0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #20 -: Февруари 16, 2010, 10:24:51 am »
И аз да кажа, че с голямата преди около 2 год. минахме през същото. Започна да се изхожда по 4-5 пъти на ден, леко кашкави с много слуз. Пускахме няколко пъти микробиология - чиста, глисти и разни паразити - пак ок. Накрая спряхме за известен период киселото и прясното мляко, без да я ограничавам по никакъв друг начин в яденето и се оправи.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #21 -: Февруари 16, 2010, 10:35:17 am »
Вижда ми се по-лъскаво акото и е пак като каша. През 1 час ми се изходи за втори път.. Не му давам цитруси. Преди седмица му давах, но от както зачести изхожданията спрях. Давам сок от ябълка и моркови и почти веднага след като изпие сока се изхожда.. Това е вечер към 17 часа. Мляко не съм давала поне от 3 дни. Кисело не иска да яде, а разбрах че е хубаво да му давам кисело мляко 2%. Дадох му чай от шипка и сутринта яде попара със сухари и малко сирене. Преди 2 седмици мъжът ми му е давал ядки. Предполагам, че това е една от причините. За съжаление молбите ми да не му дава не помогнаха... Резултатът от изследването щял да е готов в петък.. А до тогава не знам вече.. Да го държа ли на диета?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #22 -: Февруари 16, 2010, 10:37:21 am »
И аз да кажа, че с голямата преди около 2 год. минахме през същото. Започна да се изхожда по 4-5 пъти на ден, леко кашкави с много слуз. Пускахме няколко пъти микробиология - чиста, глисти и разни паразити - пак ок. Накрая спряхме за известен период киселото и прясното мляко, без да я ограничавам по никакъв друг начин в яденето и се оправи.
Прави ми впечатление, че сега на 2 пъти изака снощното ядене-картофи, моркови и ориз. Картофите се виждат в акото на парченца.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2010, 10:43:38 am »
Туто възможно е да е от ядките, ние и до ден днешен не ядем, защото не му понасят за момента. Точно така му действат, както описваш. Същото положение и от колбасите и луканките. А така плаче милото за тях, като влезем в магазина награбва 3-4 броя и ги стиска. Не му давам такива храни, но имам много "разбрани" близки около мен, които всячески се старят да му набутат възможно най вредните храни в устата.А това, че има цели парчета, може но не задължително да означава, че има нарушено храносмилане.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2010, 10:46:33 am »
Да го държа ли на диета?


Не  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2010, 11:02:38 am »
Минавам да благодаря на Бърди!!!
След 4 намазвания с Дактакорт дупето на Андрея се оправи още в неделя.

Благодаря ви докторе :-)

Туто, Андрея е по малка, но има дни в които се изхожда по 4 пъти на ден. Като повечето дни е по 2 пъти на ден. От както проходи много се движи и взе да похапва повечко :-)


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #26 -: Февруари 16, 2010, 11:48:35 am »
Мисля, че има слуз и това често ходене ме притеснява.. Педиатръката ми каза освен ентерола да дам и хидрасек 2х30 мг.
Акото ми се вижда лъскаво. Бърди, какво да правя? За сега сутринта съм дала един ентерол и дадох и хидрасек едното прахче. Да го държа ли на някаква диета и ако не какво евентуално да не давам? Явно сме му разстроили червата на детето. Дано с хидрасека има някакъв резултат.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #27 -: Февруари 16, 2010, 11:56:53 am »
Мисля, че има слуз и това често ходене ме притеснява.. Педиатръката ми каза освен ентерола да дам и хидрасек 2х30 мг.
Акото ми се вижда лъскаво. Бърди, какво да правя? За сега сутринта съм дала един ентерол и дадох и хидрасек едното прахче. Да го държа ли на някаква диета и ако не какво евентуално да не давам? Явно сме му разстроили червата на детето. Дано с хидрасека има някакъв резултат.

Туто, доктор Бърди ти отговори вече. Видно е, че си притеснена, но помисли. Не давай на детето ентероли и други лекарства без причина.
Тогава ако наистина се случи да получи сериозно разстройство, какво ще му даваш?
Лъскаво ако не значи ако със слуз. Слузта си е слуз и тя не обгръща цялото изпражнение, за да стане лъскаво. Различава се.  

