0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #60 -: Февруари 17, 2010, 01:03:23 am »
Оставете този Аериус... .
Само АБ на този етап е достатъчен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #61 -: Февруари 17, 2010, 09:54:53 am »
Направете посявки.
Ако са добре, възстановете нормалното хранене на детето в пълен обем и без диети.
Не даваме ядки, овесени ядки, шоколад с ядки!

Спираме Ентероли и всичко друго без нужда.
[/quote]
Здравейте д-р Бърди! Снощи в 20 часа отново ми ака рядко, но не ми беше акал от 12 на обяд. Преди това обаче му дадох малко панадол, защото много кихаше и тръгнаха сополи-промих със солен разтвор с малко клеева тинктура. Предполагам, че панадола може да действа така. Посявки вчера занесохме и ще са готови чак в петък. Занесох и в частна лаборатория и там ще са готови най-рано в четвъртък на обяд. Друго, което видях е, че му никнат кътници и може и това да помага за състоянието му. Сутринта ми се изходи веднъж и сега още малко за втори път, но този път е каша и мисля, че няма слуз.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #62 -: Февруари 17, 2010, 21:37:09 pm »
Туто, от моя скромен опит:
- мит е , че Панадола може да действа различно от температуропонижаващо и болкоуспокояващо;
- мит е, че чревния тракт има нещо общо със зъбоникненето /дентацията/.
Ако толкова те притеснява това растройство, консултирай се с гастроентеролог, а не тръпни в това, че личната казала еди си кво.
И аджеба, за кво я давате тая клеева тинктура - все някъде чета за нея как била като някаква панацея, ма то и да се промива нос с нея? Не гори ли лигавицата?
То и аз си имам изцепки - давам Герисан при първи симптоми на вирус, давам и Протексим като протибиотик...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #63 -: Февруари 17, 2010, 22:44:49 pm »
Доктор Бърди,
да ви разкажа, накратко какво се случи при нас днес.
В крайна сметка реших да заведа детето на УНГ, тъй като не успях да се свържа със спец. при когото сме ходили до сега, сутринта отидохме при друг УНГ. Прегледа го, каза че гърлото е чисто, ушите също, носа изглежда малко с възпалена лигавица но не вижда нищо притеснително. Отрече капките от рецептата, за които ви писах вчера и ни назначи Бактробан само да мажем за 7 дни.
Малко след като си тръгнахме от там се обади нашия УНГ и се разбрахме вечерта да го прегледа. Видя го, също каза, че уши и гърло са чисти, общото състояние на детето е добро (това показват и изсл.на кръвта и урината), леко набъбнала лигавица на носа но с бистър секрет. Изказа съмнение за изолираната бактерия, каза че нещо не му се връзва със обективното състояние на детето и също като вас, смята че има вероятност назалния секрет да не е взет коректно, защото лаборантките нямат опит във взимането на такъв секрет и може да е засегната кожата.
Попита ме дали има гурелчета след сън, от две седмици действително има такива макар и мънички.
Заключение - вирус, който отминава,(ларингита също ни беше вирусен).
Изписа ни капки Макситрол и за очите и за носа. Само това + промивки с физиологичен разтвор. Отрече Бактробана, защото той лекувал стафилококи, а нашата антибиограма ако е вярна изолира стрептококи.
Все още не съм купила никакво лекарство. Адекватно ли ви се струва последното лечение?

п.п. извинявам се за дългия пост, но нямаше как да обясня по-кратко
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2010, 22:58:57 pm »
Повторете посявките.
Ако пак са положителни- АБ по антибиограма.
Много от децата са носители на Пневмокок (и то в грамадни количества) без да имат особени симптоми.

Ако вярвате на първите си посявки, тогава само АБ пер ос дава добър резултат. Иначе ще се изпозаразите всички и после месеци ще търсите кой е носител и откъде детето се заразява отново и отново.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 23:01:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #65 -: Февруари 17, 2010, 23:10:33 pm »
да, ще направим нови посявки на всички от вкъщи още утре, но резултатите ще станат чак другата седмица
да започна ли междувременно слагането на капките Макситрол?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #66 -: Февруари 17, 2010, 23:13:34 pm »
Докторе, извинявам се за вероятно глупавия въпрос, но какво означава АБ пер ос?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #67 -: Февруари 17, 2010, 23:21:10 pm »
Туто, от моя скромен опит:
- мит е , че Панадола може да действа различно от температуропонижаващо и болкоуспокояващо;
- мит е, че чревния тракт има нещо общо със зъбоникненето /дентацията/.
Ако толкова те притеснява това растройство, консултирай се с гастроентеролог, а не тръпни в това, че личната казала еди си кво.
И аджеба, за кво я давате тая клеева тинктура - все някъде чета за нея как била като някаква панацея, ма то и да се промива нос с нея? Не гори ли лигавицата?
То и аз си имам изцепки - давам Герисан при първи симптоми на вирус, давам и Протексим като протибиотик...

