0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #300 -: Април 09, 2010, 12:12:43 pm »
НЕ, разбира се!!!
Не се вадят вече сливици така просто.
Направете задължително нещата,за които Ви писах.
Спрете детето от ДГ ако Ви е възможно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #301 -: Април 09, 2010, 13:53:32 pm »
Д-р Бърди, имам нужда от Вашия съвет.
Във вторник вечер, синът ми (почти на 2 г.)изведнъж започна да повръща, без никакви признаци за разболяване преди това. Повръщането продължи около 8 часа. На другия ден - сряда, започна и разтройство, около 12 пъти за денонощието. Повърна само веднъж привечер.Разтройството продължава и до сега, вече 3-ти ден. Консистенцията е много водниста, цветът - жълтеникав, понякога леко зеленикав,без кървави жилки. Слуз не забелязвам. Педиатърката ни изписа Вомитусхил и Хидрасек (2x1 саше от 30 mg), но вече 3-ти ден разстройството не се повлиява. Да спомена и че не е вдигал температура. Притеснявам се, че отказва да се храни, но яде съвсем малко попара сутрин и вечер малко банан. Всичко друго отказва, а по принцип е ящен. Вода приема с охота.
И още нещо - 2 часа преди да започне повръщането във вторник яде малко парфе. Първоначално се осъмнихме, че е от него, но и ние с баща му ядохме, а на нас нищо ни няма.
Моля Ви, докторе, кажете необходимо ли е да правим някакви изследвания и колко време може да продължи едно такова разстройство. Притеснено ми е да не се обезводни, а и почти нищо 3 дена не е ял. Да продължава ме ли с Хидрасека?
Предварително благодаря.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #302 -: Април 09, 2010, 15:00:02 pm »
Докторе, мнението ви за Изопринозина какво е?
Малечка я подлепна вируса на каката, леко пресипнала е, от време на време се прокашля, кашлицата й е много специфична /доста на рядко е, но пък доста отчетлива/, снощи вдигна 37,8- сложих свещичка Нурофен 60 мг, днес няма Т, вдигала е най-много до 36,8. Така вдигна Т и в събота срещу неделя вечерта, сложих свещичка, после през деня на няколко пъти беше с 37, до вечерта стабилизира на 36,3. Водихме я на преглед- леко зачервен мъжеца, чисто дишане. Педиатъра изписа Изопринозин по една таблетка, категорично отрече прием на антибиотик в нейния случай. Детето няма промяна в храненето, но гласа й е доста променен. Мога ли да се доверя на Изопринозина, или има друг вариант за действие при нейния случай.
Мерси и хубав ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #303 -: Април 09, 2010, 15:05:19 pm »
Отрицателно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #304 -: Април 09, 2010, 15:06:04 pm »
Д-р Бърди, имам нужда от Вашия съвет.
Във вторник вечер, синът ми (почти на 2 г.)изведнъж започна да повръща, без никакви признаци за разболяване преди това. Повръщането продължи около 8 часа. На другия ден - сряда, започна и разтройство, около 12 пъти за денонощието. Повърна само веднъж привечер.Разтройството продължава и до сега, вече 3-ти ден. Консистенцията е много водниста, цветът - жълтеникав, понякога леко зеленикав,без кървави жилки. Слуз не забелязвам. Педиатърката ни изписа Вомитусхил и Хидрасек (2x1 саше от 30 mg), но вече 3-ти ден разстройството не се повлиява. Да спомена и че не е вдигал температура. Притеснявам се, че отказва да се храни, но яде съвсем малко попара сутрин и вечер малко банан. Всичко друго отказва, а по принцип е ящен. Вода приема с охота.
И още нещо - 2 часа преди да започне повръщането във вторник яде малко парфе. Първоначално се осъмнихме, че е от него, но и ние с баща му ядохме, а на нас нищо ни няма.
Моля Ви, докторе, кажете необходимо ли е да правим някакви изследвания и колко време може да продължи едно такова разстройство. Притеснено ми е да не се обезводни, а и почти нищо 3 дена не е ял. Да продължава ме ли с Хидрасека?
Предварително благодаря.
