0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Мили момичета искам да ви питам как мислите .кое е по добре за стимулация ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ????
Предишния път ме стимулираха с КЛОСТИЛБЕГИТ резултатът беха 2 фолекула ,един качествен и един малък.и ТЪНКА ЛИГАВИЦА.
именно тази лигавица ме притеснява.Дали ГОНАЛ също изтънява лигавицата как то Клостилбегит?????Извинете че пиша толкова объркано но  след около 2 седмици (ако всичко е ОК) ще почвам стимулация за ново инсе.,и съм много притеснена за тая лигавица!!!!
6-7 мм почти нямам шанс!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Оф ще се побъркам. :lol:
*
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #1 -: Май 06, 2006, 20:15:02 pm »
Не го ли решава лекарят това?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #2 -: Май 06, 2006, 21:13:04 pm »
По принцип го решава лекар ,но искам да съм наясно с нештата и ме интересува опита на момичета!!!!Интересува ме дали при Гонал има странични ефекти ,дали също така изтънява лигавица! :lol:
 Всеки пациент има право да бъде добре информиран какво лечение му се предлага, и не само това, но и какви са опциите!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #3 -: Май 07, 2006, 08:40:36 am »
Кломифен цитратът наистина изтънява лигавицата, често срещано е.
При Гонал го няма този ефект. Какват, че при стимулация с Гонал  излизат  по-качествени яйцеклетки. Но пък се върви стъпка по стъпка. Обикновено първо се опитва с кломифен цитрат и често се успява.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #4 -: Май 07, 2006, 10:00:17 am »
Лали мила благодаря ти за отговора!Зная че се върви стъпка по стъпка,права си но май много се поизнервих от всичко това.Искам сега при 2 инсе нещата да са ОК!Много съм притеснена да не е пак всичко напразно!!Разочарованието е ужасно! :balk_102:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #5 -: Май 07, 2006, 14:45:33 pm »
Гоналът и Клостилбегитът са съвсем различни медикаменти за стимулация на овулацията.
на сайта www.ivf.bg в раздела Медикаменти и протоколи има описание на основните видове медикаменти за стимулация.
решението би трябвало да се вземе от лекаря, естествено, след обсъждане с теб. не забравяй и че Гоналът е яко скъп! една ампула е около 90 лева...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #6 -: Май 08, 2006, 14:11:45 pm »
Добре де, с Гонал могат ли да докарат 2-3 яйцеклетки? За инсеминация не бива да са повече, да не стане някоя беля.
Щото аз съм чувала само за резуртати с много яйцеклетки, не знам може ли да се намали дозата така, че да станат само малко? :roll:
Благодаря ти, Бени!







*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #7 -: Май 08, 2006, 18:05:04 pm »
Аз съ6то мисля мила Ади,4е това трябва да го определи лекарят ти,строго индивидуално е.
Мен ме стимулират в момента с Гонал,наистина е стра6но скъп(права е ДЖАМ),и по определена схема,първите 6 дни с много ниска доза,за6тото има много страни4ни ефекти,един от които е хиперстимулация и образуване на множество фуликули.Няма да изброявам останалите,за6тото като натисне6 на търса4ката Гонал и 6те про4ете6 вси4ко необходимо за него.
Късмет ти желая :kiss:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #8 -: Май 08, 2006, 22:49:05 pm »
Момичета благодаря за отговори !Прави сте!!!За сега ще се откажа от гонал и ще продължа с полеките. :!: Много сте мили! :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #9 -: Май 09, 2006, 07:26:37 am »
Е, може би в гонала е твоят успех. :wink:
*
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #10 -: Май 09, 2006, 07:37:03 am »
Цитат на: eleonor_78
Аз съ6то мисля мила Ади,4е това трябва да го определи лекарят ти,строго индивидуално е.
Мен ме стимулират в момента с Гонал,наистина е стра6но скъп(права е ДЖАМ),и по определена схема,първите 6 дни с много ниска доза,за6тото има много страни4ни ефекти,един от които е хиперстимулация и образуване на множество фуликули.Няма да изброявам останалите,за6тото като натисне6 на търса4ката Гонал и 6те про4ете6 вси4ко необходимо за него.
Късмет ти желая :kiss:

какви са страничните ефекти? освен за хиперстимулация, аз за други незнам. кажи какво си научила.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #11 -: Май 09, 2006, 08:09:01 am »
Цитат на: adi
Момичета благодаря за отговори !Прави сте!!!За сега ще се откажа от гонал и ще продължа с полеките. :!: Много сте мили! :lol:


Ади, все пак, коментирай въпроса с лекаря си. Ако Клостилът не е "твоят" медикамент, има и други неща преди скъпия Гонал. например, гонадотропните препарати от уринарен произход - Меногон и Мерионал, които струват 4 пъти по-евтино от Гонала (който е гонадотропен препарат от синтетичен произход).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #12 -: Май 09, 2006, 10:03:37 am »
по- лек по- евтин ли значи?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #13 -: Май 09, 2006, 10:56:49 am »
Цитат на: Kaffee
по- лек по- евтин ли значи?


лекотата е в дозата :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #14 -: Май 09, 2006, 22:20:06 pm »
Още един път много ви благодаря момичета.Слет 10 дена ще ходя в София и ще се консултирам с лекар ,с какво ще правим стимулация.
Само се моля тая лигавица да не е толкова тънка!
Между друго какво може да ми кажете за Меногон и Мерионал от личен опит???Йам ми спомена за тях.
Лали теб с какво са те стимулирали?? :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #15 -: Май 09, 2006, 22:51:21 pm »
С кломифен цитрат досега, но вече няма, защото имам проблеми с лигавицата.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #16 -: Май 10, 2006, 07:36:39 am »
Здравей ЛАЛИ!Значи същия пробле като при мен.При следващя стимулация молете пиши с какво я правите и как се развиват нещата.
Аз също ще пиша ,да си обменим опит.Благодаря ти предварително.
Пожелавам си следващ опит да ти е последен(да няма нужда от повече)!!! :balk_21:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #17 -: Май 10, 2006, 18:49:58 pm »
какви са страничните ефекти? освен за хиперстимулация, аз за други незнам. кажи какво си научила.[/quote]
Здравей,Kaffee
Ами в об6ти линии е това,лекарят ми каза 4е е възможно подуване на корема и влизане на те4ност в него,което може да доведе до усложнения при ди6ането.Безсъние,разтроиство,повръ6тане,болки в корема,главоболие,и естествено образуването на много фоликули.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #18 -: Май 11, 2006, 11:14:04 am »
То последното , което се написа ла е първо :wink: Всички гадории точно от прекаленото многото фуликули идват и от високия естрадиол.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Стимулация с ГОНАЛ или КЛОСТИЛБЕГИТ??????
« Отговор #19 -: Май 11, 2006, 14:37:52 pm »
Цитат на: Eli7
То последното , което се написа ла е първо :wink: Всички гадории точно от прекаленото многото фуликули идват и от високия естрадиол.


Да ЕЛИ7,права си,аз толкова съм притеснена,4е ги пи6а едни такива объркани :oops:  :oops:  :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