0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2010, 21:12:45 pm »
Жорето пак е болен  :(.В Понеделник започна със сополи и веднага го спрях от яслата,уж за да не се влоши.Днес реших да отидем на лекар,че 4-ти ден е със сополи река ,следобеда пък се събуди с 37.8.Е оказа се ,че е с бронхит и има и гнойни налепи по сливиците,а те са ужасно уголемени. :(Сега пак е с Т 38.3 ,иначе е много весел ,играе ,яде - не бих предположила ,че е болен -чак се шокирах направо от диагнозата.
 Педиатърката ни предложи да не го водим на градина до май месец и така и ще направим.
Направо ми писна от болести - от как е тръгнал на ясла е болен през 2 седмици като по часовник.От 24.12 до днес пие 3-ти антибиотик.Той до 1г. не е имал ни сопол ,ни Т ,а сега .... :(
Свекър ми пък  получи инфаркт на рожденият ми ден през ноември и сега пак не беше добре,сложиха му втори стенд ,психически бая се е сринал .
Моята кръвна захар е 6.1 ,дебелея от въздуха .
Абе писна ми от всякъде и нещо ми е много сдух напоследък.
Не знам ,защо ви ги пиша  изобщо тез работи...
Дано поне оздравее Жорето до другата седмица ,че има РД.  
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2010, 21:14:32 pm »
Зет-че  :?  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2010, 21:18:55 pm »
Зоринце, стискай зъби, всичко ще мине, няма начин. Така е, винаги има и такива периоди в живота, хубавото е че преминават, или прсото свикваме с тях :(
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2010, 21:47:47 pm »
Зори съчувствам ти, не стига че реалитито ни смазва психически и не само, а като ти боледува често детето, се сриваш тотално и от всякъде. Минала съм и още вървя по този път, знам само, че е наистина лош период и дай боже по бързо да отминава.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2010, 21:56:58 pm »
Ох...Зори, :bighug:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2010, 22:17:44 pm »
Хайде майки, привърженички на хоемопатията, кажете ми нещо за Енгистол!

Жорето пак е болен  :(.В Понеделник започна със сополи и веднага го спрях от яслата,уж за да не се влоши.Днес реших да отидем на лекар,че 4-ти ден е със сополи река ,следобеда пък се събуди с 37.8.Е оказа се ,че е с бронхит и има и гнойни налепи по сливиците,а те са ужасно уголемени.
Зори, приеми го като лично мое субективно мнение, но не бих чакала четири дена детето си със сополи , преди да го заведа на лекар.
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 22:23:23 pm от lady_11 »
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2010, 22:29:43 pm »
Парси, не си ме разбрала. Аз таблетки Зимафлуор не давам, нито съм пила по време на бременност. Пастата с флуор се налага да ползваме заради два счупени зъба.

Зори, бързо да се оправя Жорко. Много ти се е събрало напоследък. :bighug:
А ти си обърни внимание за тая висока кръвна захар. Инсулин изследвала ли си? Аз също след раждането качвах дори и на диета докато бях и като направих обременяване с глюкоза, че оказа инсулинова резистентност.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2010, 22:37:47 pm »
Зори, една голяма  :bighug: от мен!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2010, 23:02:20 pm »
благодаря ви! :bighug:

Лейди,какво да ти кажа ,Жоро от как ходи на ясла сополите са почти ежедневие и понеже беше весел (и все още е ,даже не може да се познае ,че е болен) и си ядеше ....Просто ако го водя за споли на лекармтрябва да сме там всяка седмица ,не че не сме през седмица.Ама ще ми е за урок.

Сия,аз и преди си имах проблем с тая захар ,още преди 4-5 г. пак ми беше висока и сиофор пих ,ама откак забраменях и родих,така съм се изоставила откъм здравословни грижи ,че ме е срам .Баба ми беше на инсулин,баща ми е на лекарства,ще видим аз как ще съм.Ще се изследвам пак подробно,то се е видяло.Само се чудя при кой лекар да отида.
<br />
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2010, 23:59:36 pm »
Зори, съжалявам че сте в такъв период. Направо като чета за тези ДГ-та и ми настръхва косата ама това е реалността.
Сега като казваш за това дебелеене от въздуха се замислям да взема да се изследва ми аз ли....
Относно инфаркта на свекър ти - кризите при тях са така тежки бавно отминават. Моят също преживя и е със стендове (така ли се пише не съм сигурна). Уж е силен характер, но му трябваха месеци, за да се възстанови психически.
Дано всичко отмине скоро! Прегръщам ви!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2010, 08:44:20 am »
Сърбят ме пръстите, няколко дни...случая на малкия Александър!

Стигнах до там, че като се заговори за него,
дали в новини или в друго предаване сменям канала!
Това не означава, че спирам да мисля!Мисля, мисля, мисля...
То милото детенце е все пред очите ми, може би защото е на възрастта на моя син!
Никой не знае какво се случва зад стените на всеки един дом,
и се замислих дали бих сигнализирала Службите, ако забележа нещо нередно око мен!

