0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #820 -: Юли 24, 2010, 09:18:30 am »
Осъзнах, че няма на кой педиатър да разчитам.

Ето това е истина за огромно, огромно мое съжаление.

И ще напиша, че неколкократно съм молила доктора да си даде координати за да го посетим евентуално, когато се лутах и не знаех какво да предприема с детенце, пък и не само.Тактично отказа и не ми даде никакви, не му се разсърдих разбрах го, за мое съжаление обаче, защо ами сетете сами ...

Мила  eliq  ако ти имаш медицинско образование и под ръка лекарства, можеш да преодолееш критичният момент, обаче ние разчитаме точно на безхаберните, наглите, незнаещите и все по често пияни доктори от нощните смени. Молим се да премине и този път кризисната ситуация, но се молим на бог, не на гореспоменатите "лекари"

Да д-р Даскалова е удивителен лекар и Човек, познаваме се лично, но точно за такива лекари, д-р Бърди пише, че се броят на пръсти ... и това е безспорен факт, на който не може да се противоречи.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #821 -: Юли 24, 2010, 12:56:37 pm »
Това е нашата гледна точка и моята като майка,но повечето от приятелите ми са настоящи лекари и в миналото когато сме били заедно студенти по медицина.Когато аз съм била  навън те са били в стаите и са учили с едничката мисъл, че ще станат добри лекари.Ако аз съм учила  по 8 часа по време на сесия -то те по 20 часа в денонощие с едничката мисъл да станат добри доктори и да се докажат.Знам какво медицината дава ,ни и какво взема в България.До 35-40 год  възраст тя само взема и трябва да имаш човек до себе си,който те подкрепя морално и финансово.Така че когато ние сме си ходили с гаджетата или по купони те са зубрили или са работили нощни смени в пирогов като санитари.Не трябва да се гледа само едната страна на медала.И аз съм работила като студент ,но в склад или в аптека ,на чисто по специалноста си и съм вземала по 800 лв тогава.Така че отстрани е много лошо да осъждаш някои.
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 12:58:25 pm от eliq »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #822 -: Юли 24, 2010, 13:04:30 pm »
Имаме добри доктори в България и трябва да им се даде възможност да се развиват.Не знам как е положението в Гърция,но гръцките студенти в БГ на 80 процента си плащаха изпитите и се връщаха в Гърция да практикуват,никой не е останал в Бг да практикува.Все пак Медицината е на база знания и на опит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #823 -: Юли 24, 2010, 14:03:47 pm »
Добре, че има лекари като Birdie , които не лицемерничат под формата на етичност. Писнало ми е от некадърни доктори. Ако бяха много добри нямаше да вися с часове тук и да търся отговори на въпросите си. За съжаление свестните са малко.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #824 -: Юли 24, 2010, 14:38:07 pm »
Еliq няма нищо неетично в това, да кажеш, че едно отделение е мизерно и няма условия. И самата министърка го казва. Доктора не плюе по колегите си и не се държи неетично. До тук никога не го е правил, не вярвам да го направи и занапред. И ако има на кой да разчиташ, защо търсиш консултация от неетичен лекар????
В България медицината е ужасна, работи се на безумни места и има хора, които не заслужават да практикуват и да се наричат лекари. Хайде да си говорим истината и да не се държим като ущипани госпожици. Трябва много много да се работи, за да има някакви резултати - да е чисто, да е подредено, да сме дисциплинирани, да има пари за здравеопазване.... и хиляди други неща, за които само можем да мечтаем...
Можем само да мечтаем за лекари, които работят със сърце и душа, висят по нощите да отговарят на пациентите си и влагат душата си в това, което правят. Да не говорим, че на пръсти се броят лекарите, които могат на живо да поставят диагноза, камо ли да помогнат по интернет.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #825 -: Юли 24, 2010, 15:00:13 pm »
Това че няма пари за здравеопазване,няма общо с докторите но е част от проблема.Че баба и дядо са свикнали да ходят всяка сряда на доктор ,но не и да си плащат за услуги и за лекарства също.Трябва да си чист мазохист да работиш в тази среда и при тези условия.Чиста глупост е да минаваш първо през личната ,за да ти даде направление  за педиатър и междувремено да ти даде рецепта с куп излични лекарства и така да не стигнеш до педиатъра и да се чудиш защо детето ни оздравява.Не голяма част от проблема е погрешно дадената информация при снемане на анамнеза,да не кажем че някои деца отиват с баба и дядо които хал хабер си нямат за състоянието на детето.Най-лесно е да се плюят докторите,но те не са господ бог да творят чудеса.Това е се едно лафа -калпава ни е държавата и се преключва темата.Нали преди година се реши че докторите вземали много пари.Ми какъв му е стимула на този човек да работи от самарянски чувства
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #826 -: Юли 24, 2010, 15:05:12 pm »
Аз никъде не съм казала, че държавата е калпава и проблема е точно в условията и това, че няма пари за здравеопазване. Ако имаше условия, пари и желание, то нямаше да има такива резултати. Да не говорим пък, какво е нивото на образование в тези среди и как голяма част имат дипломи ей така взети... И повярвай ми го казвам от личен опит, тъй като баща ми е лекар и съм виждала прекалено фрапантни неща, за да съм съгласна с теб, че нямането на пари няма нищо общо...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #827 -: Юли 24, 2010, 15:09:27 pm »
Нивото на медицинското образование в България е едно от добрите и това не е мое мнение
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #828 -: Юли 24, 2010, 15:16:11 pm »
Беше, някога...

Фактът, че търсиш помощ от Бърди, в интернет форум, говори достатъчно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #829 -: Юли 24, 2010, 15:54:20 pm »
Моето мнение и съждение изцяло се припокрива с това на Ганка.
Да д-р Бърди няколкократно е писал, че му е трябвало години за да се отърси от така наречената бг медицина, за да започне да лекува, като знаещ и можещ. Ето това ние няма как да го разберем, защото не сме го видели, за наше съжаление и може би за това и ни изглежда малко краен в напътствията си.
Отношение, знание и дисциплина ни липсват при това във всяка една сфера.  
До момента точна диагноза на детето ми никой не е поставял, как един себераздаващ се човек и лекар безвъзмездно го прави, мисля няма нужда повече от коментар.




Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #830 -: Юли 24, 2010, 16:06:24 pm »
eliq, след като нивото на българското медицинско образование е толкова добро, има можещи и знаещи специалисти, защо толкова много отчаяни и лутащи се в безпътица майки пишат тук? Защо с толкова много надежда молят за съвет и напътствие от д-р Бърди, след като могат да попитат и своят педиатър?
Да, има знаещи и достойни български медици, но те са малко и най-вече в големите градове, в болници като Токуда например. Те са изключение от жалката действителтност на мизерия и упадък.
eliq, само човек, който не е "видял" другото, може да каже че бг медицината е на ниво. Благодарение на д-р Бърди ние разбрахме как трябва да се работи, какво трябва да е отношението към пациента, какво е Педиатрия! Веднъж видял това, не можеш да се обърнеш и да кажеш, че в България има Педиатрия, че в България има здравеопазване.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #831 -: Юли 24, 2010, 16:10:21 pm »
Здравейте, Докторе!
Днес след разходка сме  с пъпки по цялото тяло. Има дори и по лицето. Може ли да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19774130 Благодаря ви отново!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #832 -: Юли 24, 2010, 16:13:00 pm »
За да преключа темата ще кажа-просто ме подразни снисходителния тон по отношение на моя град,болницата в него и докторите,които работят там,понеже в Русе има добри и всеотдайни педиатри.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #833 -: Юли 24, 2010, 16:27:41 pm »
Ми какъв му е стимула на този човек да работи от самарянски чувства
Харесва ми. Винаги съм искал да лекувам български деца, както това са правили 2 поколения лекари от моят род. А не да лекувам гърчулята, и да се скитам по света.
А не мога, защото съм емигрант.

