0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #40 -: Март 18, 2010, 14:36:48 pm »
Нуну, не съм ползвала такова чудо, и да си кажа честно за мен е аболютно ненужна покупка, ама това си е мое мнение, да не ме изядете сега :lol:
« Последна редакция: Март 18, 2010, 15:05:58 pm от StefiZ »
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #41 -: Март 18, 2010, 14:42:03 pm »
Е, аз само събирам мнения - не съм решила на 100% да е точно такова, трябва да измисля подаръци за рожден ден :D
mimi26, основно ме интересува да не се прецака на втория ден и да - да е стабилно. Твоите откъде си ги купила?
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #42 -: Март 18, 2010, 16:17:22 pm »
И аз ги харесвам.То зависи и от цената и от качеството на тия триколки де.Тези на Мими ми се виждат смислени щом после стават на колело.Иначе моята дружка си купи на Бертони-гола вода.Детето щеше да се обърне,отделно че и тя е висока,а дръжката й е ниска и така...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #43 -: Март 18, 2010, 16:21:05 pm »
триколка купихме от Метро за 55 кинта, мисля, че си оправда парите. мъжът ми псува половин ден много лошо, докато я сглоби, но доста я ползвахме после. в момента е в най-разглобения си вариант и Марти си я кара като колело, докато му купим истинско колело.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #44 -: Март 18, 2010, 16:31:09 pm »
А за колко големи деца става? Аз мисля да я ползваме лятото, т.е. тогава ще е на годинка и 2-3 месеца?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #45 -: Март 18, 2010, 16:31:58 pm »
nunu, ще стане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #46 -: Март 18, 2010, 16:54:14 pm »
И ние минахме без триколка, Ели караше кракомобил (това и подари кръстницата за 1 рожден ден) и все още го кара, а сега наскоро и купихме колело с помощни колела, на него ще се учи. За момента не схваща как се въртят педалите и аз си мислех, че видиш ли ако и бяхме взели триколка сега щеше вече да знае, но оня ден дойде съседчето (3 месеца по голямо от Ели) и младежа има триколка от миналото лято, но се оказа, че само го бутат не може да върти педалите сам и в крайна сметка се заигра и той с кракомобила. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #47 -: Март 18, 2010, 17:17:32 pm »
Нашите ги взехме за р.д. със събраните парички, защото са скъпички. Приятел работи в склада на Емир и от там ги взехме с отстъпка. Сега незнам на каква цена са, но ако те интересува имат сайт където може да се направи запитване (или аз ще се пробвам да уредя нещо, ако проявиш интерес). Ползваме ги оттогава, няма нищо счупено, дори сега като излизаме пак с тях. Дръжката се сваля най-долу и те много се кефят да си ги бутат сами. Става до 40кг и до 4-5 годинки. Ето ги
http://mimi0126.snimka.bg/baby/krisi-i-dani.258104.17861917
http://mimi0126.snimka.bg/baby/krisi-i-dani.258104.17861914
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #48 -: Март 18, 2010, 18:02:29 pm »
Здравейте!
Днес бяхме на консултация-Сияна е наддала 850гр и е порастнала 2 см.
Педиатърката ни твърди,че трябвало да започна да давам сокчета от ябълка,круша и морков.Казах и че за мен това си е чисто захранване!Вече не ме харесва със сигурност!За мен не е нормално да давам на такова малко бебе сокове,още повече че тъкмо я отпуснаха коликите,два-три дни е спокойна.

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #49 -: Март 18, 2010, 18:10:36 pm »
Здравейте!
Днес бяхме на консултация-Сияна е наддала 850гр и е порастнала 2 см.
Педиатърката ни твърди,че трябвало да започна да давам сокчета от ябълка,круша и морков.Казах и че за мен това си е чисто захранване!Вече не ме харесва със сигурност!За мен не е нормално да давам на такова малко бебе сокове,още повече че тъкмо я отпуснаха коликите,два-три дни е спокойна.
Е, Хриска, не се притеснявай - те й племенницата така я пояха със сокове от 40-тия ден, педиатърката така им казала... :x Аз веднага скочих, ама влязох в ролята на лошата леля и реших, че по-натам няма да се меся...Всеки си разбира как да си гледа детето. А ти педиатърката няма нужда да я слушаш, ако пък не ти се влиза в конфликт с нея, като те пита - Даваш ли сокче?, кажи й че даваш и така...ако пък много те дразни - смени я.
mimi26, колко са скъпи?  В с-л, че може да съберем парички от моите родители и тия на мъжа ми и да минат с един подарък. Ако можеш да ми пратиш сайта, на който мога да направя запитване, да не те занимавам. Иначе изглеждат готини, макар и малко обемни. А колко кг. тежи това чудо?
Ама много сте готини на снимката. Ти сама ли ги буташ двамата??? :D
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #50 -: Март 18, 2010, 18:40:50 pm »
сайта е www.emir.bg триколка Бест се води. Наистина са обемни, но са много леки, нося ги с по една ръка. Незнам колко кг са точно, но не мисля че са повече от 3-4. Преди година цената им беше 178лв (без отстъпката), но мисля че я намалиха после, ако искаш и аз ще питам утре.
Благодаря за комплимента  :D Докато бях майчинство си ги разхождах сама.
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #51 -: Март 18, 2010, 20:17:48 pm »
сайта е www.emir.bg триколка Бест се води. Наистина са обемни, но са много леки, нося ги с по една ръка. Незнам колко кг са точно, но не мисля че са повече от 3-4. Преди година цената им беше 178лв (без отстъпката), но мисля че я намалиха после, ако искаш и аз ще питам утре.
Благодаря за комплимента  :D Докато бях майчинство си ги разхождах сама.
Може ли да питаш, ако не те затруднява, разбира се? А по принцип могат ли да ми я доставят до София?
Гери, тези кракомобили сщо са добър вариант, но по-скоро за вкъщи с мисля аз. А нямаме много място - къде ще го кара? Триколката си мисля, че ще ми свърши добра работа за навън, а и лятото мислим да поседим повече на село, така че  ще бъде идеален вариант. 8)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #52 -: Март 18, 2010, 20:36:58 pm »
http://mimi0126.snimka.bg/baby/krisi-i-dani.258104.17861917

