0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #240 -: Март 18, 2010, 08:12:00 am »
Добро утро д-р Бърди,
отново имам нужда от Вашата помощ. От няколко дни кожата на гръбчето на Калина е осеяна с дребни червени пъпчици. Днес обрива е и по гърдичките има и червени петна. Вечер се чеше жестоко по главата. Гледах видими изменения няма. Водих я на доктор, казаха ми, че детето е претоплено да не се притеснявам, просто да омазнявам кожата. Ефект нула, както казах днес положетнието се влоши. Ето и снимки, ако не се вижда много добре, ще снимам пак. Моля, ви дайте и вашето мнение.
http://teodk76.snimka.bg/8mi-dekemvri/teddy.181039.17856003
http://teodk76.snimka.bg/8mi-dekemvri/teddy.181039.17856002

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #241 -: Март 18, 2010, 18:49:51 pm »
Хайде пак в отбора на болните  :(

Обръщам се директно към д-р Бърди за съвет. Този месец на 3-ти беше послединят прием на Аугментин ES. Днес излезе посявка от носен секрет от който се изолира Streptococcus pneumoniae. От събота Тони е със запушен нос, който в понеделник беше пълен със зелени зловонни сополи. Температурата варира между 37- 36.6. Във вторних бяхме при УНГ, който констатира един налеп по лява тонзила, съответно ушето беше леко зачервено от ляво. Молбата ми е следната, кой АБ да изберем от антибиограмата, като се има в пред вид, че Тони октомври, декември и февруари е пил Зинат, а края на февруари и началото на март Аугментин ЕС.
Ще копирам антибиотиците от антибиограмата, на които детето е чувствителен.
Утре сутрин сме при УНГ и искам да знам кой АБ е най удачен за Тонино за да настоявам за него.

 
 Amoxicillin/Clavulanic acid (Augmentin;Democlav) S ( Чувствителни )
   
 Oxacillin S ( Чувствителни )
     
 Cefuzoxime axetil p.o.(Zinat) S ( Чувствителни )
 
 
 Doxycycline(Dotur;Vibramycine) S ( Чувствителни )
   
 
 Erytromycin S ( Чувствителни )
   
 
 Cyprofloxacin(Ciprinol;Ciprobay) S ( Чувствителни )
   
 
 Cefprozil ( Cefzil ) S ( Чувствителни )
   
 
 Levofloxacin ( Tavanic ) S ( Чувствителни )
   
 
 Azithromycin ( Azatril; Azitrox; Sumamed ) S ( Чувствителни )
   
 
 Moxifloxacin ( Avelox ) S ( Чувствителни )
   
 
 
Детето е доста по добре, няма температура, гърлото е розово, но се вижда още налепа. Нослето е почти само с прозрачни секрети, но все още ги има. Спи спокойно и със затворена уста.Червата му куркат обаче и от време на време има повишено газообразувнане, незнам дали е следствие на Аугментина или е от бактерията. Във вторник имаше три последователни изхождания с болки в коремчето и слуз.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #242 -: Март 18, 2010, 18:51:53 pm »
Cefzil
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #243 -: Март 18, 2010, 18:58:58 pm »
Благодаря за светкавичният отговор. Ще пиша пак за дозировката, която ще ни предпишат, че и това много куца тук.

Спокойна вечер докторе.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #244 -: Март 18, 2010, 19:47:23 pm »
Доктор Бърди , днес бяхме на контролен преглед при гастроентеролога.
Да се продължава с Дуфалака при нужда. Прегледа и дупето на вики за нещото , което аз писах че е хемороид. Потвърди се, установи, че ануса е зачервен и раздразнен /външно/. Отрече КС крем, държи си на Аналена. Колко дни мога да прилагам КС? Хемороида се поскри, но не напълно.

