0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пурегон
« -: Февруари 19, 2010, 21:12:42 pm »
Здравейте, някой използвал ли е пурегон -инжекции за повишаване нивото на инхибин В при мъж? На моят го изписаха и от понеделник започва, но сумата е направо потресаваща -лечението трябва да е 6 месеца и струва 6000 лева, а не получихме достатъчна информация за ефекта( отделно са и страничните ефекти от толкова дълъг прием на хормони).Дано не сме единствените с този препарат, че не видях никъде мнения за приложението му при мъже-изключая листовката.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пурегон
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2010, 22:14:54 pm »
Мда, скъпо е лечението. Каква ви е диагнозата?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пурегон
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 09:36:08 am »
Леле...  8O , а аз съм се затюхкала, че даваме ежемесечно само за витамини по 200 лв.  :?
Кой лекар назначи това лечение?
Няма невъзможни неща!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Пурегон
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2010, 13:25:49 pm »
Чувала съм за такъв тип лечение,както и за успешни бременности след това.Но при мъжкия стерилитет всичко е толкова относително :?....Не знам,но мислили ли сте за ин-витро...в смисъл за тази сума ще направите един опит,който(според мен)би ви донесъл повече шанс за успех,отколкото 6м лечение с Пурегон.Но това е лично мое виждане :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пурегон
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2010, 19:12:18 pm »
Пурегона на практика е ФСХ, а такова има и в други драстично по-ефтини препарати.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Пурегон
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2010, 22:46:26 pm »
Диагнозата е олигоастенозооспермия. Мъжа ми мина през операция от варикоцеле при др.Кацаров, лечение с клостилбегит и проксиид и след една година от 10 млн/мл сперматозоиди сега е 0,5, подвижни от 50% сега само 5% и морфология от 10, 5 % по Крюгер, сега едва 2 %. Имаме неуспешно ИКСИ, но според проф. Куманов( сега той е лекуващият му лекар) с тези показатели няма смисъл от следваща процедура. Проблема изника след случайно пуснат инхибинВ-при норма за мъже повече от 100, при него е 56-затова са тези инжекции. С тези темпове на  влошаване на спермограмата докато излезе заповедта от фонда може и да няма  читави сперматозоиди ,а в момента не може вече да се замрази материал.Лошото е, че това лечение започне ли се не може да се прекрати- 6 месеца трябва да се прилага и затова се интересувах дали при някой е имало ефект или да се минава към други възможности?
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пурегон
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2010, 23:07:12 pm »
Резултатите при варикоцете варират много дори и в рамките на 2 поредни сперморами. Отлично знам че въпреки финансовите затруднения целта оправдава средствата, но не и в случая. Както казах горе ФСХ във вид на пречистен препарат го има в Меногона например, а той е 20 лв.
Обсъдете положението и с лекуващия ви АГ.
Ние успяхме с резултати и диагноза близки до вашата "лоша".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Пурегон
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2010, 23:23:49 pm »
Благодаря, ще го коментираме с лекаря. Лошото при нас е, че всяка следваща спермограма е с по-лош резултат от предходната и затова твърдят ,че проблема се задълбочава.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url