0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СДИ и ДФИ
« -: Февруари 22, 2010, 12:55:11 pm »
Моля кажете ми какви са тези изследвания СДИ и ДФИ при мъжа за стерилитет, какво показват? моят мъж има лоша спермограма с липса на силно подвижни сперматозоиди, трябва ли да си прави такива изследвания и къде? благодаря ви
*
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2010, 18:19:15 pm »
СДИ тест с ДФИ и ХДС показатели. Момичето в лабораторията на клиника Надежда ми обясни, че ДФИ показва оплодителната способност без фрагментации, а ХДС възможността от аборт...
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2010, 19:10:19 pm »
Благодаря ти за отговора, а скъпи ли са тези тестове и къде може да се направят? какви са нормалните показатели? благодаря
*
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2010, 22:33:50 pm »
теста е 100 лв в клиника Малинов...
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2010, 15:54:57 pm »
моят мъж има лоша спермограма
За съжаление при лоша спермограма често се оказва, че има проблем и с ДНК-то на сперматозоидите ...  :(
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2010, 16:49:31 pm »
каак да разберем за ДНК-то на сперматозоидите, какво изследване се прави, аз направих аборт след успешно ИКСИ вероятон точна това е причината как да го предотвратим за следвашия път? мъжът ми пие лекарства в момента за увеличаване на подвижността и за морфологията, това дали ще помогне?
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2010, 17:17:50 pm »
Ние правихме СДИ миналата седмица в Малинов. Вчера биолога каза, че не е много добре, защото един от показателите, който трябва да е 20% в норма, е 32% и това можело да доведе до ранен аборт.
Утре ще видя и док какво ще каже, ама много ме е яд, защото сама реших да направим този тест и ако сега не можем да продължим стимулацията, не знам вече.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2010, 23:47:21 pm »
Темата ме интересува, защото имаме проблеми със спермограмата, предстои ни операция за варикоцеле, а никой в американската клиника, където се лекуваме, дори не споменава това изследване.

Становището на Американското Сдружение за Репродуктивна Медицина (асоциацията на лекарите, лекуващи стерилитет) от 2008-ма е следното (мой превод):

http://www.asrm.org/Media/Practice/The_clinical_utility.pdf

Обобщение и заключение (стр. 3, горе в ляво)
- Наличните данни за връзката между ДНК с нарушен интегритет и зачеването са ограничени.
- Увреждания в ДНК на сперматозоидите се наблюдава по-често у мъже с репродуктивни проблеми, и вероятно се отразява на зачеването при определни двойки, включително тези с многократни спонтанни аборти или с неизяснен стерилитет.
- Засега резултатите от изследването на интегритета на ДНК на сперматозоидите (СДИ тест) сами по себе си не са фактор, определящ честотата на успешни бременности при полов акт, вътрематочна инсеминация, ин витро или ИКСИ.
- За момента не е доказана ползата от рутинното прилагане на СДИ тест за изследване на стерилитета.
- Методите за лечение на нарушен ДНК интегритет не са демонстрирали клинична значимост.


« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 23:55:19 pm от цигуларче »
Re: СДИ и ДФИ
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2010, 23:54:15 pm »
Аз искам само да добавя показателите, тъй като спермограмата днес не беще с мен.

Нормална морфология -  СЗО /N по малко от 20%/
DFI 16, 23% и HDS 32,26% halosperm - това, което е завишено и според биолога е проблем

Ще видим утре док какво ще каже.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...