Може би допринася и това, че от четири дни Вики е болен - с ангина , в допълнение и цистит /установен на ехограф/. Пие аугментин.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #245 -: Март 18, 2010, 19:52:25 pm »
Седмица може да ползвате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #246 -: Март 18, 2010, 21:12:05 pm »
Лейди, извинявай че се намесвам, но моля те да ми кажеш кой и как се установи цистит на ехограф, Вики имаше ли и други симптоми :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #247 -: Март 18, 2010, 22:39:19 pm »
Доктор Момчилов - уролог в Пирогов. Прати ни на ехограф, където ни гледа друг доктор /утре като видя талона, мога да кажа и името/. Вики започна със стандартни симптоми на херп ангина. Въпреки три приема на Аугментин, вдигна доста висока температура - 39.4 градуса, която почти не се повлияваше от пиретици. Урината стана с консистенция на "боза" - не бистра, а почти бяло-розова и беше по-гъста. Това за мен не е нормално, въпреки че при температура е нормално да има повече белтъци в урината, да се наблюдават "кристалчета" - та при доктор Момчилов, щото нямам вяра на лекарите от Детската педиатрия от МА, с малки изкючения. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #248 -: Март 18, 2010, 22:46:04 pm »
ясно, да, д-р Момчилов е добър избор, много добър, а пуснахте ли стерилна урина?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #249 -: Март 18, 2010, 22:56:16 pm »
Доктор Момчилов - уролог в Пирогов. Прати ни на ехограф, където ни гледа друг доктор /утре като видя талона, мога да кажа и името/. Вики започна със стандартни симптоми на херп ангина. Въпреки три приема на Аугментин, вдигна доста висока температура - 39.4 градуса, която почти не се повлияваше от пиретици. Урината стана с консистенция на "боза" - не бистра, а почти бяло-розова и беше по-гъста. Това за мен не е нормално, въпреки че при температура е нормално да има повече белтъци в урината, да се наблюдават "кристалчета" - та при доктор Момчилов, щото нямам вяра на лекарите от Детската педиатрия от МА, с малки изкючения.  
Аденовирусна инфекция и съпътстващ цистит.
Освен ако посявките не показват истинска уроинфекция.
Нормално е при висока температура урината да изглежда така.

Дг "Уроинфекция" не се доказва с УЗ, а с изследване на урина.
Уроинфекция след 1-2 приема на АБ се подобрява значително, а не се вдига още по-висока и резистентна т-ра. Освен ако няма бронхопневмония или инфекция на дихателните пътища от друго естество.
« Последна редакция: Март 18, 2010, 22:59:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #250 -: Март 19, 2010, 07:12:33 am »
Здравейте, д-р Бърди! За първи път пиша тук, но често ви чета. Притеснена съм от ударната доза АБ, който изписаха на сина ми. Той е на 3г.5мес., тежи 13 кг., а му изписаха Зинат 250мг./5мл. - по 5 мл. на 8 часа. (четох, че максималната доза е 30мг./кг. телесно тегло). Педиатърката изрично ме предупреди, че изписва много висока доза като на следващия преглед каза, че вероятно ще я коригира, но дотагава ще са минали 6 приема. Няма ли да си отровя детето с такава доза? Моля Ви за съвет, че снощи и тази сутрин вече му дадох 2 дози по 5 мл. И сега си мисля дали на моя глава да не я намаля на 3 мл. на 8 часа.
 Ето и каква е картинката: 4 дни вдига температура до 39 - 39,3 С следобед (по обед е към 38 - 38,5 С), кашлица - първо суха, след това с храчка. ПКК с деф.броене - 2 пъти: всичко е в норма  (на база ПКК 3 лекарски мнения, че е вирусна инфекция); урина: всичко е в норма; гърлен секрет: не се изолира патогенна бактериална флора; рентген на бели дробове: разчетен от докторката на рентгена като "бронхитни изменения с перибронхит отдясно", мнение на 1 педиатър, че "снимката е некачествена, че бронхит на 3г. дете не се вижда на снимка и че гърдите на детето са чисти", мнение на втори педиатър (инфекционист), че "от снимката не се вижда чак перибронхит, но при преслушването се чуват хрипове, които след изкашляне изчезват". По съвет на GP-то, който не е педиатър изчакахме 3 дни без АБ (само сироп Флудитек и Изопринозин), защото детето преди 13 дни приключи с 2 курса АБ с 3 дни пауза между тях - 6 дни Клацид и 7 дни Аугментин ЕС. Тогава първия път беше с ангина и доктора чуваше леки хрипчета, а втория път - вече с гнойна ангина и сериозна бактериална инфекция: левкоцити - 21,2, СУЕ - 45, гранулоцити - 16,2). При сегашната ситуация първата педиатърка каза, че нищо му няма, изписа му Рибомунил по схема да стабилизираме имунната система. Втората педиатърка (на 4-тия ден го заведох при нея – вчера) каза, че не се е справил с инфекцията и след 72 часа вече е голяма опасността от бактериална инфекция и тъй като тя чу хриповете, му изписа Зинат, Сиракол (3 х 5 мл.), Биогая (2 х 5 капки), Ентерол (2 х 1 саше) и да не спирам с Рибомунила (а той от доста време с малки прекъсвния редовно пие Зиртек заради алергичен ларингит и обострянето му при сегашните промени във времето, и сега не съм го спряла и него, защото детето не е пило АБ от групата на цефалоспорините и ме е страх от алергична реакция).
 Извинявам се че бях толкова многословна, но ми се ще на база конкретната ситуация да изразите Вашето компетентно мнение дали е обоснована толкова висока доза на Зината! Ще Ви бъда много благодарна, ако ми отговорите, че ужасно много се притеснявам!
« Последна редакция: Март 19, 2010, 07:19:33 am от titi_75 »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #251 -: Март 19, 2010, 07:36:58 am »
Аденовирусна инфекция и съпътстващ цистит.
Освен ако посявките не показват истинска уроинфекция.
Нормално е при висока температура урината да изглежда така.

