0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2010, 11:49:45 am »
Една виртуална почерпка от нас за именния ден на Божидара:


Честит празник на всички именници, да са ни живи и здрави!
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2010, 14:04:43 pm »
Честит празник на всички именници!
Нуну,да ти е жива и здрава Дари и все така очарователна :)

*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #42 -: Февруари 20, 2010, 18:04:47 pm »
Честит имен ден на всички празнуващи!
nunu, да е здрава и усмихната малката госпожица!
 
Гледам, че сте подхванали темата за зъбките и да се включа с въпросче и аз. На Габи долната челюст е някак по-навътре от горната и се разминават доста, зъбките доколкото мога да преценя си растат правилно, не са изпъкнали. Чудя се това  с времето дали ще се оправи или трябва някаква намеса от наша страна и изобщо може ли да се направи нещо?
Иначе и ние ползваме ненедент, но миенето всеки път е цяло приключение, обикновено аз се правя на маймуна и се опитвам да я забавлявам и така да постигна някакъв ефект, но не винаги се получава. Скоро купихме и електрическа четка с надеждата да и е интересно на девойката, обаче се оказа, че се страхува от нея и пак сме на изходна позиция. Приемам всякакви идеи  :D

*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #43 -: Февруари 20, 2010, 18:20:32 pm »
Мая, аз докато мия зъбите на Алекс и връчвам пастата за зъби. При нас минава тази малка хитринка. Докато я завърти пет пъти да ми покаже къде е котенцето и къде е меченцето и аз съм ги измила зъбите й. След това и давам на нея да си домие сама, че тя много държи всичко сама да прави.
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #44 -: Февруари 20, 2010, 23:18:34 pm »
Това с театрото около миене на зъбите ми беше болна тема преди седмица-две. Всеки път ме докарваше до нервен срив с упорството си да не отваря уста и да се глези, докато аз или баща й полагаме кански усилия. Голямо шубе ме тресе от ситуация, в която ще се окаже, че заради некачествено миене ще трябва да я водя на зъболекар, където няма да иска да съдейства под никакъв предлог и това ме довършваше. Тя обаче харесва песничка от Мързелград, в която героите си мият зъбите. Е изрових текста и започнах да й я пея + кратък превод на български :D и взех да докарвам до търкане около 2 минути дори. Върти ми номера пак, но сега е поне по-лесно, пести ми и нерви. Та си мисля, че или дежурна песничка или някаква тематична книжка биха имали добър ефект при всяко дете.  
А електрическите четки за зъби ги дават за деца над три години. Ще й купя такава когато пораснем :), с тях измиването е по-качествено.
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 23:20:40 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #45 -: Февруари 21, 2010, 08:15:10 am »
:flower:Честит имен ден на патерички на всички именници от вчера!
Здрави да сте и усмивка да грее на лицата ви!

И ние мием зъби с театро Мирко, карам го да вика ААААААААААААА
и му ги мия аз, иначе трябва да го правим голи!Все още ми дава!
А Митака точно като набора Боян на Коки, веднъж не изплю тая вода, ей!
Прави пррррррр и си гълта всичко!

На профилактичен още не сме ходили!А трябва, да свиква с кабинета и обстановката!

пусто хич не ги обичам тез зъбари  :?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #46 -: Февруари 21, 2010, 10:46:07 am »
А откога започнахте да миете зъбките на дечковците? :ask: Ние все още сме с два долни зъба и още 4 горни + 2 долни, които ни мъчато от около 3 месеца и още ги няма, но се чудя дали не е време вече да започвам да й ги мия с напръстничето.
Иначе на зъболекар съм се разбрала с една моя приятелка, че ще я водя при нея колкото да посвикне с обстановката, да се повози на стола, а и тя има страхотен подход към децата - да й покаже, че не е толкова страшно. Мен лично са ме завели на зъболекар и то със сериозен проблем вече на около 5 годишна възраст и е било чудо някакво - ухапала съм зъболекарката, при което тя ми е била шамари, абе ужас...не искам да си спомням.После как да не му се насади страх на човек и то за цял живот. Иначе аз съм имала, и продължавам да имам проблеми със зъбите и силно се надявам Дари да не ги е наследила от мен :oops:
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #47 -: Февруари 21, 2010, 15:05:36 pm »
Аз ги мия от първото зъбче.
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2010, 15:48:38 pm »
А ние ги мием от второто. :wink: :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #49 -: Февруари 21, 2010, 18:30:40 pm »
Честити имен ден на всички именници, на патерици и от нас! Да са живи и здрави и зло да ги забрави! :)

И аз от началното училище съм с пломби, но явно съм попадала на добри зъболекари или търпя на болка, защото нямам страх от зъболекари... А, че проблемните зъби са по наследство съм повече от сигурна, на баща ми са му сложили първата коронка на 16 години, моята на 15  :?... По тази причина много ми се иска децата ми да си мият зъбите редовно и качествено, но си признавам, че не ми достигат здрави нерви за да им ги мия аз  :oops:. И на маймуна съм се правила, и песни съм пяла, и съм обяснявала и съм заплашвала, ама при моите не минават тия номера. За момента Ели си ги мия сама, както може и това е. Стефан е с 4 горни зъба показани до средата и 2 долни и от време на време правя опити да му ги умия, но диването хапе  :x. Та това е положението при нас за момента, надявам се с времето да се промени... да успея да го променя...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #50 -: Февруари 21, 2010, 20:37:40 pm »
Гери,и големият ми син хапеше та успешно почнахме с миенето на 2г.Слава богу нямаме проблеми за момента,но то е може би защото и хич не си падаме по сладкото.Друг е момента,че и гена си казва думата :)

*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2010, 21:31:52 pm »
Момичета, не ме разбирайте погрешно, но здравите зъби не са само до честото и редовно миене, аз си мия зъбите един, максимум два пъти на ден :oops: ПЪрвата и единствена пломба ми е направена на 26 г. Майка ми е на 60 г., няма нито една пломба, преди година си направи металокерамика на предните долни два зъба, защото са й млечни, не са се сменили и се клатеха вече.
Така че, както и доста други неща и това си е до ген, според мен.
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #52 -: Февруари 21, 2010, 21:41:15 pm »
Момичета, не ме разбирайте погрешно, но здравите зъби не са само до честото и редовно миене, аз си мия зъбите един, максимум два пъти на ден :oops: ПЪрвата и единствена пломба ми е направена на 26 г. Майка ми е на 60 г., няма нито една пломба, преди година си направи металокерамика на предните долни два зъба, защото са й млечни, не са се сменили и се клатеха вече.
Така че, както и доста други неща и това си е до ген, според мен.
Абсолютно съм съгласна, имала съм периоди през пубертета, когато съм си мила зъбите по 3 и повече пъти на ден и ефектът е същия :oops: Ходя на зъболекар поне 2 пъти в годината на профилактични прегледи, не пропускам, но явно наистина си е до ген :(
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2010, 22:59:22 pm »
И аз мисля, че нещата опират до гените. Майка ми  и баща ми са с лоши зъби,и аз също. Мия си зъбите след всяко хранене,дори  в офиса си имах четка и паста. Вечер по 20 мин. се пощя с конец за зъби,жабуря се с вода,и пак нямам зъб без пломба :?