Службите и тяхната ефективност е друга тема, но въпросите стоят!
Дали имаме сетивата да разпознаваме насилника?
И защо едно дете постъпило за N ти път в болница с видими следи от насилие
след като бъде закрепено, а не излекувано се връща отново в онзи ад!?
А душата му никога няма да бъде излекувана!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2010, 09:00:58 am »
Зори, аз ходя при д-р Тодорова. Доволна съм.

Ох само като се сетя за милото дете, което се бори за живота си и настръхвам. Днес гледах за още едно детенце, пребито най-вероятно от майка си. Не могат да го изпишат от болницата, защото тя е в ареста по обвинение, че убила друго свое дете. А на бащата не могат да го предадат, щото той не го е припознал, иначе той си гледа и други две деца, пак не припознати от него. :x :x :x

Накъде отива тая държава ...
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2010, 09:28:04 am »
Зоринка,
дано всичко приключи бързо! Съчувствам ти. :( Случват се такива работи и явно са неизбежни. :( Такова лъчезарно момче, а така да боледува, ... жалко. Но скоро ще се оправи, ще видиш. :wink: Горе главата! :)

Аз съм решила да не пускам Михаела на ясла и да я дам направо на градина след 3-годишна възраст.

А за инфаркта на свекъра ти - ще ти кажа нещо. Баща ми беше на 58, когато получи инфаркт. От там насетне, изпадна в много дълбока дупка, беше се предал психически и всеки ден живееше с мисълта, че до ден-два ще умре.
Е, да де, ама не умря. Направи 60, възвърна му се духа, почна да си прави зъбите, т.е. вече заживя с нагласата, че ще живее, а не че ще мре. Сега е почти на 74. Справя се много добре за възрастта си. От няколко години си има нова жена. Живее на около 30км от Русе и си кара колата. Днес го чакам да дойде, защото обикновено в петък идва до града да пазарува.
Така че, всичко е въпрос на психика и на силен дух. Успех на свекъра ти! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2010, 09:31:26 am »
Зори,  :bighug:
Има такива периоди, да му се не види. Сега ще се стопли, ще излизате по-често навън и ще става малко по-леко всеки ден. Да оздравява бързо Жорко! А майка му наистина не е зле да се погрижи и за здравето си  :wink:

Мише, не знам, не мога да го проумея това. Не ща и държавата да виня, чак лицемерно ми се струва все някой друг "отгоре" да ни е виновен. Въпросът опира до елементарна човещина, ни държава, ни никой не е виновен на лекар, който вижда следи от насилие и не реагира.

За пастата за зъби, ами ние от 2г възраст мием с флуорна (Ненедент обикновено, случвало се е и Аквафреш или Колгейт детска). При батенцето малко по-рано почнахме заради счупено зъбче, също като при sia. Не повече от грахче на четката и винаги след това жабуркат устата поне 2 пъти и "плюйват", за да не поглъщат цялото количество паста. Преди да се научат, ползвахме безфлуорна. Като ходят при баба или дядо, също пращам безфлуорната, защото не мога да контролирам колко качествено промиват устата после.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2010, 10:12:41 am »
Перде казали са ти вече за петната. /Зъболекарката ми каза веднъж седмично да му давам да пие минерална вместо изворна вода. /

Аз не мога да науча Боян да плюе и това е. Застава с отворена уста над мивката и казва ПА-ПА. Това е плюене за него.

Зори и това ще мине.

И Боян нещо се е скопосал. В сряда беше на консулатация - нищо му нямаше. Днес кашля и то откъртващо.

Като ви чета и ми спада ентусиазма от предстоящото кандидатстване за ДГ. Хем много искам да го приемат, хем се притеснявам, че постоянно ще боледува  :(
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2010, 11:25:10 am »
За зъбите - ползваме Ненедент, първия преглед беше към годинка, но Вероника вече си имаше две предни оградки :)

За здравето на децата: от снощи и нашата кака покашля, няма температура, яде, има настроение, но за по-сигурно реших за през нощта да и направя комперс с мед и сода, като повторих сутринта. Прегледът при педиатърката днес нищо не показа, но за всеки случай и правя липов и бъзов чай, страх-не страх, реших да сложа и малко мед. Отделно пием сирпа на "магаанцето" Ен Ти Тусс, Еуреспал сироп 0,2% мисля да задържа засега. Дано за рождения ден и ние сме здрави!

