опит да привлече внимание, да подгони някой, да прави така, че да не си вършат работата, ами например да се занимават с доказване на кой прав и кой крив.
Време е вече в тази държава политиците да се държат като отговорни хора, а не една мижитурка, която се води президент да се прави на велик и бай добър...По-голяма измет не е имало в президентството и съжалявам, че някога съм си дала гласа за него :x Срам ме е от мен си :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
За президента съм съгласна, но не разбрах защо правителството ни е от безумци. Защото най-накрая някой се опита да направи нещо ли? Някой се опита да потърси отговорност от някого? Не ставало..Ами не става, защото постоянно някой слага прът в колелото. Премиера действа с лостовете, с които разполага. Или очаквате да заобикаля закона, па макар и за да постигне добра цел. Докато не се промени системата законово, нещата ще си останат същите.
Петицията няма да подпиша, защото с тези петиции нищо не се постига. Това е един удобен начин за българина да си измие ръцете и да си залъже съвестта, че направил нещо. Така не става, уважаеми сънародници :wink:
Да не говорим, че няма срещу какво да протестираме, защото стана ясно, че тези мерки дори не са обсъждани. Имам чувството, че тези петиции се подписват ей тъй на сляпо, без да се четат. Просто по инерция цъкаме там, да ни се отчете гласа и да си кажем - ето, аз направих нещо...
Новини отдавна не гледам, защото са поръчкови и провокаторски. И най-вече - дезинформират :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!