много яка снимка!  :)

но са много скъпи тия триколки... аз такава цена за триколка не съм виждала досега. обикновено са между 50 и 80 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #53 -: Март 18, 2010, 21:53:04 pm »
 :) Благодаря, jam!
Скъпи са определено, но не съжалявам, че съм ги купила. Като правя сравнение с другите триколки разликата е огромна по отношение стабилност най-вече, здравина и големина. За мен беше важно да са стабилни и да мога да ги управлявам двете без да се притеснявам, че ще се обърнат. Утре ще попитам за актуална цена и дали пак няма да мога да ползвам отстъпка  :wink: И за доставянето ще попитам, ако не - ще измислим нещо  :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #54 -: Март 18, 2010, 23:08:30 pm »
Nunu,нашата триколка е такава:http://www.mytoys.de/PUKY-Dreirad-Carry-Touring-Kipper-CAT-1L-rot/Kinderfahrzeuge/Spielen-im-Freien/KID/de-mt.to.ca02.17.04.01/1682744.Скъпи са ,но са много хубави.С гумени гуми са ,с метална рамка ,пръчката за родители се маха и става обикновено колело.Не трака като пластмасовите гуми и е стабилно и здраво много.Жоро започна да го използва на 1.3 г.Купихме го от една германка като чисто ново и за 15 евро. :D,но тук са си скъпички.
« Последна редакция: Март 18, 2010, 23:10:46 pm от z22 »
<br />
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #55 -: Март 19, 2010, 01:02:17 am »
Имам едно дете и две триколки вкъщи, просто се получи срив в комуникацията при уговорките за подаръци по случай 1ви РД :D, Е това мое дете нито веднъж не е останало на триколката повече от 5 минути и то на кръгчета вътре вкъщи. Навън не рискувам изобщо да я изнеса, защото ще си мъкна и нея и триколката като пич. Но виждам, че има дечица които ги харесват, така че може да се окаже сполучлива покупка, като съветът ми е да не е от най-скъпите.. и от най-шумните.. :lol:



МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #56 -: Март 19, 2010, 01:10:13 am »
Хриска,нас също ни нападат с тия сокчета,давай на детето,та давай :xА на нас ни се върнаха коликите,макар и вече на 3 месеца и изобщо нямам намерение да утежнявам положението със сокове!А вие сте толкова малки,права си да не се съгласиш с пердиатърката.

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #57 -: Март 19, 2010, 11:14:32 am »
Елоком е кортикостероиден продукт и не е съвсем безопасно да го мажеш с него. Учудва ме, че за толкова малко бебе са ти го изписали.

Ако действително не е безопасен, то и мен ме учудва, че са ми го изписали. Все пак педиатърка го направи и й се доверих. Верно, че помогна, но се замислям дали да го ползвам отново при нови пъпчици по лицето.
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #58 -: Март 19, 2010, 13:39:44 pm »
nunu, питах - изчерпани са в склада и няма да внасят повече. Дори последната партида е била с около 50лв по-евтина. Провери в интернет, може да я има някъде.
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #59 -: Март 19, 2010, 13:41:43 pm »
За мен беше важно да са стабилни и да мога да ги управлявам двете без да се притеснявам, че ще се обърнат. Утре ще попитам за актуална цена и дали пак няма да мога да ползвам отстъпка  :wink: И за доставянето ще попитам, ако не - ще измислим нещо  :)
Ще ти бъда много задължена!
Зори, вашето също ми харесва, но май няма сенник?
Аз също съм на мнение, че е по-добре да дам повечко пари, отколкото да се прецака много бързо. Другият момент, наистина, е, че не мога да знам дали детето ще го хареса, но мисля да рискуваме :D