Дг "Уроинфекция" не се доказва с УЗ, а с изследване на урина.
Уроинфекция след 1-2 приема на АБ се подобрява значително, а не се вдига още по-висока и резистентна т-ра. Освен ако няма бронхопневмония или инфекция на дихателните пътища от друго естество.
Не знам защо, не ми е приет снощния пост.
Чакам изследвания на урина и кръв. Вчера трябваше да излезнат резултатите, но нещо се забавиха.
При нас аденовирусната ифекция и цистита, са съпроводени и от отит. Мисля, че точно отита обяснява високата и резистентна температура.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #252 -: Март 19, 2010, 12:20:25 pm »
Докторе не можахме да постигнем консенсус с УНГ специалиста.
Категорично отказа да изпише Цефзил, цитирам бил от същата група като Зинат,а ние точно от него гледаме да избягаме.
Назначен ни е Сумамед форте 200 мг/5 мл. - 6 дни х една мерителна лъжица /мисля е 5 мл./ за 24 ч., пауза от 8 дни и след това конторола.

Какво да предприема, да си самоназнача Цефзил сама не мога. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #253 -: Март 19, 2010, 13:08:10 pm »
Здравейте, д-р Бърди! За първи път пиша тук, но често ви чета. Притеснена съм от ударната доза АБ, който изписаха на сина ми. Той е на 3г.5мес., тежи 13 кг., а му изписаха Зинат 250мг./5мл. - по 5 мл. на 8 часа. (четох, че максималната доза е 30мг./кг. телесно тегло). Педиатърката изрично ме предупреди, че изписва много висока доза като на следващия преглед каза, че вероятно ще я коригира, но дотагава ще са минали 6 приема. Няма ли да си отровя детето с такава доза? Моля Ви за съвет, че снощи и тази сутрин вече му дадох 2 дози по 5 мл. И сега си мисля дали на моя глава да не я намаля на 3 мл. на 8 часа.
 Ето и каква е картинката: 4 дни вдига температура до 39 - 39,3 С следобед (по обед е към 38 - 38,5 С), кашлица - първо суха, след това с храчка. ПКК с деф.броене - 2 пъти: всичко е в норма  (на база ПКК 3 лекарски мнения, че е вирусна инфекция); урина: всичко е в норма; гърлен секрет: не се изолира патогенна бактериална флора; рентген на бели дробове: разчетен от докторката на рентгена като "бронхитни изменения с перибронхит отдясно", мнение на 1 педиатър, че "снимката е некачествена, че бронхит на 3г. дете не се вижда на снимка и че гърдите на детето са чисти", мнение на втори педиатър (инфекционист), че "от снимката не се вижда чак перибронхит, но при преслушването се чуват хрипове, които след изкашляне изчезват". По съвет на GP-то, който не е педиатър изчакахме 3 дни без АБ (само сироп Флудитек и Изопринозин), защото детето преди 13 дни приключи с 2 курса АБ с 3 дни пауза между тях - 6 дни Клацид и 7 дни Аугментин ЕС. Тогава първия път беше с ангина и доктора чуваше леки хрипчета, а втория път - вече с гнойна ангина и сериозна бактериална инфекция: левкоцити - 21,2, СУЕ - 45, гранулоцити - 16,2). При сегашната ситуация първата педиатърка каза, че нищо му няма, изписа му Рибомунил по схема да стабилизираме имунната система. Втората педиатърка (на 4-тия ден го заведох при нея – вчера) каза, че не се е справил с инфекцията и след 72 часа вече е голяма опасността от бактериална инфекция и тъй като тя чу хриповете, му изписа Зинат, Сиракол (3 х 5 мл.), Биогая (2 х 5 капки), Ентерол (2 х 1 саше) и да не спирам с Рибомунила (а той от доста време с малки прекъсвния редовно пие Зиртек заради алергичен ларингит и обострянето му при сегашните промени във времето, и сега не съм го спряла и него, защото детето не е пило АБ от групата на цефалоспорините и ме е страх от алергична реакция).
 Извинявам се че бях толкова многословна, но ми се ще на база конкретната ситуация да изразите Вашето компетентно мнение дали е обоснована толкова висока доза на Зината! Ще Ви бъда много благодарна, ако ми отговорите, че ужасно много се притеснявам!
СУЕ 45мм очевидно не е нормална находка. Нито Левкоцити 21.
