0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #80 -: Март 20, 2010, 09:19:01 am »
Здравейте и от нас майчета  :lol: живи сме

Имам следният проблем, надявам се на майките на наборите и около тях да споделят, дали имат и те такив грижи. Забелязвам, че Тони започва да "лъже" не нарочно, но си измисля разни ситуации и ако аз не съм свидетел на дадена такава, не знам след това дали детето ми разказва истината.
Имам вече няколко трудни ситуации,трябва ли да реагирам ... почти съм убедена, че децата не лъжат все още на тази възраст, обаче пък очната ставка веднъж друго показа.
Моля споделете при вашите деца как е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #81 -: Март 20, 2010, 11:17:18 am »
Лъжат Перде лъжат. Потвърждавам. Моята девойка по скоро фантазира. Не могат да преценят и разберат, че лъжата им може да доведе до лоши последствия. Затова имайте едно на ум.

Триколката както и количката се ползва страшно малко при нас. Сега караме колело, да видим колко време ще е актуално. Баща и е с амбицията да и свали помощните колелета и да я учи за мой ужас  8O, да го пита човек защо му е да го прави.

Здрави весели и усмихнати дечица и родители и от нас. То вече събота ама по добре късно от колкото никога нали :)
Поздрави
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #82 -: Март 20, 2010, 14:03:06 pm »
ахам, има един детски, скъпарски, преди него се пада.
Този скъпарския сигурно е baby nova, а преди него е сладкарница "Росита", ти сигурна ли си, че го има още този магазин за колелетата?
Не съм гледала Иван и Андрей, но и на мен ми направи впечатление Юксел Кадриев като каза "бездетните жени"..., незнам обаче ако подкрепата е само за жените, бездетните мъже какво ще правят :D
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #83 -: Март 20, 2010, 14:19:29 pm »
Какво са казали Иван и Андрей-простете любопитството, ама аз отдавна не гледам Нова телевизия
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #84 -: Март 20, 2010, 15:42:30 pm »
Перде, не че лъжат, а просто си фантазират или пък отговарят каквото им падне, щото не помнят.

примерно - днес играхте ли футбол в градината? даааааааа. аз много добре знам, че днес не са играли. баща му го пита - пихте ли с баба по една ракийка? даааааааааааа.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #85 -: Март 20, 2010, 17:30:17 pm »
Перде, преди някоя друга седмица мисля ти пак беше споменала за лъженето, та щях да пиша по въпроса.

Има едно старо филмче на BBC - Човешкото тяло. Та там бяха коментирали именно това - как деца на нашата възраст лъжат. Примерно от типа - задаваш му въпрос "Ти ли счупи еди си какво", след като си видял да го чупи, а детето отговаря "не, не съм". Не помня точното обяснение, по-късно ще пусна филмчето да цитирам по-коректно, но с две думи - нищо притеснително няма в това, не означава, че детето вече се е научило на лошо поведение, нормално било за възрастта.

Та Мона точно по описанието от филмчето лъже. Отделно от това и много фантазира.
*
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #86 -: Март 21, 2010, 08:57:40 am »
Благодаря за споделеното, знам аз че отговарят с отрицание, когато са направили беля или пък нещо не им е в унисон с настроението. Не това имах аз в пред вид обаче.
Ще дам един случай. Тони отдавна е свикнал с градината, обаче отказва да се изходи по голяма нужда там/така беше и в яслата и по принцип на всяко различно и непознато място/. Не ми е проблем, защото като го взема първата работа за свършване у дома е тази, но не искам да се стиска. Аз редовно го питам питам какво са правили в градината, какво са яли, кой е слушал и прочие. Дали е акал и ял ... Той обаче като стигнем до храната и акането си измисли тази версия. Русата леля /леля Данчи/ не ми дава да ям манджата, само супата ... пак същата леля не ми дава да се изакам. Ясно е, че лъже, но защо си измисля, че жената не му разрешава. Както и да е споделих аз с госпожата и въпросната леля и от тогава Тони отговоря само с да или не на тези въпроси, след очна ставка.
Лошото е обаче когато си съчинява  и други ситуации с баба и дядо му например, с баща му и ни вкарва в страшни филми. Въпроса, който мен ме притеснява е дали има насиле над него в градината и как да разбера това след като непрекъсанто си ги фантазира.
« Последна редакция: Март 21, 2010, 09:04:10 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #87 -: Март 21, 2010, 11:01:07 am »
Въпроса, който мен ме притеснява е дали има насиле над него в градината и как да разбера това след като непрекъсанто си ги фантазира.

аз ти разбирам много добре въпроса. според мен, ако има някакъв вид насилие, би трябвало да се усети по промяна в поведението на детето. ти го познаваш най-добре и би трябвало да забележиш евентуално тревожни признаци. не се наемам да описвам какви, защото те може да са различни за всяко дете.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #88 -: Март 21, 2010, 21:54:13 pm »
Ползвам метода с "подвеждащите въпроси".  :lol:
Перде, седим 5 човека и говорим. Баба ми идва и взима Мони. След 10 мин тя се връща и ми казва: Мамо ти нали не ме пускаш при баба Мими?
Усешам аз, че нещо не и изнася, но не се издавам. Казвам тихо, че я пускам. Баба ми се задава и моли Мони да отиде да яде тиква. В седващия момент Мони и казва, че не я пускам  8O. Баба ми, почва да се муси, как така не и давам, и след като пред удивените ни погледи отнесох едно голямо конско, на което дъщеря ми изобщо не се трогна, тя казва, че щом не я пускам, ще и донесе тиква при нас.
Мони се обърна и и каза: Бабо Мими, не ми носи. Мама и тиква не ми дава да ям  8O
Интересен начин да откаже консумацията на тиква, но това са те.. :)
В крайна сметка трябва да има виновен нали  :lol:, защо да са те ангелчетата  :)
Баба ми вече здраво развихрила се, не се усеща и продължава да ми се кара. Народа вече се гърчи от смях.Аз седя с тъпа физиономия и се чудя какво да кажа. Мисля си, ми право е детето. И аз не обичам печена тиква  :lol:
Това и беше първата лъжа с умисъл, не фантазия. От тогава винаги имам едно наум.
Перде, стига му трепери на твоя хубавец.  :)

Да си кажа и аз. Мони ми е с разстройство и повръщане :( При нас винаги е весело, няма начин.
Едвам си седи на краката. Дано бързо да размине. Много е неприятно.
« Последна редакция: Март 21, 2010, 21:57:27 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Майките в очакване на пролетта - 15.03. - 21.03.
« Отговор #89 -: Март 21, 2010, 22:06:20 pm »
И Кристина лъже. Преди известно време, една вечер, аз си седя в хола, а тя при баба си в кухнята, вратите и на двете стаи отворени. И я чувам, че казва - бабо, сипи ми вода в чашата. А баба й каза - "иди да питаш майка ти". Чувам Кристина как се приближава към хола, но не влиза, а тя поседяла няколко секунди в коридора и после без да е идвала при мен пак се върна в кухнята и каза на баба си - "бабо, сипи ми вода, мама каза, че може....."
Ах, пусто дърво, неокастреноооооо....  :lol:
"Лъжечка"  :lol: