0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #720 -: Юли 14, 2010, 12:47:11 pm »
Докторе, Преслава явно не може още да умори вируса, кашлицата преминава, хремата туширам с Олинт два пъти дневно, но днес от сутринта отново е с разстройство, като последното ходене е доста рядко. Спазми няма, температура няма, езика е леко побелял. Мисля да й дам лечебна Хумана, предлагам само обикновени бисквити и да спра останалата храна на първо време.
На педиатъра ако се обадя- ще изпише ентерол и хидрасек, както не веднъж сте чували  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #721 -: Юли 14, 2010, 13:27:51 pm »
д-р Birdie, ще позволите ли и аз да помоля за мнението Ви. На Моника от близо месец и нещо и излязоха лишейчета по крачето и ръчичката. Не са червени, с цвета на кожата са, не мисля че я сърбят или създават друг дискомфорт. Педиатърката ни каза, че нямат връзка с храна, а по-скоро били признак на по-нежна и чувствителна кожа, каза да овлажнявам добре кожата. Мажа с А-дерма, зелената серия, къпя със съпунчето на А-дерма от същата серия. По ръчичката изчезнаха, но на крачето остана, и днес забелязах още две по-малки. Днес бяхме на контролни изследвания на кръв и урина след гониката и помолих педиатърката ни отново да ги види. Каза да мажа с Елоком. Не съм го купили и мисля да не мажа, вижда ми се прекалено драстичен подход за в случая.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #722 -: Юли 14, 2010, 14:11:42 pm »
Само да се отчета, с две намазвания само с Фусикорт, почти е изчезнала пъпката и червенината около нея. Отново благодарности докторе, жив и здрав да сте.
Тъй като реших, за всеки случай да прегледат детето, евентуално ако вдигне температура да знам поне от какво е/пъпката или вирус/, та ни предписаха риванол за 1-2 дни и ако нямало развитие, пак щели сме да го мислим. Попитах за Фусикорт, отказаха за момента. :wink:

Да попитам на плаж може ли да водя детето, пречи ли с нещо слънцето, морето и пясъка?
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 14:13:40 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #723 -: Юли 14, 2010, 14:13:25 pm »
д-р Birdie, ще позволите ли и аз да помоля за мнението Ви. На Моника от близо месец и нещо и излязоха лишейчета по крачето и ръчичката. Не са червени, с цвета на кожата са, не мисля че я сърбят или създават друг дискомфорт. Педиатърката ни каза, че нямат връзка с храна, а по-скоро били признак на по-нежна и чувствителна кожа, каза да овлажнявам добре кожата. Мажа с А-дерма, зелената серия, къпя със съпунчето на А-дерма от същата серия. По ръчичката изчезнаха, но на крачето остана, и днес забелязах още две по-малки. Днес бяхме на контролни изследвания на кръв и урина след гониката и помолих педиатърката ни отново да ги види. Каза да мажа с Елоком. Не съм го купили и мисля да не мажа, вижда ми се прекалено драстичен подход за в случая.
Без снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #724 -: Юли 14, 2010, 14:38:43 pm »
Доктор Бърди, въпреки че още сме на антибиотик сутринта забелязах, че урината на Дара е малко мътна и с белезникави парцалчета /надявам се да ме разбрахте/. Днес трябва да е готов и резултата от стерилната урина, дадена в понеделник. Тази урна обаче доста ме притеснява. Освен това продължава да не се храни и пишка по-малко като количество. Възможно ли е бактерията да е станала резистентна и на този антибиотик? :( Забравих да спомена, че днес ни е 9-ти ден от приема.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #725 -: Юли 14, 2010, 14:45:55 pm »
На кой АБ сте сега? болките преминаха?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #726 -: Юли 14, 2010, 17:06:12 pm »
Без снимки?
Да, трудна работа без снимки. :?
Не мога да ги фокусирам обаче май.
http://tanit.snimka.bg/children/viki.266765.19632247
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #727 -: Юли 14, 2010, 17:33:36 pm »
Ами на Зинат сме си още - по последна АБ- иограма от миналата седмица. Положението се беше пооправило - урината се беше изчистила и сега пак е мътна... Мисля, че я боли като пишка...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #728 -: Юли 15, 2010, 13:53:11 pm »
Изчакайте посявките.. .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #729 -: Юли 15, 2010, 15:43:46 pm »
От посявките са излязли 2-3 колонии бактерии, което, не е толкова притеснително ако не беше на антибиотик. Чудя се има ли вероятност и пробата да е била замърсена?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #730 -: Юли 15, 2010, 15:49:12 pm »
Нуну не съм доктора, обаче как да е замърсена пробата, при тези симптоми които описваш. Извинявам се, ама не се стърпях. :oops:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #731 -: Юли 15, 2010, 16:20:16 pm »
Нуну не съм доктора, обаче как да е замърсена пробата, при тези симптоми които описваш. Извинявам се, ама не се стърпях. :oops:
Ами незнам...като не може да си каже дали я боли или не, вижда се, че й е неприятно като пишка на гърнето, но незнам дали не е лош спомен и затова да я е страх. Сега е по-добре, освен че отказва да се храни и то не изцяло...Незнам какво да мисля.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #732 -: Юли 15, 2010, 23:22:20 pm »
Д-р Бърди,
Лека вечер Ви желая и се нуждая от съвета Ви.