Заведете детето да го видят... не става "по Интернет".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #305 -: Април 09, 2010, 15:09:12 pm »
Докторе, и аз имам въпрос свързан със сливиците. Дъщеря ми, която е почти на 4 години, има много големи сливици. За щастие боледува рядко и само 1 единствен път е имала проблем с гърлото. Все пак следва ли да се предприеме нещо? Консултирали сме се с УНГ специалист относно съмнение за трета сливица, защото дишаше основно през устата и хъркаше. Според него няма трета сливица и щом не боледува често, не е нужно да се предприема каквото и да било. Педиатърката, която ги преглежда в детската градина, обаче твърди, че са твърде големи и следва да се извадят. Ще се радвам да споделите Вашето мнение.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #306 -: Април 09, 2010, 15:14:20 pm »
Д-р Бърди, имам нужда от Вашия съвет.
Във вторник вечер, синът ми (почти на 2 г.)изведнъж започна да повръща, без никакви признаци за разболяване преди това. Повръщането продължи около 8 часа. На другия ден - сряда, започна и разтройство, около 12 пъти за денонощието. Повърна само веднъж привечер.Разтройството продължава и до сега, вече 3-ти ден. Консистенцията е много водниста, цветът - жълтеникав, понякога леко зеленикав,без кървави жилки. Слуз не забелязвам. Педиатърката ни изписа Вомитусхил и Хидрасек (2x1 саше от 30 mg), но вече 3-ти ден разстройството не се повлиява. Да спомена и че не е вдигал температура. Притеснявам се, че отказва да се храни, но яде съвсем малко попара сутрин и вечер малко банан. Всичко друго отказва, а по принцип е ящен. Вода приема с охота.
И още нещо - 2 часа преди да започне повръщането във вторник яде малко парфе. Първоначално се осъмнихме, че е от него, но и ние с баща му ядохме, а на нас нищо ни няма.
Моля Ви, докторе, кажете необходимо ли е да правим някакви изследвания и колко време може да продължи едно такова разстройство. Притеснено ми е да не се обезводни, а и почти нищо 3 дена не е ял. Да продължава ме ли с Хидрасека?
Предварително благодаря.
Заведете детето да го видят... не става "по Интернет".
Да, докторе, зная че не се лекува "по Интернет", вече го водих на педиатър, просто помолих и за Вашето мнение...Личната лекарка работи до обяд, не си вдига телефона, а идват събота и неделя...Притеснено ми е...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #307 -: Април 09, 2010, 18:33:17 pm »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 2г.5м., не ходи на детска градина.
Рано ли е/в смисъл достатъчно голям ли е/ да му сложа ваксина за хепатит А, идва лято, в парка е ужасна мръсотия /или поне нормална, но аз малко приличам на Монк, от един хубав сериал/?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #308 -: Април 09, 2010, 18:36:05 pm »
Ваксината се поставя от 12м възраст и нагоре.
Така че... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #309 -: Април 10, 2010, 08:50:55 am »
Мерси, докторе. Дано малечка сама се пребори с вируса.
А за антибиотика на Стефания- Зинат, 7 или 10 дена, тук изписват антибиотик по 5 дни  :). Днес й е 7 ден, в много добро състояние е
Поздрави и хубав ден
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #310 -: Април 10, 2010, 10:37:16 am »
Не помага защото някой е носител- или в ДГ, или от близкото обкръжение.
Или сте давали АБ на 12 часа, или не е бил подходящ.

Благодаря много за отделеното дотук време. Имам още 4, надявам се последни въпроса:
-откъде е най/удачно да се вземе секрет за микробиология за мен и бащата на детето (в момента нямаме никакви оплаквания) - от гърлото ли и при нас?
-тъй като дадох еднакви проби сливичен секрет от детето в 2 лаборатории - в едната казват, че имат съмнение за пневмокок, в другата - че флората е чиста. трябва ли да правя трета микробиология?
-може ли според вас по време на приема на антибиотника детето да посещава детска градина, а веднага след края на АБ да бъде спряно?