За здравето на родителите: Зори,преди две седмици баща ми изкара трети инсулт, този път вече е с паралезирана дясна половина на тялото  :( Майка ми също казва, че е паднал духом, не прави сериозни опити да се раздвижи, та сега се чудя какво да измисля за да помогна...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2010, 11:43:28 am »
БЛАГОДАРЯ ВИ за отговорите момичета! И ние мием с безфлуорната на Ненедент, но купих и на аквафреш детската та затова реших да питам! И Вики има такива петънца по предните зъбки! Трудно ги почиствам, защото има проблем между тях! Тази жиличка е голяма и ще се оперира като поникнат предните постоянни зъби! Онзи ден даже си е счупила предното зъбче като паднала - съвсем малко крайното долно ъгълче! :(

Ох,Зори - моята педиатърка ме посъветва да спра Вики поне този месец от ясла! Само като почнеше да киха и корема ми ставаше на топка! Последните няколко пъти даже и по 1 седмица едвам изкарвахме! Съседчето от 2 дена ходене на ясла се скопоса с ангина и темп 40 С. 8O :( 

ВСИЧКИ БОЛНИ БЪРЗО ДА ОЗДРАВЯВАТ!!!
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2010, 15:24:25 pm »
Зори, много са неприятни тези периоди, в които сякаш нарочно едно след друго следват само лоши неща и имаш чувството, че няма да има край. Но както писа Мармотче - идва хубавото време и на човек му става по-хубаво и на душата. Дано най-скоро да имаш поводи за усмивки и позитивно настроение!

Ние мием с детската Аквафреш(с флуор) по препоръка на доц. Маркова, ако не бъркам името - детския стоматолог, който многократно сме коментирали в темата. Ние също сме с две счупени зъбчета, но не се налага изграждане (Сия, на вас успех! Всичко да мине безпроблемно и с отличен резултат :))
Беше на 2.5г Мона като я заведохме на обстоен първи преглед при детски стоматолог, преди това на два пъти е идвала с мен при моя зъболекар, но по-скоро да посвикне, не са я преглеждали толкова обстойно.
Констатацията от детския стоматолог беше, че трябва да опитаме да засилим хигиената (още по-старателно измиване от страна на родителя, след като детето приключи), както и 4 изкривени зъбчета в резултат смученето на палеца :? Относоно сладките неща, плодови сокови и т.н., ни каза - колкото пожелае (или ние преценим) да й даваме, но само по време на основните хранения, м/у тях - в никакъв случай, само плод.
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 15:33:02 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #38 -: Февруари 19, 2010, 16:51:42 pm »
Зори, да се оправяте бързо! А за боледуването от яслата, ами не е само от там, просто им е слаб имунитета още. И Ели до годината не знаех какво е това детето ти да има хрема, а сега е от 1 месец в къщи и в къщи се разболя, бях я спряла от яслата за няколко дена докато минат големите студове, да не я размъквам насам натам и да се разболее и тя на третия ден в къщи почна да кашля и все още продължава и хрема има и Стефан и той...

За зъбите и ние сме с Ненедент без флуор, на зъболекар не съм ги водила, а и това упражнение не виждам как би могло да стане, като няма начин някой да им отвори устата и на двамата. Хубавото е, че зъбите им изглеждат достатъчно бели и здрави. Не, че Ели ги мие качествено, изяжда пастата и казва, че е готова, на моменти проявявам "домашно насилие" и и ги мия аз. Та в този ред на мисли, Мише, как би могла да разбереш, че над някое дете се извършва насилие? В конкретния случай с това момченце, лекарите и службите е трябвало да вземат мерки. Обаче аз като се замисля, от дома предполагам всеки ден се чуват писъци и детска истерия, а сега като са болни ела да видиш, капане на капки, използване на помпичката за нос и това 3 пъти на ден, на 2 деца и като сложим обичайните писъци около къпането, ами ако хората се ориентират по звук, мен да са ме прибрали. А Стефан дето си бие главата в земята когато не му изнася и целия е в синини, да не говорим вчера как се метна от дивана и имаше огромна цицина на челото... не знам, но аз си мисля, че трудно ще разпозная дали едно дете е малтретирано само ей така ако го срешна навън или във входа...

Здрав и слънчев уикенд от нас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 15.02-21.02.2010г.
« Отговор #39 -: Февруари 19, 2010, 23:29:19 pm »
Гери, описаното от теб е така, децата се нараняват когато прохождат много и не само тогава.
Гади ми се само като се сетя, че е могло поне половината от преживяното да му бъде спестено.
И това е вина, която ще тежи на нечия съвест до гроб!

Зори, моя баща получи инфаркт на 42г, почина на 50!
Според лекарите тези осем години са му били подарък,
никой не вярваше, че изобщо ще оживее след пораженията от инфаркта!
Друг е въпроса как ги живя...болници, непълноценост, безпаричие, малки деца!
Милата ми майчица, тя си знае какво и е било!

И понеже знам, повечето от причините поради които това му се случи,
а аз много приличам на него, често си повтарям, да не се ядосвам за глупости!
И още, че няма нищо по-важно от това да сме здрави
и да казваме всеки ден на хората които ценим, че ги обичаме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)