Успокой се.  :hug2:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #28 -: Февруари 16, 2010, 13:25:30 pm »
Е преди малко изцапа памперса днес за 3 път и е слуз. Преди 2 часа му дадох хидрасека. Много се притеснявам! :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #29 -: Февруари 16, 2010, 14:02:07 pm »
Туто спокойно, ще се оправи детето, но и аз не мисля че имате нужда от Хидрасек.
По всяка вероятност това е от ядките, с леки ограничения за които писах до седмица ще се оправи. Опитвай се да даваш неутрални храни, не само запичащи и избягвай разглабващите,дразнещите като спанака, броколите и т.н. и никакви сокове.
Хидрасек е при диария, а вие все още нямате и дано нямате такава.
Коремчето подуто ли е, изпитва ли някаква болка или дискомфорт?Промяна в поведението? Червата куркат ли?
Все пак мисля, че за твое успокоение е добре да го прегледа лекар.
Ако не личната потърси гастроентеролог. Аз по изискване на наблюдаващият детето съм носила памперс за да го види, направи и това ако е необходимо.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #30 -: Февруари 16, 2010, 14:30:17 pm »
Не е подуто коремчето. Мисля, че не къркори. Ядки не е ял от доста време вече(освен, ако мъжът ми не е дал тайно). Няма да давам сокове. Ще давам повече водичка и чай от шипка. Ще гледам да не давам и дразнещи храни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #31 -: Февруари 16, 2010, 14:52:06 pm »
Туто, ако си давала вече ентерол изхождането може да изглежда лъскаво и от него.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #32 -: Февруари 16, 2010, 14:58:27 pm »
Давах. Вчера и днес давах ентерол и от днес и хидрасек заради слузта. Последно имаше почти само слуз и съвсем малко размазано от снощното ядене-картофи, моркови и ориз.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #33 -: Февруари 16, 2010, 22:59:08 pm »
Доктор Бърди,
моля ви за съвет, синът ми е на 2 год. и 2 месеца, от 10 дни е с кашлица, бяхме на преглед и диагнозата му беше вирусен ларингит, поради факта, че имаме ваксинация с Преванар ни изписаха само Ериус и Мухосолван за 6 дни плюс инхалации с физиологичен разтвор. Кашлицата понамаля (вече не кашля докато спи) но когато кашля, кашлицата е влажна, гласа се оправи, но се отпуши страхотна хрема.
Пуснах на своя глава и от четенето на ваши съвети тук във форума секрети:
1.гърлен - чист
2.назален - изолираха се бактерии: Streptococcus pneumoniae 10^6
Педиатърката ни изписа капки, които трябва да направим по следната рецепта:
- Аmicacini 250mg
- Na Chlorati 0.200gr
- Na Bicarbonici 0.200gr
- Na Bromati 0.200gr
- Allergosani 1 amp.
- Adrenalini 1 amp.
- Aq destilatae 10
Тези капки трябва да слагаме 3х3 в двете ноздри за 7 дни.
Моля ви, кажете ми адекватно ли е лечението и ако не е какво да направим за да преборим ефективно тази бактерия и също така, опасна ли е тази бактерия?
Също така ако капките са Ок според вас (ще ги започнем), трябва ли след края на лечението да пуснем контролен секрет?
Ценя много мнението ви и ще съм ви много благодарна ако ми отговорите.

п.п. в микробиологията срещу Аmiкacin (това доколкото разбирам е антибиотика в назначените ни капки) няма никаква забележка
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2010, 23:02:53 pm »
Това се лекува САМО с орален Антибиотик! по антибиограма.
Вероятно в ДГ има някои деца с Пневмокок или в домашното обкръжение на детето.

Направете Превенар!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #35 -: Февруари 16, 2010, 23:05:09 pm »
Давах. Вчера и днес давах ентерол и от днес и хидрасек заради слузта. Последно имаше почти само слуз и съвсем малко размазано от снощното ядене-картофи, моркови и ориз.
Направете посявки.
Ако са добре, възстановете нормалното хранене на детето в пълен обем и без диети.
Не даваме ядки, овесени ядки, шоколад с ядки!

Спираме Ентероли и всичко друго без нужда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2010, 23:16:52 pm »
Доктрое, имаме Преванар - 2 дози след втората годинка.
Какъв антибиотик бих могла да давам, ако е необходимо ще приложа и микробиологията
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2010, 23:24:45 pm »
АБиограма?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2010, 23:25:13 pm »
Докторе, копирам резултата от антибиограмата. Моля ви насочете ни към необходимия антибиотик. (преванара е след първата година (грешка в предходния ми пост)

Антимикробни средства 1 2 3 Антимикробни средства 1 2 3 Антимикробни средства 1 2 3
5-flucytosine . . .            Ciprofloxacin . . .           Nitrofurantoin . . .
Amikacin . . .                 Clarythromycin R . .          Norfloxacin . . .
Amoxi/Clavul.acid S . .        Clindamycin R . .             Ofloxacin . . .
Amoxicillin . . .              Doxycycline R . .             Oxacillin . . .
Amphotericin B . . .           Erythromycin R . .            Penicillin S . .
Ampi/Sulbactam . . .           Fluconazole . . .             Piperacillin . . .
Ampicillin . . .               Flucytosine . . .         Piperacillin/Tazobac . . .
Azithromycin R . .             Gentamicin . . .              Pristinamycin . . .
Cefepime S . .                 Imipenem . . .                Rifampin . . .
Cefixime S . .                 Itraconazole . . .            Teicoplanin . . .
Cefotaxime S . .               Josamycin . . .               Tetracycline R . .
Ceftazidime . . .              Levofloxacin . . .            Tobramycin . . .
Ceftriaxone . . .              Meropenem . . .           Trimethoprim/sulfa S . .
Cefuroxime S . .               Moxifloxacin . . .            Vancomycin . . .
Cephalothin . . .              Mupirocin . . .               Voriconazle . . .
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2010, 23:28:22 pm »
Докторе, тази съставка от изписаните ни капки "Аmicacini 250mg" не е ли антибиотик?