0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #120 -: Февруари 24, 2010, 13:17:46 pm »
Забравих да напиша, че е с лека температура 37.1 следобяд.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #121 -: Февруари 24, 2010, 13:25:17 pm »
Какво да отговоря?
Това е "хронична диария" и подлежи на изследвания и уточняване като такава. Тук влиза и АБКМ, и непоносимост към лактоза и малабсорбционни синдроми... .

Трябва да обсъдите с педиатъра какви изследвания ще са нужни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #122 -: Февруари 24, 2010, 13:57:24 pm »
Благодаря Ви за бързия отговор. Водили сме я 2 пъти на детски гастроентеролог и сега обмисляме пак да я заведем. Последния път ни каза, че щом яде краве сирене и извара без проблеми значи не е АБКМ и че става дума за лактозна непоносимост в следствие на прекараните вирусни инфекции със силна диария. Каза, че за около 1, 2 месеца трябва да се оправи при безлактозна диета, но за съжаление не стана така. Може би защото не успява да задържи толкова време без разтройство. Дали е просто лошо стечение на обстоятелства или бъркам генерално в храненето! Моля кажете какъв е специалистът, който трябва да посетим за уточняване на проблема /GP-то и е педиатър и според нея не е проблем/ :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #123 -: Февруари 24, 2010, 15:13:03 pm »
Докторе имам въпрос към вас.
По принцип когато давам АБ, не давам нищо друго. Обаче вече 4 -ти ден детето не може да спи от кашлица,изтощен е от не спане личи му. Кашлицата е вече влажна откъртваща, но и много давеща, особено като легне. Появи се и хремата, перди беше само запушване и трудно дишане. Температурата е почти овладяна днес е 3-ти ден от Аугментина. Има апетит още вчера и хапва  :D, всичко с изхождането до момента е ОК.
Кашлицата е от секретите на носа и гърлото, подходящ ли е АСС кидс?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #124 -: Февруари 24, 2010, 15:16:31 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #125 -: Февруари 24, 2010, 15:17:45 pm »
Благодаря Ви за бързия отговор. Водили сме я 2 пъти на детски гастроентеролог и сега обмисляме пак да я заведем. Последния път ни каза, че щом яде краве сирене и извара без проблеми значи не е АБКМ и че става дума за лактозна непоносимост в следствие на прекараните вирусни инфекции със силна диария. Каза, че за около 1, 2 месеца трябва да се оправи при безлактозна диета, но за съжаление не стана така. Може би защото не успява да задържи толкова време без разтройство. Дали е просто лошо стечение на обстоятелства или бъркам генерално в храненето! Моля кажете какъв е специалистът, който трябва да посетим за уточняване на проблема /GP-то и е педиатър и според нея не е проблем/ :(
Тук Педиатри се занимават с тези неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #126 -: Февруари 24, 2010, 15:32:01 pm »
Съжелявам за настояването, но може ли да кажете в общи линии какви са необходимите тестове и изследвания, за да може да говорим по-конкретно с нашата докторка. Защото според нея наистина няма проблем щом детето наддава добре и е жизнено, но аз се притеснявам. Тези диарии забавят захранването и се тревожа, че я лишавам от важни за здравето и храни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #127 -: Февруари 24, 2010, 18:07:13 pm »
Здравейте д-р Бърди ако все още сте тук  :). Пуснахме кръв и урина на малката и вчера изтеглих резултатите - не са добри. Особено на урината - пускам ги както са описани:
Урина - белтък Опалесценция
Урина - Билирубин  Отрицателен
Урина - Уробилиноген  Неувеличен
Урина - Седимент  6-7 левкоцита, единични плоски епителни клетки, масово бактерии
при реф. граници 4-5 левкоцита

Не се споменава какви са бактериите. Левкоцитите са 11.5 при реф. граници 4-11 (за жени)
Днес бяхме при  нашата педиатърка защото щяхме да слагаме Приорикс но тя като видя резултатите не го сложи и ни изпраща на консулт със друг лекар пак педиатър. Утр сме там но аз искам да попитам дали може да става въпрос за уроинфекция съдейки по тези резултати. Детето е спокойно не е загубила апетит, няма температура, спи си през нощта е проплаква насън от време на време.
Благодаря  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #128 -: Февруари 24, 2010, 18:09:38 pm »
Може би замърсяване. Измийте добре и повторете. Добро измиване!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #129 -: Февруари 24, 2010, 20:00:34 pm »
Съжелявам за настояването, но може ли да кажете в общи линии какви са необходимите тестове и изследвания, за да може да говорим по-конкретно с нашата докторка. Защото според нея наистина няма проблем щом детето наддава добре и е жизнено, но аз се притеснявам. Тези диарии забавят захранването и се тревожа, че я лишавам от важни за здравето и храни.