Освен всичко, да гледаш глупости и безрезултатни неща, когато можеш да помогнеш.
Не е "снизходително" отношението. Аз познавам Русе по-добре от Вас...  :wink: Много по-добре от Вас... . :wink:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #834 -: Юли 24, 2010, 16:28:32 pm »
Здравейте, Докторе!
Днес след разходка сме  с пъпки по цялото тяло. Има дори и по лицето. Може ли да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19774130 Благодаря ви отново!
парола...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #835 -: Юли 24, 2010, 16:32:15 pm »
Здравейте, Докторе!
Днес след разходка сме  с пъпки по цялото тяло. Има дори и по лицето. Може ли да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19774130 Благодаря ви отново!
парола...
извинете, 230408

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #836 -: Юли 24, 2010, 16:33:14 pm »
Нивото на медицинското образование в България е едно от добрите и това не е мое мнение
Мммм... тук се разминаваме. Драстично, рязко и категорично.
Нашето собствено мнение за собствената ни медицина е:

* най-голямата пречка за собственият ни Медицински прогрес.
*източник на затвореност, изолация, упадък- ние в Медицината сме комплексари, несведущи ( по приетите стандарти в света), крайно провинциални в мисленето, практиките,подходите. Резултат >>  "последна дупка на кавала" казано с реч народна.
* източник на загубата на реална оценка "къде сме", "кои сме".

Примери?
8 години ни трябваха да ликвидираме оралното полио и безумните му "нулеви" дози из родилните домове. От които "нулеви" дози колко деца се заразиха? Помните ли епидемиите?
25 години и още в Бг няма масивна Хиб ваксинация. Колко още трябва деца да измрат?
Никъде и никой не прави повече от една доза БЦЖ по света. Колко още в Бг ще се правят по 4-5 дози БЦЖ?

Къде е "прогресът" моля? След 25 години, когато ние ще правим Хиб ваксинациите, останалият свят къде ще е?
Докога така?


Нещо за старата генерация Бг лекари:

* това бяха много добри хора и добри лекари. Някои от тях- много добри лекари.  Всички те МОЖЕХА да бъдат лекари на СВЕТОВНО ниво, ако Бг  бе отворена към света, и не комунистическа. Не забравяйте- това бяха хора УЧЕНИ от професурата на ПРЕД 9-то Септемврийския преврат. А много от тях и завърнали се ( поради войната) от други Европейски държави в Бг. Не забравяйте също че преди комунистите и 1944, множество Бг лекари завършваха в Монпелие ( Франция), Грац ( Австрия), Сегед ( Унгария), Букурещ.
*От 60-те години и нататък качеството на Бг Медицинско базово и специално образование практически се изравни с това на Афганистан. За около 20 години. Резултат на Руската школа, крайна некадърност в преподаването, липсата на подбор на добри студенти. Плюс - пълна изолация от всичко модерно. Бг Медицина проспа революциите в световната Медицина от края на 50- началото на 60 и 71-80-те години. Проспа! напълно, безвъзвратно, с огромни за нас щети за следващите поне 50-години. Тоест, ние окончателно изпаднахме "извън борда". И като "изпаднали" ни възприемат и досега.
* Това,което се работеше в Бг като Педиатрия и Медицина от средата на 70-те години бе ПЪЛНА пародия на Медицина и Педиатрия в частност.
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 16:50:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #837 -: Юли 24, 2010, 16:34:10 pm »
Здравейте, Докторе!
Днес след разходка сме  с пъпки по цялото тяло. Има дори и по лицето. Може ли да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19774130 Благодаря ви отново!
парола...
извинете, 230408
Не става... :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #838 -: Юли 24, 2010, 16:51:40 pm »
Здравейте, Докторе!
Днес след разходка сме  с пъпки по цялото тяло. Има дори и по лицето. Може ли да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19774130 Благодаря ви отново!
парола...
извинете, 230408
Не става... :(
вече махнах паролата

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #839 -: Юли 24, 2010, 16:56:54 pm »
Много са мътни тези снимки... но това е ухапано с последваща обща реакция (уртикария).
Може също да е пипала растения... .

Но много нефокусирано и размито е всичко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.