0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
отново ви пиша,но този път по неприятен повод.Искам мнението ви-през миналата година бяха ми открили кондиломи.Лекувах ги,но преди няколко дни отново се появиха,като за отрицателно време се разпространиха много.Едва днес успях да се сдобия с желаното направление и отидох при моята гинеколожка.Като ме прегледа ми се скара ,че отивам сега и че положението не е розово.Освен това съм имала гъбички(а нямам нито течение,нито нищо).Изписа ми Флажил орално и вагинално,за мъжът-също.Прати ме при друг специалист да горим кондиломите.Той от своя страна ми изписа Изопринозин и промивки с ТАнтум роза.На някой случвало ли му се е досега?Шанса за забременяване след тея лекарства пада ли и кога най-рано може да започнем с опитите отново?Може да ви се сторят тъпи въпросите,но мен си ме вълнуват много.Благодаря предварително!




Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #1 -: Март 12, 2010, 18:52:23 pm »
Няма ли някой да ми отговори?!? :?




*
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #2 -: Март 12, 2010, 19:48:46 pm »
За кондиломите мисля че не пречат на забременяване защото на моя позната й откриха случайно на профилактичен преглед докато беше бременна. Може би все пак зависи и колко са големи, къде се намират и т.н...
Докато не излекувате гъбичките може би е по-добре да не правите опити, предполагам че гъбичките влияят на цервикалната слуз а вагиналните антибиотици убиват сперматозоидите.
Надявам се да съм помогнала, а най-добре да споделиш и с гинеколожката ти  :goodluck:
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #3 -: Март 12, 2010, 19:57:03 pm »
Благодаря ти Lady :bighug:
При един от прегледите попитах гинеколожката,но тя просто не ми отговори и затова реших да попитам тук.(надявах се и друг да е имал същия проблем и да е по-запознат от мен).




Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #4 -: Март 16, 2010, 10:36:57 am »
здравеи , аз дори незнаех какво е това кондиломи до вчера ... но ... аз съм бременна в 9-тия и вече ще раждам и разбрах че имам кондиломи ... появиха ми се към 4,5 месец и до сега незнаехме какво то4но е това . вчера ходих на кожен и щях да припадна - никога не съм и чувала за подобна болест ... сега ще раждам секцио за да не заразя бебето ... ужассс страххх а и на всичкото отгоре кои кои е заразил никои не знае... преди да се омъжа и забременея за кратко се бяхме разделили с мъжът ми и тогава и двамата си изневерихме а сега и двамата страдаме ... исках да ти кажа че аз забременях от първия ни опит за бебе - а и двамата сме били вече с този вирус , така че тея кондиломи не пречат на забременяването , но естесвено ако знаеш че имаш - лекуваи се по наи бързия начин - за да родищ нормално ! не ми се мисли какво ме очаква след раждането - след като прочетох че лечението е дълго и болезнено и е възможно пак да се появят ... ако някои знае повече по темата нека пише ще съм страшно благодарна !!!
*
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #5 -: Март 16, 2010, 12:31:53 pm »
Да кажа и аз своя опит.Ние също се лекувахме и не бих казала ,че е болезнено ,но е дълго.Лекувахме се с кондилин ,а преди това само аз се мазах със Солкожил.Той е скъп и нищо не ми помогна.После пак минахме на Кондилин,както и имуностимулатори пихме.Засега сме излекувани,наистина е много упорито,задължително си направи цитонамазка !

Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #6 -: Март 16, 2010, 18:08:59 pm »
Мерси , мацки!
Да ви кажа като ми ги бяха открили първия път се мазах с Кондилин и изчезнаха много бързо.Като се появиха сега на своя глава ( :oops: ) отново започнах да се мажа с Кондилин,но не изчезваха , а се разпространяваха.Вече два пъти ходих да ги горят с азот(мен лично не ме боли,по-скоро леко щипе),утре съм пак на горене,като се надявам да е за последно.Също така всяка вечер се мия с Танрум роза и най-накрая ми изписаха Изопринозин.В интерес на истината от това горене много бързо взеха да изчезват.Мен по-скоро ме притеснява че в упътването на Изопринозина пише да не се бебеправи,а ние искаме сега като изчезнат да си работим по въпроса(Изопринозина ще трябва да го пия още време,не само след изчезването на гадните кондиломи).Май стана доста объркано и дълго,дано сте ме разбрали.
Целувки на всички :kiss:
А на теб djolzi желая безпроблемно раждане и бързо възстановяване! :balk_103:




Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #7 -: Април 06, 2010, 08:52:01 am »
здрвеите :))) първо да се похваля че родих нормално понеже пак ходих на доктор ... шефа на родилното - та тои ми каза - нормално райдане ! и аз щастлива щастлива ... :)) а как боли леле мале :))) да оставя това на заден план сега ... след като ми изтече жсичко ще се ходи на пак на лекар за тея ужасните ... само исках да попитам на вас как ви изглеждат ? моите след раждането започнаха да изчезват но си остават като тъмни петанца ... при някои от вас случвало ли се е нащо подобно ?
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #8 -: Април 11, 2010, 10:25:19 am »
Честито!Много се радвам за вас и най-вече че всичко е минало безпроблемно  :cheerleader:
Ами аз да ви кажа за мойте гадинки-оказаха се много упорити,все още не могат да изчезнат напълно,останаха ми две-три,но и те ще изчезнат.Мойте изглеждат като малки пъпчици,по-скоро като тея бемки,който са релефни,с цветът на кожата са,мънички са,но неприятни.Стана един месец вече ме горят с азот,но има ефект.
А ти стана майка на едно чудесно момченце или момиченце?Разкажи подробности
Поздрави на всички   :D




Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #9 -: Април 12, 2010, 23:50:35 pm »
При мен се появиха към петият месец на бремеността,ама от некадърни доктори...първо ми казаха,че нещо ме било ухапало и ако не изчезнело да си го скъсам.И аз си го скъсах.После сменихме лекаря-той пък каза,че е херпес тип 2 и пиех таблетки(мисля,че зовайракс бяха) и се мазах с кремчето,ама успех никакъв.Слава богу заради разположението на малката родих със секцио.като си пристигнах в България се оказа че са кондиломи.Тук поне си имах лекар на който вярвах и дори ми взе проба от тях(много често те са и ракови носители)-слава богу клетките не бяха ракови.Направо ми ги изряза,защото били със "крачета" и ако те не се отстранели дори и да се горят пак се появявали.Следваха промивки с тантум роза и солена вода с няколко капки йод и мазане с домашно приготвен крем-9 пъти пречистена мас смесена с екстракт от невен.
Отне ми около 15-20 дена да се възстановя-бяха на много гадно място-едната беше на ингвиналната гънка и дори и при ходене се триеше ,та се подсече и оттам стана забавянето.Предписаха ми и хомеопатични лекарства и слава богу вече 7 месеца (дори и след бремеността продължаваха да нарастват на всеки месец-позавяхваха аз стисках зъби и ги скубех и после пак израстваха и все по-големи)нямам рецидив.
Кондиломите не пречат на забременяването,но гъбичките са нежелани и определено пречат.Успех
« Последна редакция: Април 13, 2010, 00:30:50 am от iliyanas »
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #10 -: Април 13, 2010, 20:54:48 pm »
Как е пречистена тая мас?Малко не мога да го разбера това :oops:




Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #11 -: Април 16, 2010, 00:56:21 am »
Как е пречистена тая мас?Малко не мога да го разбера това :oops:
Голяма играчка е,но си струва.Купуваш мас от магазина,слагаш я в един голям буркан от 500мл ,виждаш какво количество заема и слагаш приблизително същото количество вода.Слагаш ги на водна баня и чакаш маста да се разтопи.Сваляш я от котлона и я оставяш да се охлади.Когато това стане маста се втвърдява и остава на водата.Пробиваш дупчица с нещо в нея и изливаш водата.Слагаш отново вода и процедурата се повтаря така 7-9 пъти.Накрая вземаш листенца от невен и го слагаш да се вари заедно със сместа около 15 минути.После докато всичко е още течнопрецеждаш сместа (да се отделят листенцата),после оставяш да се охлади ,изчистваш от водата ,слагаш го в подходяща опаковка и го оставяш в хладилника.Ползваш го и после пак го връщаш там.Ако нямаш с какво да го затвориш използвай прозрачното пластично фолио да го държиш плътно затворено.Това е от мен и успех.
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #12 -: Април 18, 2010, 09:54:15 am »
Мерси , iliyanas!
Ще пробвам май и това в краен случай.Имам още един въпрос-невена трябва да е пресен или може и от аптеката?




Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #13 -: Април 21, 2010, 02:34:06 am »
Мерси , iliyanas!
Ще пробвам май и това в краен случай.Имам още един въпрос-невена трябва да е пресен или може и от аптеката?
Сега трябва да ти поясня,че този "крем"се използва след като са ти третирани-изгорени или оперирани за по-бързо зарастване и предотвратяване на евентуално инфекция след като мястото е било"обработвано".Не искам да оставяш с грешното впечатление,че това лекува кондиломите.Колкото до невена е за предпочитане да е пресен,но ако не можеш да намериш предполагам,че този и от аптеката ще свърши работа.
Re: кондиломи,течение и желание за бебе
« Отговор #14 -: Април 21, 2010, 16:18:16 pm »
Супер!Аз съм на път да приключа с горенето и после ше го пробвам>Дано помогне и при мен