Може би наистина ставам досадна, но Ви моля за помощ! Повечето деца на нейната възраст, които познаваме вече са минали почти на обща храна. Просто нямам представа кого да моля за помощ и как да намерим решение на проблема. Наистина не бих Ви притеснявала без да сме опитали други варианти, но просто вече нямам идея кого да питам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #130 -: Февруари 24, 2010, 20:28:21 pm »
При малкия нещата с раните се влошиха и в момента изглеждат ето така:http://ementsaki31.snimka.bg/children/rani4ki.477365.17559294.В крайна сметка не знам дали са херпеси или не,но се разрастват.Притеснява ме и че едната буза е леко подута,като отекла  :( Досега никога не е имал кожни проблеми,освен един обрив преди около година след прием на Аугментин,а сега в период от 3-4 дни  червени петна по лицето и сега това...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #131 -: Февруари 24, 2010, 21:18:21 pm »
С какво третирате сега?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #132 -: Февруари 24, 2010, 21:20:08 pm »
Съжелявам за настояването, но може ли да кажете в общи линии какви са необходимите тестове и изследвания, за да може да говорим по-конкретно с нашата докторка. Защото според нея наистина няма проблем щом детето наддава добре и е жизнено, но аз се притеснявам. Тези диарии забавят захранването и се тревожа, че я лишавам от важни за здравето и храни.
Може би наистина ставам досадна, но Ви моля за помощ! Повечето деца на нейната възраст, които познаваме вече са минали почти на обща храна. Просто нямам представа кого да моля за помощ и как да намерим решение на проблема. Наистина не бих Ви притеснявала без да сме опитали други варианти, но просто вече нямам идея кого да питам.
С какво мога да помогна? изследвания да пиша, или?
Все пак и изследвания да имате, трябва да намерите съгласен за да ги направите... .
Ако те не приемат че имате проблем?...
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 21:23:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #133 -: Февруари 24, 2010, 21:40:24 pm »
С какво третирате сега?
Ами промивки с риванол,не смея да намажа с нищо на своя глава,за да не влоша нещата.Докторе,възможно ли е да е импетиго?Той ходи на ясла,може би е редно да го спра,ако това е заразно.Иска ми се да го заведа на лекар,за да не се усложнят нещата,най-вече да не се инфектира.Лошото е,че постоянно се чопли...
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 21:43:19 pm от ementsaki »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #134 -: Февруари 24, 2010, 21:58:25 pm »
Да, импетиго е.
Би трябвало да дадете орален АБ- Цеклор или Аугментин.
Може разбира се да опитате с Бактробан за 1-2 дена посменно с Фуцидин. Но има известен риск от разпространение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #135 -: Февруари 24, 2010, 22:16:48 pm »
Благодаря Ви за отговора!
Много ми се иска първо да пробвам с някакъв крем и да избегнем антибиотика,че му се събраха вече 6-7 АБ от есента.Разчитам и на това,че не е минало много време,всъщност от снощи се появиха и другите петна,дотогава беше само едно.Нужно ли е да направим посявка или да не губим време и да започваме лечение?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #136 -: Февруари 24, 2010, 22:26:44 pm »
Импетиго е- и Стрептокок и Стафилокок се покриват от двата крема.
Но пер ос е по сигурно по принцип.

Бях Ви писал че не е херпес, или? не помня... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #137 -: Февруари 24, 2010, 22:49:25 pm »

Бях Ви писал че не е херпес, или? не помня... .
Ами,не,но и аз не бях сложила снимки,когато се съмнявах дали е херпес.Днес вече като го видях след яслата,разбрах,че със сигурност не е.Ще пробвам с кремчетата първо,за АБ е нужна рецепта,пак ще имаме борба с нашата педиатърка-няма да иска да даде,после ще предпише Клацид...Ако видя,че не се повлиява от мазането,ще ходим при дерматолог.
Благодаря ви пак,докторе,много ценя мнението Ви!Чета вашите постове от лятото на 2007 г.,когато без да преувеличавам,спасихте живота на бебето на моя братовчедка.Беше с пилорна стеноза,не знам дали си спомняте случая,лекарите тук омаловажиха проблема.Важното е все пак,че нещата се оправиха  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #138 -: Февруари 24, 2010, 22:50:54 pm »
Благодаря Ви за отговора!
Много ми се иска първо да пробвам с някакъв крем и да избегнем антибиотика,че му се събраха вече 6-7 АБ от есента.Разчитам и на това,че не е минало много време,всъщност от снощи се появиха и другите петна,дотогава беше само едно.Нужно ли е да направим посявка или да не губим време и да започваме лечение?
Може ли мнение? И ще се радвам доктор Бърди да ми каже ако греша в съжденията ми на не - лекар.
Дай направо антибиотик - без него само ще влошиш нещата. Първо защото, доколкото знам импетигото е бързо разрастващо се. Второ, защото сте поставили Превенар при /антистрептококова ваксина/ при наличие на евентуална стрептококова инфекция, не може да си сигурна за имунния отговор на ваксинацията.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #139 -: Февруари 24, 2010, 22:59:36 pm »

Бях Ви писал че не е херпес, или? не помня... .
Ами,не,но и аз не бях сложила снимки,когато се съмнявах дали е херпес.Днес вече като го видях след яслата,разбрах,че със сигурност не е.Ще пробвам с кремчетата първо,за АБ е нужна рецепта,пак ще имаме борба с нашата педиатърка-няма да иска да даде,после ще предпише Клацид...Ако видя,че не се повлиява от мазането,ще ходим при дерматолог.
Е вече се ядосах! Със съмнение за импетиго на ясла! А другите деца - на техните родители какво ще обясниш, когато те се заразят : "Съжалявам, педиатърката на сина ми е някаква мърла...".
Ако толкова си опряла до рецепта, доктор Бърди да каже АБ и дозировката и утре я имаш  въпросната рецепта написана грамотно пратена от куриер от мен. Дори и на платен прием от собствен опит в София за незначителен проблем - лишеи /но можеше и да бъде розов лишей/ дерматолог ми взе 30 лева за платен прием. Не определям здравето на сина ми за толкова, а ако е възможно да е заразно - предпочитам да предпазя и останалите, щом някой, от който зависи нехае.