0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Профертил
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2010, 09:30:08 am »
Мило момиче, мъжкия стерилитет е малко невярна болест, както се изрази един лекар преди много години. Прави каквото трябва, за да помогнеш на процеса, а каквото има да стане, ще стане. Дори и с инвитро, ако трябва-няма защо да се притесняваш, много хора са минали по този път.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Профертил
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2010, 13:03:00 pm »
Николинко,контролната спермограма след 3м Профертил показа подобрение в подвижността(беше вече почти в норма).За това как се е случило...ами дядо Боже да каже....дълго не можахме да повярваме,нито аз,нито мъжът ми,нито док...Не знам дали от Профертила,от операцията или от всичко на куп,но резултата е факт.
Както и Шаноар е казала - малко невярна болест е това.
Колкото до единият - единствен,приказката е такава,но е много далеч от истината...за съжаление...

пп. Нямаме др гинекологични проблеми,само мъжки фактор....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Профертил
« Отговор #22 -: Февруари 23, 2010, 15:31:21 pm »
... мъжкия стерилитет е малко невярна болест, както се изрази един лекар преди много години.

Причината е, че параметрите, включени в разширената спермограма, не се вместват в стриктни граници, а обобщени и усреднени мерки, които се приемат за "нормални". Стойностите дори при мъже, които са станали бащи, варират много. Изследвания установяват, че броят на сперматозоидите в еякулата на мъже по цял свят е намалял в последните десетилетия, но причината не се знае.

Както се казва, който не е правил спермограма, той не е открил някакъв проблем.
*
Re: Профертил
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2010, 17:45:01 pm »
Цигуларче, чудесно си ме допълнила. Чета винаги с удоволствие постовете ти.