0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
днес ми беше втория кръвен тест - положителен като първия.

Приемам бромокриптин около месец заради завишено ниво на пролактина и днес, след излизането на резултата лекаря ми каза да спра бромкриптина / приемам го по една таблетка на ден/

въпроса ми е дали е правилно да се спре изведнъж?

Може ли внезапното спиране да навреди на плода или да доведе до усложнения?

Благодаря
*
Re: Спиране на бромкриптин при установена бременност
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2010, 10:03:22 am »
Започнах да пия Бромокриптин още по време на стимулацията си, защото беше завишен.Продължих да го пия и след като имах положиелен резултат, но дозата ми беше 1/4т.към 12г.с. ми го спряха.Сега отново имам повишени стойности и го започнах отново по 1/2т.Още незнам до кога ще го пия!Щом док. ти го е спрял ,може би има причина.В коя клиника ще ти следят бременоста и при кой доктор?
Успешна бременност ти пожелавам  :goodluck:
*
Re: Спиране на бромкриптин при установена бременност
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2010, 10:12:28 am »
Аз пих бромокриптин почти три години......
Бромокриптина не се спира изведнъж, а постепенно. Рязкото спиране може да причини неприятни последици.
По време на бременност пролактина нараства естествено до доста големи стойности, така че подтискането на секрецията му е безмислена. Той е свързан с лактацията все пак.
На мен Катя Тодорова ми беше казала да го пия до 27 г.с., но аз го спрях още в 10 г.с. По принцип се приема по време на бременност при установен микроаденом, тъй като от повишеното ниво на пролактин микроаденома може да нарастне и да причини проблеми със зрението или главоболие. Ето един интересен линк:
http://ginekolog.bg.googlepages.com/Prolactinomibremennost.pdf
Аз нямам микроаденом, но имах повишен пролактин, затова рискувах и спрях приема на бромокриптин.
Все пак най-важно е какво ще ти каже доктора, а за предпочитане е репродуктивен ендокринолог.


*
Re: Спиране на бромкриптин при установена бременност
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2010, 10:38:20 am »
Аз бях с висок пролактин, но пиех достинекс. След положителния тест веднага го спрях по препоръка на лекарката ми. Консултирах се с д-р Начев, един от най-добрите ендокринолози в Бг, и той каза, че е против прием на лекарства за пролактина по време на бременност.
Посъветва ме на 2 месеца да следя нивото на хормона и ако се повиши прекалено много, тогава ще пия бромокриптин.
Re: Спиране на бромкриптин при установена бременност
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2010, 11:19:40 am »
Приемах го до към 13 г.с., по препоръка на гинеколога ми.
*
Re: Спиране на бромкриптин при установена бременност
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2010, 19:40:07 pm »
Здравейте,

благодаря ви за отговорите!

Определено правим каквото каже лекаря, но искаме да сме на ясно с евентуалните рискове и последствия от внезапното спиране на медикамента. Според това което ни казаха сме по средата на четвъртата седмица.

По въпроса за клиниката и докторите - може би трябваше да спомена, че живеем извън България и съответно клиниката и докторите не са български. Тук до регистриране на сърдечна дейност на плода бременноста се наблюдава в клиниката в която е извършена процедурата. Ако някой се интересува мога да дам повече инфо.

Иначе правихме икси с разширения протокол на стимулация. Това ни е първото инвитро изобщо. При нас, ако изключим пролактина, който може да е изцяло покачен от стрес, е изцяло мъжки фактора - много лоша спермограма. На 33г. Сме и двамата.

След две седмици имаме час за първи ултразвук.
*
Аз бях с висок пролактин, но пиех достинекс. След положителния тест веднага го спрях по препоръка на лекарката ми. Консултирах се с д-р Начев, един от най-добрите ендокринолози в Бг, и той каза, че е против прием на лекарства за пролактина по време на бременност.
Посъветва ме на 2 месеца да следя нивото на хормона и ако се повиши прекалено много, тогава ще пия бромокриптин.
Аз също пих бромокриптин,когато бях бременна.Наложи ми се да направя консултация с д-р Начев по друг повод,но използвах да го попитам кога трябва да спра бромокриптина. Отговори ми,че по неписан "закон" на каквато доза си когато забременееш,на същата си оставаш до началото на 7-ми месец.Все пак след консултация с гинеколога започнах плавно да го спирам от 16-та седмица.За около 3 седмици го спрях.Много ми беше притеснено,но слава Богу всичко беше наред.
И аз не знам кое е по-добре, най-добре се консултирай с ендокринолог.
От 2005г. пия Парлодел, сега Бромокриптин, вкл. и по време на бременността и след раждането, без пропуск. Такива бяха и са препоръките на лекуващия ме ендокринолог, изложени съвсем мотивирано за мен. Когато забременях, ходих на консултация при проф.Захариева, която ми каза постепенно да спирам лекарството до 7-я месец за да кърмя. Споделих й, че лекуващия ми лекар не иска да го спирам и тя каза да се съобразявам с него, защото той ме наблюдава и носи отговорност. Познавам и други момичета които са пили постоянно лекарството си, с вече големи деца. Искам да кажа, че решението е различно, според случая. Аз съм с доказан аденом на хипофизата, не видях никой в тази тема да го споменава, но мисля, че при висок пролактин, първо следва да се изключи тази възможност. Достинекс със сигурност не се пие по време на бременност, сменя се със бромокриптин. Надявам се да съм била полезна с нещо.
Здравейте! На мен днес ми изписаха бромкриптин, понеже имам повишено ниво на пролактина. Искам да попитам дали има някой който след като е започнал приема му е забременял в скоро време. Отдавна очаквам този момент, но до сега без резултат...
:(
Re: Спиране на бромкриптин при установена бременност
« Отговор #9 -: Октомври 26, 2017, 13:58:43 pm »
На мен ми предписаха бромокриптин и след като почнах да го пия 1/2 вечер.Един месец след това забременях.В 6тата седмица съм и се чудя да го спирам ли или да го намаля.Док каза да го спра,но нещо се съмнявам.