Максималната дневна доза на Зинадол за деца е 500 мг/дневно, независимо от теглото.Тоест, ако по теглото и изчислено 30мг/кг/24 часа, дозата надвишава 500мг, се ограничаваме до 500 мг, независимо че по теглото дозата може да излиза 700мг, например!
« Последна редакция: Март 19, 2010, 13:10:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #254 -: Март 19, 2010, 19:43:30 pm »
Здравейте отново, д-р Бърди!  Много Ви благодаря за бързия отговор! Тази находка: СУЕ – 45 и левкоцити – 21,2 беше при второто разболяване (аз писах, че в рамките на 1 месец сега за трети път детето е на АБ). При сегашната ситуация всички кръвни показатели са в норма, но според педиатърката (3-то лекарско мнение) се чуват хрипове. Аз също четох, че макс.доза за деца на Зината е 500 мг./ден и точно затова се притесних, въпреки че педиатърката ме предупреди изрично, че изписва много силна доза – заради хриповете и кашлицата, заради това, че четвърти ден детето вдига температура до 39 С и заради факта, че скоро е изкарал сериозна бактериална инфекция. Днес й се обадих да попитам за дозата, защото синът ми стана много крив и хленчещ и си мисля, че това е защото няма силички заради АБ, а той по принцип е много енергично дете и даже при 39 С температура беше все така енергичен. Но тя ми обясни пак, че умишлено е изписала първоначална висока доза и е изчислила, че до следващия преглед (утре на обяд) дозата ще е превишена само с 250 мг. общо за 48 часа и утре ще я коригира според състоянието на детето, а и затова е изписала Биогая и Ентерол да потушим страничните ефекти като стомашни разстройства и повръщане. А той от снощи не е вдигал повече от 37,5 С (на обяд даже беше с 36,7 С) и почти не кашля. Надявам се утре наистина да коригира дозата, ако не я коригира, си мисля че аз ще я коригирам на моя отговорност. Та затова ми беше въпроса за дозата, много се притеснявам от предозиране на лекарства. Не съм сигурна дали е адекватно лечението в момента (при положение, че размотавах детето на 3-ма доктори сега остава и да не го лекувам адекватно).
 Благодаря Ви още веднъж за отговора и за това, че помагате на много майки, защото опо мое мнение няма нищо по-велико, но и по-отговорно от майчинството!
 Най-искрено и от сърце Ви пожелавам много здраве и много професионални успехи, и най-вече да съхраните с годините това благородство, което определно е за възхищение!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #255 -: Март 19, 2010, 19:52:55 pm »
Съмнително е дали такова превишаване на дозата и за толкова кратко изобщо работи като подход.
Да се дава на 8 часа АБ наистина работи и е добър подход. Но без да се превишава сумарната дневна доза, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #256 -: Март 20, 2010, 04:03:55 am »
 Още веднъж благодаря, д-р Бърди!
 Така или иначе вече му дадох 3 дози по 250мг./5мл. за 24 часа, а утре смятам да я намаля със сигурност. Когато говорих с педиатърката по телефона, тя ми каза, че ще я намали вероятно на 5 мл. на 12 часа, само че и аз съм чела и слушала, че е по-добре дневната доза АБ да се разделя на 3 приема, т.е. на 8 часа, отколкото на 2, т.е. на 12 часа, и въпреки нейните предписания, мисля че ще оставя интервала 8 часа. При неговите 13кг. дневната доза трябва да е 390 мг., което прави 7,8 мл., т.е. по 2,6 мл. на прием. На 8 часа по 3 мл. много ли е?
 Извинявам се, докторе, но ако може само още един въпрос: колко продължително без прекъсване може да се пие Зиртек? Детето го пие вече пети месец заради алергичен ларингит, който сега при промените на времето често се "обажда", заради честите хреми - или задни (казват ми, че се дължат на "хипертрофия на трите сливици"), или с бистър воднист секрет (по-рядко). Бях го спряла на моя глава за 1 седмица, но като усетих дрезгавия му глас и стържещата като трион кашлица нощем пак го започнах.
« Последна редакция: Март 20, 2010, 04:19:12 am от titi_75 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #257 -: Март 20, 2010, 08:12:44 am »
 Здравейте докторе,