Факт е, че детето няма сополи след като му дадох панадол. За клеевата тинктура може да прочетеш тук http://mama.btv.bg/index.php?p=10&l=1
За зъбоникненето и разтройството много от майките няма да се съгласят.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 23:28:22 pm от Tutto_bene »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #68 -: Февруари 17, 2010, 23:45:06 pm »
Докторе, извинявам се за вероятно глупавия въпрос, но какво означава АБ пер ос?
Антибиотик за орална употреба.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #69 -: Февруари 17, 2010, 23:54:43 pm »
да, ще направим нови посявки на всички от вкъщи още утре, но резултатите ще станат чак другата седмица
да започна ли междувременно слагането на капките Макситрол?
Пневмокок не се лекува с капки за нос.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #70 -: Февруари 18, 2010, 00:39:43 am »
Вчера поставиха на детето Пентаксим и днес се появи обрив около самото място, получи се нещо като разлято петно с диаметър около 7 см. Това е четвърта ваксина и досега не е имало проблем. Не си личи да я сърби или боли, просто е зачервено и леко надуто. Чудя се дали е нормално. Лекарката ни каза: компрес от равни части спирт и вода, но нямаше подобрение.
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 02:00:58 am от Simba »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #71 -: Февруари 18, 2010, 09:54:24 am »
Аз да питам, че нещо не откривам с търсачката. При отит като най добри се спрягат АБ - Аугментин, Зинат, Цефзил/Цек, друг добър вариант има ли?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #72 -: Февруари 18, 2010, 09:59:53 am »
Перденце, на нас читав доктор, който и д-р Бърди одобрява ни изписа за отит Цек! Вики добре реагира на него и гаразон капки за уши!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #73 -: Февруари 18, 2010, 10:15:08 am »
Перденце, на нас читав доктор, който и д-р Бърди одобрява ни изписа за отит Цек! Вики добре реагира на него и гаразон капки за уши!

Да, да знам това мила, обаче точно от този Тонино гъбяса и цяло лято борихме гъбичките после.
Е ако няма друг подходящ, ще се наложи паралелно с противогъбичен препарат да се приема, но идеята е да не се стига до там.

Сумамед дали е удачен?

Питам защото си знам, че отит се лекува само и единствено с орален АБ, обаче УНГ настоява 2-3 дни да се пробваме с капки за уши, капки за нос и Нурофен.
Нямаме температура, апетит все още има, леко промяна има в поведението /кисел и по инатлив е от обикновено/. Единствено което знам е, че в понеделник вечерта плака че го боли гърло и ляво ушенце, след доза Нурофен повече не е казал да го боли нещо. Водих го при УНГ и той заключи, че е "тръгнало" лявото ушенце /каквото и да значи това/ както и че гърлото било зачервено "сезонно" /пак каквото и да значи това/
Умират си да бълват бисери и да оставят родителите в невидение, ама това е ...
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 10:22:25 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #74 -: Февруари 18, 2010, 10:55:32 am »
 Не знаех това Перденце! 8O 8O Да им имам диагнозите! Направо да полудееш! Има ли възпаление или няма???
Това ли е най-читавия доктор при вас???? УЖАС направо!!! Дано д-р Бърди се включи за АБ! А капки за уши какви слагаш?
Сумамед не беше ли от бисептолите или бъркам??? :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #75 -: Февруари 18, 2010, 10:59:28 am »
Перденце, на нас читав доктор, който и д-р Бърди одобрява ни изписа за отит Цек! Вики добре реагира на него и гаразон капки за уши!

Да, да знам това мила, обаче точно от този Тонино гъбяса и цяло лято борихме гъбичките после.
Е ако няма друг подходящ, ще се наложи паралелно с противогъбичен препарат да се приема, но идеята е да не се стига до там.

Сумамед дали е удачен?

Питам защото си знам, че отит се лекува само и единствено с орален АБ, обаче УНГ настоява 2-3 дни да се пробваме с капки за уши, капки за нос и Нурофен.
Нямаме температура, апетит все още има, леко промяна има в поведението /кисел и по инатлив е от обикновено/. Единствено което знам е, че в понеделник вечерта плака че го боли гърло и ляво ушенце, след доза Нурофен повече не е казал да го боли нещо. Водих го при УНГ и той заключи, че е "тръгнало" лявото ушенце /каквото и да значи това/ както и че гърлото било зачервено "сезонно" /пак каквото и да значи това/
Умират си да бълват бисери и да оставят родителите в невидение, ама това е ...
Може да опитате Гаразон като единствено подходящи и работещи при деца. Но това е рисково от много гледни точки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #76 -: Февруари 18, 2010, 11:22:55 am »
Два дни капах капки и днес ще го водя да видим какво е развитието.

Докторе кажете за Сумамед, преди два месеца пи Зинат, по преди още два пак Зинат. не ми се ще да получи резистентност към този АБ, за това бих желала да го заменя.
И понеже го коментирах това с УНГ, той каза че в такъв случай евентуално ще ни предпише точно Сумамед. Аз просто искам да знам дали е удачен с цел да избягаме от цефалоспорините.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #77 -: Февруари 18, 2010, 11:37:48 am »
Не, не е удачен.
Може да ползвате Цефзил или Аугментин (или Амоксицилин).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #78 -: Февруари 18, 2010, 11:52:01 am »
Много Благодаря докторе.

Аугментин всъшност е пил само веднъж през живота си, но след като приключихме лечението с него, 2 седмици след това се озовахме в болница. Силно обезводнен от тежка диария и повръщане. Така и не стана ясно от какво е, но едно от предположението беше, че е точно от Аугментина /понеже бе приеман на гладно в продължение на седмица, отказваше да се храни/ От тогава изпитвам страх от този АБ, а лекарите го избягват,като им обясня.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #79 -: Февруари 18, 2010, 16:19:08 pm »
Перде ,просвещавах се сега и пробвай с Цефзил(250 мг) или цедакс сусп ,Цефзил е 2, а Цедакс 3 генерация.Цедакс го дават с добро приложение в педиатрията и добре понасящ се от стомахчетата на децата.Има депо ефект и на цена е поефтин от цефзил,а е на добра фирма