0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Има ли неодобрени от фонда и защо?
« -: Март 16, 2010, 18:47:06 pm »
Искам да започна тази тема, в която да се включат момичета, които не са били одобрени от фонда. Има ли въобще такива и ако има, с какво основание не ви одобриха. И още нещо, което ме вълнува, ако не сме одобрени, кога ще го разберем това, след половин година чакане ли, или имайки входящ номер, означава, че рано или късно ще ни дойде реда.
Повод да започна тази тема, е факта, че днес ходих да ми подготвят докумните в клиниката, избрана от мен, и от там казаха, че са им върнали документи с диагноза LUF?!? Много ми стана интересно и притеснено, като това е една от четирите причини за кандидатстване.
Re: Има ли неодобрени от фонда и защо?
« Отговор #1 -: Април 07, 2010, 13:06:51 pm »
Мина почти месец от пускането на тема ,но няма записали се ?!? Да разбирам ли че 99% от молбите са одобрени ?
Re: Има ли неодобрени от фонда и защо?
« Отговор #2 -: Април 07, 2010, 14:31:52 pm »
Тук не пишат всички кандидатстващи по Фонда (макар че всички четат :wink:). Следователно, правилното заключение би било "99% от пишещите в този форум, са получили одобрение" :D

Всъщност, откази има - поради надхвърляне на ограниченията за възраст и FSH.
И аз бих искала да разбера, дали има откази по други причини? (за други не съм чела досега...)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Има ли неодобрени от фонда и защо?
« Отговор #3 -: Април 07, 2010, 15:31:54 pm »
Аз съм засякла коментар на момиче, кандидатствало и получило отказ. Няма да пускам линк, коментарът беше в някоя от темите "Има ли одобрени". Отказът е, защото макар и нагъната, тръбата пропуска. Мисля, че не трябва да се очаква кой знае каква активност в темата, все пак е гадно да очакваш нещо и надеждите ти да рухнат. Благодаря на въпросното момиче, че сподели. Стискам й палци да сбъдне мечтата си.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли неодобрени от фонда и защо?
« Отговор #4 -: Април 07, 2010, 15:43:04 pm »
Повод да започна тази тема, е факта, че днес ходих да ми подготвят докумните в клиниката, избрана от мен, и от там казаха, че са им върнали документи с диагноза LUF?!? Много ми стана интересно и притеснено, като това е една от четирите причини за кандидатстване.

това, че са им върнали документи с диагноза ЛУФ не значи, че фондът не плаща лечение при такава диагноза. най-вероятно е имало непълнота в документите или диагнозата не е била доказана адекватно.

на теб какво точно ти казаха в клиниката - че няма да ти подготвят документите за фонда или че има вероятност фонда да не ти ги приеме? или просто някой е споделял любопитни факти, а ти си се притеснила?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли неодобрени от фонда и защо?
« Отговор #5 -: Април 07, 2010, 21:20:06 pm »
Не ми казаха, че конкретно моите няма да подготвят, а казаха, че незнаят какво да правят.Бяха доста притеснени и доктора и сестрите. И съответно ми създадоха напрежение. Дойде ми малко като шок. След като пуснах темата, четох за момиче, което са му искали допълнително документи, и вече започнах да мисля трезво, но товага наистина ми стана странно. Защото както го казаха в клиниката, едва ли не излезе, че не признават тази диагноза. И аз ги попитах нали това е една от четирите причини за кандидатстване, но те бяха нещо притеснени. В крайна сметка моите документи са подадени.
*
Re: Има ли неодобрени от фонда и защо?
« Отговор #6 -: Април 08, 2010, 15:29:51 pm »
Когато са приложени всички необходими доказателства за ЛУФ синдром, а именно - ехографски снимки и разчитане от мин. три цикъла, където ясно се вижда, че е задържан фоликул, а не киста например, както и всички други съпътстващи документи са представени, няма как да получиш отказ :)