Вчера бяхме на лекар ,даже повода беше друг ,но естествено стана дума за увеличените левкоцити. Жената преслуша детето ,няма  нищо там, и като му погледна гърлото се оказа ,че е много зачервено ,с някакви херпеси по дъгите,така се изрази. Каза че било от вирусна инфекция, веднага стана ясно защо детето няма апетит от месец, дори повръщаше храната, явно го е боляло гърлото ,а аз не съм разбрала нищо. И нослето навътре е пострадало ,затова сумти без сополи .Според докторката става дума за вирусно заболяване ,което вече отшумява,защото детето си върна малко апетита от няколко дена ,и не е повръщал от около 10.
Та  искам да напиша какво ни изписа за лечение ,за да си кажете мнението дали е достатъчно и правилно. За нослето Тобрин 3 по 2капки . Осцилококцинум за 3 дена ,и витамин Ц за 5 дена , ампули. Олинта каза да пръскам сутрин и вечер .
 Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #258 -: Март 20, 2010, 10:07:08 am »
  Извинявам се, докторе, но ако може само още един въпрос: колко продължително без прекъсване може да се пие Зиртек? Детето го пие вече пети месец заради алергичен ларингит, който сега при промените на времето често се "обажда", заради честите хреми - или задни (казват ми, че се дължат на "хипертрофия на трите сливици"), или с бистър воднист секрет (по-рядко). Бях го спряла на моя глава за 1 седмица, но като усетих дрезгавия му глас и стържещата като трион кашлица нощем пак го започнах.
Седмица,две.
Няма профилактичен ефект така или иначе.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #259 -: Март 20, 2010, 10:09:56 am »
Здравейте докторе,

Вчера бяхме на лекар ,даже повода беше друг ,но естествено стана дума за увеличените левкоцити. Жената преслуша детето ,няма  нищо там, и като му погледна гърлото се оказа ,че е много зачервено ,с някакви херпеси по дъгите,така се изрази. Каза че било от вирусна инфекция, веднага стана ясно защо детето няма апетит от месец, дори повръщаше храната, явно го е боляло гърлото ,а аз не съм разбрала нищо. И нослето навътре е пострадало ,затова сумти без сополи .Според докторката става дума за вирусно заболяване ,което вече отшумява,защото детето си върна малко апетита от няколко дена ,и не е повръщал от около 10.
Та  искам да напиша какво ни изписа за лечение ,за да си кажете мнението дали е достатъчно и правилно. За нослето Тобрин 3 по 2капки . Осцилококцинум за 3 дена ,и витамин Ц за 5 дена , ампули. Олинта каза да пръскам сутрин и вечер .
 Благодаря.
Направете посявки - носна, фарингеална. Плюс урина.
Вирусна инфекция траеща месец няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.