Дъщеря ми от няколко дни има сърбежи по ходилата и дланите на ръчичките.
Предимно нощем.
Забелязват се нещо като ситни позачервени дребни пъпчици, по скоро кожата стой грапава. На снимки няма да се види.
Отделно е нахапана отново от комари/ бълхи.... и аз вече не знам какво точно.

Днес кожната лекарка гледа с лупа ходилата и дланите. Според нея е някаква хранителна алергия /от белтъци/. Извинявам се, но за мен тази диагноза не е издържана.
Дала е калиев перманганат за баня и някакво правено бяло мазило, АЛБА, според мен с цинк.

Притесняват ме тези сърбежи по ходилата и дланите.
На какво може да се дължи според Вас. Какво да изследваме.

Благодаря ВИ

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #733 -: Юли 16, 2010, 02:23:05 am »
Лющене на кожата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #734 -: Юли 16, 2010, 08:23:07 am »
Лющене на кожата?

Не забелязвам. Има и по няколко по едри пъпки на ходилата, но не мога да приценя дали са свързани с тези сърбежи на петите, защото тя отделно е нахапана и по нагоре по краката.
Но сърбежите по дланите и ходилата се появиха преди да се появят пъпките от нахапванията.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #735 -: Юли 16, 2010, 10:30:27 am »
Основните причини се сумират така:

*Уртикария, остра уртикариална реакция.
*Екзема
*Гъбичкова патология - тинеа педис, например, но не само.
*Суха кожа
*краста
*ухапвания- насекоми, паразити, спални паразити
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 10:34:03 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #736 -: Юли 16, 2010, 10:44:01 am »
Д-р Бърди,
Лека вечер Ви желая и се нуждая от съвета Ви.

Дъщеря ми от няколко дни има сърбежи по ходилата и дланите на ръчичките.
Предимно нощем.
Забелязват се нещо като ситни позачервени дребни пъпчици, по скоро кожата стой грапава. На снимки няма да се види.
Отделно е нахапана отново от комари/ бълхи.... и аз вече не знам какво точно.

Днес кожната лекарка гледа с лупа ходилата и дланите. Според нея е някаква хранителна алергия /от белтъци/. Извинявам се, но за мен тази диагноза не е издържана.
Дала е калиев перманганат за баня и някакво правено бяло мазило, АЛБА, според мен с цинк.

Притесняват ме тези сърбежи по ходилата и дланите.
На какво може да се дължи според Вас. Какво да изследваме.

Благодаря ВИ

При синът ми се получи същото нещо, когато при едно от боледуванията пи Аугментин. Два, три дни имаше само много ситен обрив и сърбеж, след това се олющи кожата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #737 -: Юли 16, 2010, 14:34:45 pm »
Благодаря Ви, д-р Бърди и Цвети

Днес ходихме на втори койен лекар. Според него е реакция от ухапванията. Тя е постоянно с пъпки от бълхи от известно време.
Дори ми каза мед термин, нещо със С беше но не го запомних.

Д-р Бърди, какво е най-ефекасно за облекчаване на сърбежа. Мажа с Фенистил, но няма голяма полза.
Благодаря

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #738 -: Юли 16, 2010, 15:39:18 pm »
Докторе, от вчера Преслава е на лечебна Хумана. Има две до три изхождания дневно /днес са две/, кашести, със слуз и ядки, балончета като от пяна, но не обилно. Това нормално развитие на нещата ли е? Все пак е дете на 18 месеца, а изхождането е като на кърмаче. Предлагам повече вода, за да не се обезводни, снощи е яла печени картофи и няколко къса бяло месо от печено пиле, през останалото време само на Хумана. Езичето продължава да е белезникаво, почвам да се притеснявам, че доста време е така. Хремата й вчера тотално спря, не пръскам вече Олинт. Кашлица има много много рядко. Апетит определно има, но днес реших да спра и обикновените бисквити.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #739 -: Юли 16, 2010, 17:28:30 pm »
Да, нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.