-детето е с крива носна преграда и трета сливица. Удачно ли е ваденето само на третата сливица, при положение, че от началото на годината се борим с едни и същи симптоми - хръкане, хрема, която минава само с антибиотични капки и до седница след това пак почва, кашлица по време на хремата с чисти дробове, от време на време червено гърло, без температуа и нарушено общо състояние. Благодаря много още веднъж за съветите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #311 -: Април 10, 2010, 10:55:40 am »
Мерси, докторе. Дано малечка сама се пребори с вируса.
А за антибиотика на Стефания- Зинат, 7 или 10 дена, тук изписват антибиотик по 5 дни  :). Днес й е 7 ден, в много добро състояние е
Поздрави и хубав ден

7 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #312 -: Април 10, 2010, 10:59:58 am »
Не помага защото някой е носител- или в ДГ, или от близкото обкръжение.
Или сте давали АБ на 12 часа, или не е бил подходящ.

Благодаря много за отделеното дотук време. Имам още 4, надявам се последни въпроса:
-откъде е най/удачно да се вземе секрет за микробиология за мен и бащата на детето (в момента нямаме никакви оплаквания) - от гърлото ли и при нас?
-тъй като дадох еднакви проби сливичен секрет от детето в 2 лаборатории - в едната казват, че имат съмнение за пневмокок, в другата - че флората е чиста. трябва ли да правя трета микробиология?
-може ли според вас по време на приема на антибиотника детето да посещава детска градина, а веднага след края на АБ да бъде спряно?
-детето е с крива носна преграда и трета сливица. Удачно ли е ваденето само на третата сливица, при положение, че от началото на годината се борим с едни и същи симптоми - хръкане, хрема, която минава само с антибиотични капки и до седница след това пак почва, кашлица по време на хремата с чисти дробове, от време на време червено гърло, без температуа и нарушено общо състояние. Благодаря много още веднъж за съветите.

* носен и гърлен секрет
* изберете добра лаборатория, иначе перипетийте край нямат.
* няма да има ефект спирането от ДГ след привършване на АБ курс
* не вадете нормалните две сливици. Преди да се решите да извадите "третата", опитайте с Аериус за 1-2 седмици (максимум) и изключете микробно носителство или астма като причини за ставащото.
« Последна редакция: Април 10, 2010, 11:03:33 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #313 -: Април 10, 2010, 12:20:12 pm »
Благодаря Ви, докторе.
Слънчев и спокоен уикенд Ви желаем!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #314 -: Април 12, 2010, 10:20:05 am »
Здравейте! Днес сутринта ни зарадваха в яслата - групата е под карантина :(- варицела!! За сега ние нямаме признаци, но определено сме били контактни! Моята педиатърка каза, че в период от 21 дена може да се разболее?! Мога ли по някакъв начин да подсиля детето /витамини или друг препарат/ за да изкара по-леко шарката? Педи каза изопринозин, но виждам, че д-р Бърди не го одобрява?! Знам, че в чужбина има ваксина, при нас естествено не може да се намери такава! БЛАГОДАРЯ на всички, които ще се включат, ако д-р Бърди може ще съм му много задължена!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #315 -: Април 13, 2010, 10:16:45 am »
Birdie, здравей.
От много време не сме писали, което си е хубаво защото може а се каже, че се оправяме.
Искам да те питам за мнението ти в следната ситуация:
В градината имаме случай на морбили. Днес ни го съобщиха.Не е в групата на Иван, а в съседната. Привикаха ни и ни помолиха да направим реимунизация. На детето е сложена ваксина по календар на 13 месечна възраст. Въпросът ми е правилно ли е да се направи реимунизацията сега? Колебая се много, но знам, че ти ще ми помогнеш в тази дилема. Също искам да питам за проявата на постимунизационните проблеми. По - слабо изразени ли са при реимунизация?
Благодаря много!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #316 -: Април 13, 2010, 10:39:04 am »
Детето сега е на възраст?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #317 -: Април 13, 2010, 10:52:31 am »
Сега е на 5 години и 6 месеца.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #318 -: Април 13, 2010, 10:57:00 am »
Да, може да го ваксинирате сега с МПР.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #319 -: Април 13, 2010, 11:06:58 am »
Пречи ли, че до преди 4 дни беше болен. Сега е добре.
Мога ли да сложа ваксината и на другият ден да го пусна на градина.
Асмата проблем ли е при такава ваксина?